Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Czekając na giganta

Data publikacji: 06 marca 2016 r. 11:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Czekając na giganta
 

Największy rodzinny plac treningowy. Zapewniający ćwiczenia kalisteniki, czyli treningu siłowego pod okiem wykwalifikowanych trenerów: pod chmurką i za darmo. Co więcej, będą na nim rozgrywane zawody rangi Mistrzostw Polski i to... jeszcze przed wakacjami.

To jedna z najbardziej oczekiwanych prospołecznych inwestycji Gumieniec. Zostanie zrealizowana za sprawą miejscowej Rady Osiedla, a przy finansowym wsparciu miasta. Wzbogaci ofertę sportową i rekreacyjną nad Jeziorem Słonecznym. Stanie w sąsiedztwie już istniejącej siłowni „pod chmurką" oraz boisk do gier sportowych. Bliżej jeziora, więc od jezdni o dużym natężeniu ruchu - ul. Derdowskiego - będzie ją oddzielał szeroki pas zieleni i ścieżka rowerowa.

- Na świeżym powietrzu, terenie sportowym, mamy już siłownię z kilkunastoma urządzeniami do ćwiczeń. W ubiegłym roku udało się nam dostawić kolejne: drabinkę i podciąg nóg oraz ławkę z prostownikiem pleców. Całość cieszy się tak ogromną popularnością, że skłania do budowania kolejnych stanowisk - mówi Michał Wilkocki, radny miejski (Bezpartyjni) oraz przewodniczący miejscowego osiedlowego samorządu. - Aktywne spędzanie czasu niesie za sobą same pozytywne skutki. Stąd postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i chcemy zbudować największy rodzinny plac treningowy w Polsce.

To będzie gigant, pozwalający na wszechstronne rozwijanie kondycji fizycznej, niezależnie od wieku. Jednak przede wszystkim umożliwiający uprawianie kalisteniki - treningu siłowego, którego podstawą są ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak choćby brzuszki, dipy, mostki i pompki. Często łączone ze stretchingiem.

- Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka: kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Wykorzystuje się ją na całym świecie w szkolnych treningach wychowania fizycznego, a także na zajęciach wojskowych. W naszych realiach rodzinny plac treningowy będzie umożliwiał szczecinianom aktywne spędzanie wolnego czasu. A ćwiczenia będą się odbywały pod okiem wykwalifikowanych trenerów, jakich nasza Rada Osiedla zaprosi do współpracy - dodaje radny Michał Wilkocki.

Realizacją inwestycji zajmie się Zakład Usług Komunalnych. Przetarg ogłosić ma już w kwietniu. Wykonawca dostanie cztery tygodnie na wykonanie wszelkich prac, w tym związanych z podłożem (żeby nie pływały, jak inne siłownie „pod chmurką" w Szczecinie - przyp. aut.). Tylko tak szybkie tempo przygotowań zapewni, że rodzinny plac treningowy na Gumieńcach stanie jeszcze przed wakacjami.

- Planujemy huczne otwarcie z gwiazdami sportu. Obiekt będzie miał wysoki standard, gwarantujący rozgrywanie zawodów rangi mistrzostw Polski. I takie też chcemy zrealizować jeszcze tego lata - zapewnia M. Wilkocki. ©℗

A. NALEWAJKO

 

Na zdjęciu: Nad jeziorem Słonecznym słonecznym stanie gigant, czyli jedno z największych w naszym kraju rodzinnych urządzeń treningowych do ćwiczeń kalisteniki. Jeszcze w tym roku - najprawdopodobniej latem - zostaną na nim rozegrane zawody o randze Mistrzostw Polski.

Fot. RO Gumieńce

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wiki
2016-03-09 15:34:44
A może oprócz tego postawić jeszcze jakieś stoły do gier? Szachy, Chińczyk lub Ping Pong?
Adam
2016-03-06 19:30:13
Artykuł wyraźnie napuszczony przez Wilkockiego. Mierzy na szefa Rady Miasta...
Tam przydalby sie ROWER MIEJSKI
2016-03-06 13:11:13
Tam przydalby sie ROWER MIEJSKI Wiem że jest po drugiej stronie jeziora ale obok Duze osiedle a roweru brak Na pewno tam by sie też przydał

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA