piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dopieść ciało

Dopieść ciało [GALERIA]

Dopieść ciało
Data publikacji: 2017-08-18 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Wywietleń: 1451 288603

Wysiłek dla przyjemności? To jest możliwe. Szczególnie podczas ćwiczeń wyrabiających zarówno kondycję, wytrzymałość, siłę, jak i efektownie rzeźbiących ciało. Rekreacyjnie: w wolnym czasie, w wakacje. O czym można się przekonać za sprawą „Aniołów Sportu" i ich kampanii ph. "Trenuję, bo lubię" - specjalnie dla szczecinian: darmo!

„Aktywne wakacje" - pod tym hasłem, w pod opieką wykwalifikowanych trenerów kalisteniki spod skrzydeł Fundacji Anioły Sportu - szczecinianie mogą rekreacyjnie korzystać z treningowych placów, jakie w ciągu niespełna dwóch lat powstały na wielu osiedlach prawo- i lewobrzeża Szczecina. Całość w ramach kampanii ph. "Trenuję, bo lubię", jaka uzyskała rekomendację Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Gimnastycznego, a szczyci się także mecenatem Szczecina oraz patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

- Właśnie za sprawą Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, który naszą kampanię wsparł finansowo, szczecinianie tego lata korzystają z ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanej kadry „Aniołów Sportu" - mówi Robert Siedziako z tejże Fundacji Anioły Sportu. - Wakacje się kończą, więc tym bardziej zachęcam do spróbowania, jaką przyjemnością jest ćwiczenie na profesjonalnych urządzeniach TLS Sport z przyjaciółmi albo też całymi rodzinami. Tym bardziej, że cykl treningów jest jest dostosowany do osób w każdym wieku, niezależnie od umiejętności czy stopnia zaawansowania. Co znaczy, że razem mogą ćwiczyć zarówno babcia z wnuczkiem, jak i przygotowujący się do udziału w VII Mistrzostwach w Kalistenice, jakie czekają Szczecin na kulminację sezonu, czyli w ostatni weekend sierpnia.

To dopiero za dwa tygodnie. Natomiast już teraz, a wyłącznie do końca wakacji, treningi pod skrzydłami „Aniołów Sportu" odbywają się regularnie w różnych punktach miasta: dla wszystkich zainteresowanych i - co ważne - darmo. Co niedzielę - o godz. 10.30 - na „gigantach" do ćwiczeń przy ul. Puckiej (Dąbie), nad Jelenim Stawem (Kijewo), nad Jeziorem Słonecznym (ul. Derdowskiego) i w parku Chopina. W treningach „Aktywnych wakacji" można wziąć udział również w dni powszednie - poniedziałek, środa, piątek - o godz. 17.30. Wystarczy dotrzeć na ul. Szafera (Azoty Arena) albo do parku przy ul. Puckiej (Dąbie).

W tych samych dniach i czasie, a też na identycznych zasadach, czyli darmo, Fundacja Anioły Sportu trenuje zainteresowanych również w rejonie Szczecina: w Przecławiu (za Biedronką), przy „orliku" w Dobrej, na Bezrzeczu (boisko przy ul. Górnej), w Mierzynie (obiekt sportowy „Mierzynianka").

- Walczymy z nadwagą, a w tych ćwiczeniach sportowa sylwetka jest jakby wartością dodaną. Podczas treningu przede wszystkim wyrabiamy kondycję, wytrzymałość i siłę. Dla przyjemności, na świeżym powietrzu. Ćwiczymy dwójkami, w grupie, wzajemnie się dopingując. Z programem dostosowanym do każdego wieku i umiejętności. Wspólnie, a więc z szansą na integrację. I… całkowicie darmo. Zachęcam do takiej aktywnej rekreacji, bo skorzystać z niej naprawdę warto! - dodaje Robert Siedziako.

Treningowe place zabaw, jak choćby najnowszy w parku Żeromskiego, są otwarte dla wszystkich chętnych dosłowne 24 godziny na dobę. Można w nich ćwiczyć również ze wsparciem… smartfona. Po ściągnięciu bezpłatnej aplikacji ze strony Fundacji Anioły Sportu, wystarczy wczytać kod QR, umieszczony na tablicy informacyjnej przy treningowym placu zabaw, a uzyska się także darmowy dostęp do zestawu ćwiczeń opracowanego przez polskich olimpijczyków.

Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: Ćwiczenia pod skrzydłami „Aniołów Sportu" w parku Chopina.

Fot. Arleta NALEWAJKO

Dopieść ciało Dopieść ciało Dopieść ciało Dopieść ciało Dopieść ciało Dopieść ciało

Komentarze

wq
Przestańcie robić wiochę z tym "za darmo". Fajna inicjatywa, ale bez przesady z tymi podnietami dla darmochy. Ludziom trzeba pokazać prawdziwe, większe, korzyści dla zdrowia i samopoczucia, niż zaoszczędzone parę złotych. Ci oszczędni i tak przyjdą raz, góra dwa i się zniechęcą, bo okaże się, że to jeszcze samemu trzeba ćwiczyć, a nie tylko gapić się na trenera.
2017-08-20 11:13:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie