piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy Cłowy raczej nie dla samochodów?

Nowy Cłowy raczej nie dla samochodów?

Nowy Cłowy raczej nie dla samochodów?
Data publikacji: 2017-07-24 17:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Wywietleń: 1640 278380

Dla wszystkich czy w ograniczonym zakresie nowy most nad Regalicą w Szczecinie będzie dostępny przed zlotem żaglowców na finał regat The Tall Ships Races za niespełna dwa tygodnie w pierwszy weekend sierpnia? Najprawdopodobniej będzie to opcja z wyjątkami. Tyle że wciąż nie wiadomo nawet tego, od kiedy. Ostateczne decyzje mają zapaść w tym tygodniu.  

Wszystko wskazuje, że - wbrew wcześniejszym deklaracjom i komunikatom – nowa przeprawa nie będzie w pełni przejezdna. Taka informacja podana została podczas  czwartkowej konferencji prasowej w magistracie na temat organizacji ruchu w mieście w związku z imprezą przy Wałach Chrobrego i na Łasztowni 5-8 sierpnia. Jak stwierdził Marcin Charęza, kierownik referatu ds. organizacji ruchu w wydziale gospodarki komunalnej i ochrony środowiska urzędu miasta, przeprawa będzie w czasie imprezy dostępna, ale w ograniczonej formie. I jak dodał, otwarta zostanie tylko dla pieszych i autobusów komunikacji miejskiej. Przy czym Charęza miał zastrzec, że nie jest to jeszcze pewna wiadomość. Dodał, że w tym tygodniu mają się odbyć próby obciążeniowe nowej przeprawy i wtedy też będzie wiadomo, kiedy nowy most zostanie otwarty. 

Na razie nie ma żadnych innych szczegółów na ten temat. Zgodnie z kontraktem, jaki miasto zawarło z konsorcjum firm , most ma być gotowy we wrześniu. Taka zresztą informacja o terminie wrześniowym ukończenia inwestycji widnieje również na tablicy budowy od początku, czyli od jesieni 2016 r., kiedy wykonawca przejmował plac budowy. Przez cały ten czas jednak urzędnicy magistratu i z ZDiTM, który w tym wypadku pełni rolę inwestora zastępczego, powtarzali, że przeprawa będzie przejezdna z końcem lipca. Właśnie z uwagi na finałowy zlot żaglowców.

Teraz urzędnicy magistratu zalecają szczecinianom i nie tylko im, by ewentualnie na finał The Tall Ships Races w rejonie Wałów Chrobrego i na Łasztowni wybierali się nie samochodami, ale komunikacją miejską. Ewentualnie pieszo, w ostateczności rowerami.

W miniony piątek dopytywaliśmy jeszcze raz urzędników w magistracie i w ZDiTM m.in. o to, czy dotrzymany będzie podawany przez nich  jako obowiązujący, choć tylko regularnie deklarowany przez cały czas trwania inwestycji nad Regalicą, termin 31 lipca jako dzień przywrócenia przejezdności przeprawy? Jeśli nie, to kiedy to nastąpi? Jeśli wyłączenia są planowane, to jakie i dlaczego? Kiedy nowy most Cłowy będzie dostępny dla wszystkich uczestników ruchu w pełnym zakresie? Konkretów nie usłyszeliśmy. Odpowiedź Szymona Wasilewskiego, rzecznika prasowego ZDiTM, brzmiała: - Prosimy czekać na oficjalne informacje. Powinny być one podane w tej sprawie w przyszłym tygodniu. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Winconek

Komentarze

jjj
a przestałam jeżdzić po tym jak straci łam prawko za alkohol i tylko na zdrowie mi to wyszło
2017-07-25 09:04:29
jan
po co wypisywać głupoty,wystarczy spojrzeć na tablicę budowy.
2017-07-25 08:47:10
most cł
Wiadomo, nikt nawet nie śnił, że wszystko będzie ładnie i gładko.
2017-07-25 07:11:53
normalka
Jak zwykle, Szczecin miastem opóźnień.
2017-07-24 21:25:13
jjj
bardzo dobrze, nie ma potrzeby wożenia wszędzie swojego tyłka, nigdy tego nie rozumiałem. Dla mnie, moich dzieci i koleżanki małżonki, spacer jest przyjemnością, okazją do bycia razem. Jeśli ktoś nie jest niepełnosprawny, i nie cierpi na chorobę, która uniemożliwia mu wszelki ruch, to jest w stanie przejść te parę metrów, albo skorzystać z komunikacji miejskiej.
2017-07-24 20:51:10
Czytelnik
I bardzo dobrze. Koniec z jaśniepaństwem które musi zaparkować autem tuż przy imprezie. Niektórzy to pewnie chcieliby wysadzić dupy tak przy samym nabrzeżu, żeby brajanek i dżesika nie musieli męczyć nóżek.
2017-07-24 19:16:23
olej w głowie
Znowu będą się spieszyć, bo urzędnik musi obwieścić nowiny, a jakość prac na tym ucierpi. Jeśli muszą jeszcze przy moście pracować, niech pracują! Żaglowcom przejezdność tego mostu nie jest do niczego potrzebna.
2017-07-24 19:09:22
Anna
Komunikacja ruszy - mniej samochodów w centrum w czasie regat.I chyba tak powinno być.
2017-07-24 18:47:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie