poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czekając na giganta

Czekając na giganta

Czekając na giganta
Data publikacji: 2016-03-06 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 3136 122041

Największy rodzinny plac treningowy. Zapewniający ćwiczenia kalisteniki, czyli treningu siłowego pod okiem wykwalifikowanych trenerów: pod chmurką i za darmo. Co więcej, będą na nim rozgrywane zawody rangi Mistrzostw Polski i to... jeszcze przed wakacjami.

To jedna z najbardziej oczekiwanych prospołecznych inwestycji Gumieniec. Zostanie zrealizowana za sprawą miejscowej Rady Osiedla, a przy finansowym wsparciu miasta. Wzbogaci ofertę sportową i rekreacyjną nad Jeziorem Słonecznym. Stanie w sąsiedztwie już istniejącej siłowni „pod chmurką" oraz boisk do gier sportowych. Bliżej jeziora, więc od jezdni o dużym natężeniu ruchu - ul. Derdowskiego - będzie ją oddzielał szeroki pas zieleni i ścieżka rowerowa.

- Na świeżym powietrzu, terenie sportowym, mamy już siłownię z kilkunastoma urządzeniami do ćwiczeń. W ubiegłym roku udało się nam dostawić kolejne: drabinkę i podciąg nóg oraz ławkę z prostownikiem pleców. Całość cieszy się tak ogromną popularnością, że skłania do budowania kolejnych stanowisk - mówi Michał Wilkocki, radny miejski (Bezpartyjni) oraz przewodniczący miejscowego osiedlowego samorządu. - Aktywne spędzanie czasu niesie za sobą same pozytywne skutki. Stąd postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i chcemy zbudować największy rodzinny plac treningowy w Polsce.

To będzie gigant, pozwalający na wszechstronne rozwijanie kondycji fizycznej, niezależnie od wieku. Jednak przede wszystkim umożliwiający uprawianie kalisteniki - treningu siłowego, którego podstawą są ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak choćby brzuszki, dipy, mostki i pompki. Często łączone ze stretchingiem.

- Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka: kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Wykorzystuje się ją na całym świecie w szkolnych treningach wychowania fizycznego, a także na zajęciach wojskowych. W naszych realiach rodzinny plac treningowy będzie umożliwiał szczecinianom aktywne spędzanie wolnego czasu. A ćwiczenia będą się odbywały pod okiem wykwalifikowanych trenerów, jakich nasza Rada Osiedla zaprosi do współpracy - dodaje radny Michał Wilkocki.

Realizacją inwestycji zajmie się Zakład Usług Komunalnych. Przetarg ogłosić ma już w kwietniu. Wykonawca dostanie cztery tygodnie na wykonanie wszelkich prac, w tym związanych z podłożem (żeby nie pływały, jak inne siłownie „pod chmurką" w Szczecinie - przyp. aut.). Tylko tak szybkie tempo przygotowań zapewni, że rodzinny plac treningowy na Gumieńcach stanie jeszcze przed wakacjami.

- Planujemy huczne otwarcie z gwiazdami sportu. Obiekt będzie miał wysoki standard, gwarantujący rozgrywanie zawodów rangi mistrzostw Polski. I takie też chcemy zrealizować jeszcze tego lata - zapewnia M. Wilkocki. ©℗

A. NALEWAJKO

 

Na zdjęciu: Nad jeziorem Słonecznym słonecznym stanie gigant, czyli jedno z największych w naszym kraju rodzinnych urządzeń treningowych do ćwiczeń kalisteniki. Jeszcze w tym roku - najprawdopodobniej latem - zostaną na nim rozegrane zawody o randze Mistrzostw Polski.

Fot. RO Gumieńce

Czekając na giganta

Komentarze

Wiki
A może oprócz tego postawić jeszcze jakieś stoły do gier? Szachy, Chińczyk lub Ping Pong?
2016-03-09 15:34:44
Adam
Artykuł wyraźnie napuszczony przez Wilkockiego. Mierzy na szefa Rady Miasta...
2016-03-06 19:30:13
Tam przydalby sie ROWER MIEJSKI
Tam przydalby sie ROWER MIEJSKI Wiem że jest po drugiej stronie jeziora ale obok Duze osiedle a roweru brak Na pewno tam by sie też przydał
2016-03-06 13:11:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie