Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży

Data publikacji: 2018-11-30 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży
Fot. OSiR Police  

Grupa Azoty Police włącza się w usunięcie zgliszcz, jakie pozostały po podpalonym pomoście w Trzebieży oraz w jego odbudowę. Wywrotka, koparko-ładowarka oraz ciągnik z przyczepą – mogą m.in. ruszyć w każdej chwili na pomoc z należącej do chemicznego potentata spółki Transtech.

Szef tej firmy zapewnia, że chce się ona włączyć w odbudowę zniszczonych przez pożar terenów rekreacyjnych, z których korzystali mieszkańcy regionu.

- Jesteśmy gotowi i czekamy na sygnał od właścicieli kompleksu. Jak tylko ruszą prace usuwania zgliszczy, nasz sprzęt może rozpocząć pracę - deklaruje prezes spółki Transtech Tadeusz Bolek.

Trzebież to miejscowość, w której mieszka wielu pracowników polickiej spółki. To także miejsce, w którym pracownicy świętują Dzień Chemika.

- Priorytetem są dla nas inicjatywy, których beneficjentem jest społeczność lokalna - podkreśla Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police. - Dlatego zupełnie naturalną była decyzja zarządu o włączeniu się w proces odbudowy promenady, z której korzystali nie tylko sami mieszkańcy Trzebieży, ale także wielu policzan, a nawet szczecinian. 

Jak informowały wcześniej władze sołectwa - znaczny koszt odbudowy stanowić będą nie tylko nowe konstrukcje, ale już sam proces usuwania pogorzeliska.

Pożar promenady wybuchł w poprzedni weekend. Spłonęło trzy czwarte konstrukcji, której całkowita długość wynosi około jednego kilometra. Zatrzymano i aresztowano na trzy miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o celowe podpalenie. Szacuje się, że koszt odbudowy może wynieść co najmniej 3,5 mln zł.

Podpalenie promenada zbulwersowało nie tylko mieszkańców Trzebieży, ale i całego regionu. Obiekt został oddany do użytku zaledwie w 2014 r. Kosztował ponad dziewięć milionów złotych. Większość tych pieniędzy pochodziła z dotacji unijnych. Był dumą Trzebieży. Między innymi dzięki niej do miejscowości przyjeżdżało tysiące wczasowiczów, najczęściej z Polic i Szczecina.

Prowadzona jest społeczna zbiórka na odbudowę promenady pod adresem https://zrzutka.pl/rc6uux. Do piątku do godziny 14 zebrano.... 2073 złotych.

(kl)

Na zdjęciach: Pomosty po zbudowaniu i po podpaleniu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zte do "no to nasuwa się pytanie"
2018-12-01 06:55:53
Czy twój mały mózg zarejestrował że Azoty chcą to zrobić nieodpłatnie?? Nasłali podpalaczy żeby za darmo naprawić?? Za dużo filmów szpiegowskich się naoglądaleś.
No to nasuwa się pytanie
2018-11-30 19:35:10
Czy podpalacze dzialali na czyjeś zlecenie i czy są w jakiś sposób powiązani z Grupą Azoty
gg
2018-11-30 17:42:48
za odbudowe maja zaplacic ci to to zrobili a nie podatnicy panstwowej spolki !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA