Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Gimnazjalny egzamin z języka obcego bez zakłóceń

Data publikacji: 2019-04-12 10:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Gimnazjalny egzamin z języka obcego bez zakłóceń
 

W piątek we wszystkich zachodniopomorskich szkołach odbywa się egzamin z języka obcego - poinformowało zachodniopomorskie kuratorium oświaty. Kuratorium nie odnotowało jego zakłóceń pomimo trwającego strajku nauczycieli.

Egzamin z języka obcego to trzecia i ostatnia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie z Pomorza Zachodniego zdają go łącznie w 309 szkołach.

- Egzamin z języka obcego rozpoczął się bez zakłóceń w każdej szkole - powiedział Daniel Wróbel z zachodniopomorskiego kuratorium oświaty. Jak dodał, dyrektorzy placówek nie zgłosili kuratorium, aby coś wpłynęło na jego przebieg.

Do przeprowadzenia egzaminu z języka obcego trzeba było stworzyć uczniom odpowiednie warunki, chodzi m.in. o mniejsze sale i możliwość odsłuchania nagrań - poinformował Wróbel. Podobnie, jak w poprzednich dwóch dniach, w piątkowym egzaminie biorą udział osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi z listy zachodniopomorskiego kuratorium - dodał Wróbel.

Według zachodniopomorskiego ZNP, do poniedziałkowego strajku nauczycieli na Pomorzu Zachodnim przystąpiło ponad 83,4 proc. placówek oświatowych. Z kolei według zachodniopomorskiego kuratorium oświaty strajkiem objętych było 77,56 proc. szkół i zespołów szkół.

(pap)

Fot. PAP/Andrzej Grygiel

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA