sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cłowy gotowy

Cłowy gotowy [GALERIA] (akt. 1)

Cłowy gotowy
Data publikacji: 2017-08-01 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Wywietleń: 2371 284478

Próby trwały do wieczora. - Pierwsze sygnały są pozytywne, parametry konstrukcji, tam gdzie je badano, zgodne z założeniami - informował "Kurier" we wtorek około godz. 18 Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM. Chyba się więc udało i most Cłowy pomyślnie przeszedł we wtorek próby obciążeniowe. To oznacza, że powoli przeprawę będzie można udostępniać szczecinianom. W czwartek prawdopodobnie pojadą nim pierwsze autobusy komunikacji miejskiej. Podczas zbliżającego się finału regat Tall Ship Races będą mogli z niego korzystać piesi i rowerzyści. Normalny ruch na moście przywrócony zostanie w połowie sierpnia.

Szesnaście ciężarówek wyładowanych po brzegi piachem (do wagi 32 ton każda) przez kilka godzin wykorzystywanych było we wtorek do prób obciążeniowych na moście Cłowym - przeprawy przez Regalicę prowadzącej w kierunku szczecińskiego Dąbia.

- To ostatni krytyczny punkt modernizacji mostu - przyznał tuż przed rozpoczęciem testu wytrzymałości Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. 

Zgodnie z tradycją, projektant (prof. Krzysztof Żółtowski z Politechniki Gdańskiej) w czasie trwania testów zszedł pod most nadzorować obserwację zachowania konstrukcji.

- To nie jest test wytrzymałości mostu! - poprawia dziennikarzy prof. Żółtowski - W ten sposób, poprzez odpowiednie obciążenie konkretnych, ściśle wyznaczonych miejsc na moście sprawdzamy, czy wszystko się zachowuje tak jak trzeba.

Zdaniem projektanta remontu, to nie jest przypadek, że ciężarówek jest szesnaście i że w sumie osiągają wagę przekraczającą 500 ton. Po przebudowie bowiem, most spełniać będzie najwyższą obowiązującą w Unii Europejskiej klasę drogową „A".

Więcej zdjęć w GALERII

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

wq
"Zdaniem projektanta remontu, to nie jest przypadek, że ciężarówek jest szesnaście i że w sumie osiągają wagę przekraczającą 500 ton." Poważnie? Całe szczęście, bo mogli przypadkowo postawić jednego Kamza i powiedzieć, że jest OK.
2017-08-02 10:56:41
gość
Dąbie cały czas jest Dąbiem. Tylko Dąbiem.
2017-08-01 22:47:32
Adam
...szczecińskiego Dąbia? Od 1948 roku nazywa się Szczecin Dąbie -= początkowo Stary Dąb.
2017-08-01 20:24:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie