poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Moc dla parku Żeromskiego

Moc dla parku Żeromskiego

Moc dla parku Żeromskiego
Data publikacji: 2017-07-24 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:21
Wywietleń: 804 277098

Już jest: wielki kombinat do ćwiczeń w parku Żeromskiego. Dla wszystkich, którzy chcą utrzymać kondycję i rzeźbić ciało, wykorzystując siłę własnych mięśni, a więc skacząc, pompując czy choćby dyndając. Inwestycja miejska, o jaką zabiegała Rada Osiedla Stare Miasto, a którą - w cyklu „Trenuję, bo lubię" - zrealizowała Fundacja Anioły Sportu.

Podobne place treningowe funkcjonują już m.in. na Turzynie, w Kijewie, nad Jeziorem Słonecznym, w parku Chopina i przy Arkonce. Od piątku (21 bm.) taki wielofunkcyjny gigant - niczym magnes - przyciąga amatorów czynnej rekreacji także do parku Żeromskiego. Służy do ćwiczeń kalisteniki. Ta nazwa niewtajemniczonym pewnie niewiele mówi, choć w tłumaczeniu z greki oznacza piękno i siłę. Co w tym przepadku jest efektywnym i skutecznym treningiem siłowym opartym na ćwiczeniach, w jakich wykorzystuje się przede wszystkim masę własnego ciała.

Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka: kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Wykorzystuje się ją na całym świecie w szkolnych treningach wychowania fizycznego, a także na zajęciach wojskowych. W naszych realiach taki rodzinny plac treningowy umożliwi aktywne spędzanie wolnego czasu. Wszystkim szczecinianom - niezależnie od wieku.

- To świetna alternatywa dla nudy, a zachęta do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dosłownie dla pokoleń. Z ćwiczeń na naszych treningowych placach zabaw korzystali zarówno seniorzy, jak i dzieci: najmłodszy miał lat 3, gdy do tej pory najstarszy bodaj 84 - przyznaje Robert Siedziako z Fundacji Anioły Sportu. - To kolejny element prowadzonego przez naszą fundację projektu „Trenuję, bo lubię".©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 24 lipca 2017 r.

(an)

Na zdjęciu: Wielki kombinat do ćwiczeń w parku Żeromskiego pozwala rzeźbić i… wyginać śmiało ciało. To stacja umożliwiająca wspinaczkę, brzuszki, skoki, pompki, nawet dyndanie. Na bogato, bo wyposażona również w tzw. podest oraz „opony" do trenowania kopnięć i uderzeń.

Fot . Ryszard PAKIESER

Komentarze

sił
Opony do kopnięć, nieźle.
2017-07-25 07:10:38
Obiektywny
A alejki dalej wyglądają jak po bombardowaniu.
2017-07-25 06:40:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”