Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego

Data publikacji: 11 kwietnia 2019 r. 10:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego
Egzamin zdają uczniowie ZPSM Fot. Ryszard Pakieser  

O godz. 9 w szczecińskich gimnazjach ponad 3,5 tysiąca uczniów rozpoczęło w czwartek drugi dzień egzaminu. To zarazem czwarty dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Mimo to w Szczecinie nie ma żadnych sygnałów o odwołaniu egzaminów gimnazjalnych - potwierdziła Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta.

Od godz. 9 uczniowie piszą godzinny egzamin z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Następnie po 60-minutowej przerwie gimnazjaliści przez 90 minut rozwiązywać będą zadania z matematyki. W szczecińskich szkołach egzaminy przebiegają bez zakłóceń.

- W naszej szkole egzaminy odbywają się zgodnie z procedurami - powiedział Piotr Piechocki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie. - Utworzyliśmy pięć komisji. W jednej z nich egzamin zdaje uczeń niewidomy. Największy problem mieliśmy ze skompletowaniem do komisji osób z zewnątrz, poprosiliśmy jednak emerytów i osoby, które kiedyś pracowały w naszej szkole, a dziś już nie pracują.

W ZPSM strajkuje 70 proc. nauczycieli, pozostali prowadzą zajęcia.

W piątek odbędzie się egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym, a po godzinnej przerwie  - egzamin na poziomie rozszerzonym, oba egzaminy trwają po 60 min. Pierwszy jest obowiązkowy dla wszystkich, drugi piszą tylko ci uczniowie, którzy zdawanego języka uczyli się od szkoły podstawowej oraz chętni. Najwięcej uczniów zdawać będzie język angielski. ©℗

(el)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: egzamin zdają uczniowie ZPSM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do broniarskiego ciała pedagogicznego
2019-04-11 20:30:01
Od początku popierałem postulaty podniesienia płac nauczycieli ale ostatnie Wasze "pedagogiczne" podejście do młodzieży zdającej egzaminy z kilkuletniej nauki przekonuje mnie, że te 500+ dla krów i świń było krokiem we właściwym kierunku.
obserwator
2019-04-11 14:18:20
i co komuchy i kodziarze??? księża i katecheci zrobili was w konia...
Pytanie
2019-04-11 13:44:01
Ilu z tych, którzy dziś zdają egzamin, zostanie nauczycielami? Nikt, wybiorą prace na kasie
fd
2019-04-11 11:36:25
Dziękuję osobom, dzięki którym moje dziecko zaliczy egzaminy. Jesteście ludźmi nie,,nauczycielami,, i za to szacunek dla was.
Hmm
2019-04-11 11:23:18
Tylko Nowo-smiesznie za-KOD-owani moga przeszkadzac mlodym w rozwoju - tak Zyciowej jak i Naukowej Kariery...! Gdyz: nie-doksztalconymi latwiej sie po-zniej rzadzi...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA