niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Kultura > Pleciuga solidaryzuje się z nauczycielami. Teatr ma ofertę na czas strajku

Pleciuga solidaryzuje się z nauczycielami. Teatr ma ofertę na czas strajku

Pleciuga solidaryzuje się z nauczycielami. Teatr ma ofertę na czas strajku
Data publikacji: 2019-04-11 22:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 14:40
Wywietleń: 762 385411

- Solidaryzujemy się ze strajkującymi nauczycielami - taka deklaracja padła na czwartkowej konferencji prasowej ze strony dyrekcji szczecińskiego Teatru Lalek Pleciuga. O "wspieraniu nauczycieli" jest też informacja na oficjalnej stronie internetowej tej instytucji oraz na facebookowym profilu.

Zresztą, sprawa strajku bezpośrednio ma wpływ na pracę teatru.

- Jeden spektakl musieliśmy odwołać, bo z racji na strajk protestujące szkoły i przedszkola nie mogły nas odwiedzić - mówił na konferencji dyrektor Pleciugi, Zbigniew Niecikowski.

Teatr przygotował specjalną ofertę dla tych rodziców i opiekunów, którzy w trakcie trwania strajku musieli pozostać z dziećmi w domach i mają możliwość pójścia z kilkulatkiem do teatru w godzinach przedpołudniowych albo wczesno popołudniowych. Otóż w dni powszednie ceny biletów na spektakle zostały obniżone do 16 złotych, czyli do takiej kwoty, jaką w sytuacji "bezstrajkowej" trzeba zapłacić za bilet zbiorowy. Poza tym, bilety na przedstawienia w dni powszednie można kupić on-line. Przypomnijmy, że taka możliwość dla osób indywidualnych była dotąd tylko w przypadku spektakli weekendowych.

Pleciuga jest kolejną instytucją kulturalną w Szczecinie, która przygotowała propozycje dla dzieci na czas strajku. Zrobiły to też m.in. Zamek Książąt Pomorskich i Muzeum Narodowe.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Zenek M i koledzy z 1 B
Zawsze znajdzie się kilku stuknietych co bronią rządu pisowców. Lepiej byłoby gdyby ci idioci byli po przeciwnej stronie. Ten od dat dostał amoku, wścieklizny. Współczuję rodzinie i pielęgniarkom. "Szpryc, ukoł" i śpi?
2019-04-13 14:09:08
Mądrość..
My -som NAUCZYCIELE - ludzie MONDRE! A czasami mondre- jak jasna cholera!I Dlatego my , bo my - nie som głupie.. Jakieś; chcemy rządu KTÓRY OKRADA.. który OBIECUJE a nie REALIZUJE.. który POniża a nie wywyższa Chcemy CYRKU w sądach .. i bezprawia i afer.. Bo to nie o POdwyżki chodzi. ale o WAAAAADZE o Waaadze dla Targowicy.. Bo my chcemy być ZNIWOLENI POgardzani Bo my som mądre... ..Tak nam mówią nauczyciele.. LUDZIE !!! czy ktoś widział taką błazenadę?! ONI chcą aby im było GORZEJ Tego się domagają!!!! Tak jak karpie za przyspieszeniem Wigilii..
2019-04-13 11:20:07
W latach... 1956, 1970/71 1980/81...
W wiekszosci Sytuacji... to glownie Robotnicy rozwalali PRL-wska Komune... a Ynteligencja i Cieple Posadki, po-nownie i po cichu ja odbudowywali i wzmacniali - i tak jest obecnie i dzisiaj... !!
2019-04-12 23:26:00
Nastepna przystan komuny.
Wstyd.
2019-04-12 13:52:18
rob
dosc PISLAMISMU I KACZYZMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-04-12 13:10:01
Prawdziwe kukły.
.
2019-04-12 11:17:17
l.k.p
A nie lepiej napisać,że znalazło się sposób na zwiększenie sprzedaży biletów?
2019-04-12 11:03:36
BePa
Trole sprzedawczyki zabierają głos.
2019-04-12 10:27:53
WSZYSCY WSZYSTKO USŁYSZELI
Czyli jeden świński pisk !
2019-04-12 08:33:43
obserwator
czyli bojkotujemy ten pseudo teatrzyk bo popieraja komunę
2019-04-12 07:23:19
pytanie
A gdzie Pleciuga i nauczyciele byli za czasów rządów PO-PSL jak zamrożono pensje nauczycieli na 4 lata, podniesiono im wiek emerytalny, zlikwidowano ponad 1000 szkół i wyrzucono na bruk ponad 40000 nauczycieli?? Gdzie wtedy wszyscy byliście? Pan Broniarz sam powiedział o co chodzi - nie chodzi o godność nauczycieli, dobro dzieci czy godne płace tylko o skrócenie rządów PIS które nie podobają się komunistom ze ZNP!
2019-04-11 23:31:30