poniedziałek, 22 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży

Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży

Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży
Data publikacji: 2018-11-30 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 1896 364463

Grupa Azoty Police włącza się w usunięcie zgliszcz, jakie pozostały po podpalonym pomoście w Trzebieży oraz w jego odbudowę. Wywrotka, koparko-ładowarka oraz ciągnik z przyczepą – mogą m.in. ruszyć w każdej chwili na pomoc z należącej do chemicznego potentata spółki Transtech.

Szef tej firmy zapewnia, że chce się ona włączyć w odbudowę zniszczonych przez pożar terenów rekreacyjnych, z których korzystali mieszkańcy regionu.

- Jesteśmy gotowi i czekamy na sygnał od właścicieli kompleksu. Jak tylko ruszą prace usuwania zgliszczy, nasz sprzęt może rozpocząć pracę - deklaruje prezes spółki Transtech Tadeusz Bolek.

Trzebież to miejscowość, w której mieszka wielu pracowników polickiej spółki. To także miejsce, w którym pracownicy świętują Dzień Chemika.

- Priorytetem są dla nas inicjatywy, których beneficjentem jest społeczność lokalna - podkreśla Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police. - Dlatego zupełnie naturalną była decyzja zarządu o włączeniu się w proces odbudowy promenady, z której korzystali nie tylko sami mieszkańcy Trzebieży, ale także wielu policzan, a nawet szczecinian. 

Jak informowały wcześniej władze sołectwa - znaczny koszt odbudowy stanowić będą nie tylko nowe konstrukcje, ale już sam proces usuwania pogorzeliska.

Pożar promenady wybuchł w poprzedni weekend. Spłonęło trzy czwarte konstrukcji, której całkowita długość wynosi około jednego kilometra. Zatrzymano i aresztowano na trzy miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o celowe podpalenie. Szacuje się, że koszt odbudowy może wynieść co najmniej 3,5 mln zł.

Podpalenie promenada zbulwersowało nie tylko mieszkańców Trzebieży, ale i całego regionu. Obiekt został oddany do użytku zaledwie w 2014 r. Kosztował ponad dziewięć milionów złotych. Większość tych pieniędzy pochodziła z dotacji unijnych. Był dumą Trzebieży. Między innymi dzięki niej do miejscowości przyjeżdżało tysiące wczasowiczów, najczęściej z Polic i Szczecina.

Prowadzona jest społeczna zbiórka na odbudowę promenady pod adresem https://zrzutka.pl/rc6uux. Do piątku do godziny 14 zebrano.... 2073 złotych.

(kl)

Na zdjęciach: Pomosty po zbudowaniu i po podpaleniu

Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży Azoty Police włączają się w odbudowę promenady w Trzebieży

Komentarze

zte do "no to nasuwa się pytanie"
Czy twój mały mózg zarejestrował że Azoty chcą to zrobić nieodpłatnie?? Nasłali podpalaczy żeby za darmo naprawić?? Za dużo filmów szpiegowskich się naoglądaleś.
2018-12-01 06:55:53
No to nasuwa się pytanie
Czy podpalacze dzialali na czyjeś zlecenie i czy są w jakiś sposób powiązani z Grupą Azoty
2018-11-30 19:35:10
gg
za odbudowe maja zaplacic ci to to zrobili a nie podatnicy panstwowej spolki !!!
2018-11-30 17:42:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie