piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > ZDiTM potwierdza: Cłowy nie dla wszystkich

ZDiTM potwierdza: Cłowy nie dla wszystkich

ZDiTM potwierdza: Cłowy nie dla wszystkich
Data publikacji: 2017-07-25 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:42
Wywietleń: 1061 278607

Potwierdziły się poniedziałkowe informacje Kuriera: most Cłowy, na którym prace dobiegają końca, w początkowym okresie nie będzie dostępny dla wszystkich.

- Kończą się prace przy remoncie mostu Cłowego. Przed finałem regat The Tall Ships Races przeprawa zostanie otwarta - zapewnia Szymon Wasilewski z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - W początkowym etapie korzystać z niej będą pojazdy komunikacji miejskiej, piesi i rowerzyści - dodaje.

Obecnie na moście Cłowym trwają prace nawierzchniowe. Na przyszły wtorek (1 sierpnia) zaplanowano próby obciążeniowe przeprawy, a na 3 sierpnia pełne otwarcie jej dla ruchu komunikacji miejskiej, pieszych oraz rowerzystów.

W ciągu doby mostem Cłowym odbywa się dwieście osiemdziesiąt kursów autobusowych, co daje możliwość podróży kilkudziesięciu tysiącom pasażerów dziennie. Podczas zbliżających się regat The Tall Ships Races przedłużone zostaną godziny kursowania autobusów na terenie całego miasta, co przy otwarciu Mostu Cłowego da jeszcze więcej możliwości dojazdu na teren imprezy bez dodatkowego obciążania Mostu Pionierów i wydłużania trasy taboru kursującego pomiędzy Wielgowem, Załomiem, Zdunowem, Dąbiem, a Basenem Górniczym i centrum.

- Dopuszczenie ruchu samochodowego na moście Cłowym planowane jest na połowę sierpnia. O tymczasowym niedopuszczeniu mostu dla aut, zarówno osobowych jak i ciężarowych, zadecydował fakt, że na miejscu wciąż prowadzone będą prace budowlane i wykończeniowe - tłumaczy Szymon Wasilewski. - W lipcu ich delikatne spowolnienie było spowodowane około 10 dniami intensywnych opadów, które uniemożliwiały wykonawcy realizację tego etapu w zaplanowanym tempie.

Całkowite zakończenie robót, zgodnie z harmonogramem, przewidywane jest na wrzesień.

Do awarii Mostu Cłowego doszło w maju 2016 roku. Wówczas przeprawa została zamknięta i w związku ze stwierdzeniem uszkodzenia konstrukcji zdecydowano o jej kapitalnym remoncie i odtworzeniu mostu. W Gdyni przygotowano ważące ponad 800 ton stalowe elementy przęseł, które przypłynęły do Szczecina wiosną. Następnie zostały one ze sobą zespawane. Do zadań wykonawcy należało też zbrojenie i betonowanie płyty pomostu, prace na przyczółkach, roboty nawierzchniowe. Koszt remontu to 18,6 mln zł brutto. Wykonawcą jest konsorcjum firm Vistal Gdynia i Victal Infrastructure.

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

Miasto braku odpowiedzialności
Jakoś w niepamięć poszedł fakt corocznych przeglądów dozorowych .Ktoś brał kasę za dopuszczanie zdezelowanego mostu do ruchu czy dopuszczał most nie wiedząc że jest tak zdezelowany bo nie robił przeglądów?Efekt to katastrofa budowlana na szczęście bez ofiar .Może jakieś oświadczenie miasta w tej sprawie.Kto jest za to odpowiedzialny?
2017-07-28 13:06:11
xz
...i nie ma się co śpieszyć z mostem, ma być wszystko sprawdzone na spokojnie i bardzo uważnie, wszak powinien potem posłużyć wiele lat i przede wszystkim ma być bezpieczny....
2017-07-25 16:17:20
Magda
Marnie w tym mieście.chociaž taksówki powinny móc tam jechać
2017-07-25 15:09:13
Krzychu Skowron
A czemu nowy most CŁOWY jest niższy od mostu pionierów skoro jest "bliżej" morza? Jedną ręką robi się dobry dojazd na TSR 2017 a drugą ręką blokuje się na dekady ruch jednostek pływających, które poprzednio mieściły się pod tym mostem. A tak mamy most długi, most portowy i teraz jeszcze cłowy gdzie będzie problem z przejściem jednostek no 11 metrowych...
2017-07-25 14:45:41
andi
pewnie ten most to lipa zrobiony jest z kartonu
2017-07-25 13:15:13
Prezydent
Ta jest według planu
2017-07-25 13:10:43
;
Dziękujemy panie prezydencie za to, że w Szczecinie wszystkie inwestycje są oddawane zgodnie z planem i nigdy nie ma opóźnień.
2017-07-25 12:45:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie