poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cłowy gotowy

Cłowy gotowy [GALERIA] (akt. 1)

Cłowy gotowy
Data publikacji: 2017-08-01 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Wywietleń: 2479 284478

Próby trwały do wieczora. - Pierwsze sygnały są pozytywne, parametry konstrukcji, tam gdzie je badano, zgodne z założeniami - informował "Kurier" we wtorek około godz. 18 Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM. Chyba się więc udało i most Cłowy pomyślnie przeszedł we wtorek próby obciążeniowe. To oznacza, że powoli przeprawę będzie można udostępniać szczecinianom. W czwartek prawdopodobnie pojadą nim pierwsze autobusy komunikacji miejskiej. Podczas zbliżającego się finału regat Tall Ship Races będą mogli z niego korzystać piesi i rowerzyści. Normalny ruch na moście przywrócony zostanie w połowie sierpnia.

Szesnaście ciężarówek wyładowanych po brzegi piachem (do wagi 32 ton każda) przez kilka godzin wykorzystywanych było we wtorek do prób obciążeniowych na moście Cłowym - przeprawy przez Regalicę prowadzącej w kierunku szczecińskiego Dąbia.

- To ostatni krytyczny punkt modernizacji mostu - przyznał tuż przed rozpoczęciem testu wytrzymałości Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. 

Zgodnie z tradycją, projektant (prof. Krzysztof Żółtowski z Politechniki Gdańskiej) w czasie trwania testów zszedł pod most nadzorować obserwację zachowania konstrukcji.

- To nie jest test wytrzymałości mostu! - poprawia dziennikarzy prof. Żółtowski - W ten sposób, poprzez odpowiednie obciążenie konkretnych, ściśle wyznaczonych miejsc na moście sprawdzamy, czy wszystko się zachowuje tak jak trzeba.

Zdaniem projektanta remontu, to nie jest przypadek, że ciężarówek jest szesnaście i że w sumie osiągają wagę przekraczającą 500 ton. Po przebudowie bowiem, most spełniać będzie najwyższą obowiązującą w Unii Europejskiej klasę drogową „A".

Więcej zdjęć w GALERII

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

wq
"Zdaniem projektanta remontu, to nie jest przypadek, że ciężarówek jest szesnaście i że w sumie osiągają wagę przekraczającą 500 ton." Poważnie? Całe szczęście, bo mogli przypadkowo postawić jednego Kamza i powiedzieć, że jest OK.
2017-08-02 10:56:41
gość
Dąbie cały czas jest Dąbiem. Tylko Dąbiem.
2017-08-01 22:47:32
Adam
...szczecińskiego Dąbia? Od 1948 roku nazywa się Szczecin Dąbie -= początkowo Stary Dąb.
2017-08-01 20:24:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie