wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty za podpalenie pomostów w Trzebieży

Zarzuty za podpalenie pomostów w Trzebieży

Zarzuty za podpalenie pomostów w Trzebieży
Data publikacji: 2018-11-25 21:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 3185 363519

Dwie osoby zatrzymane po podpaleniu pomostów w Trzebieży mają już postawione prokuratorskie zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa mogą spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

Policka policja poinformowała w sobotę, że w związku z pożarem dwie osoby zostały zatrzymane.

W niedzielę szczecińska prokuratura postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, którzy podpalili promenadę nad Zalewem Szczecińskim. Podejrzani, w wieku 19 i 21 lat, usłyszeli zarzuty dotyczące wzniecenia pożaru, który stanowił zagrożenie dla mienia wielkiej wartości i który spowodował jego zniszczenie. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Jak już informowaliśmy w nocy z piątku na sobotę spłonęły pomosty na ul. Spacerowej w Trzebieży. Straty mogą sięgać nawet 3,5 miliona złotych. Policka policja poinformowała, że dwie osoby zostały zatrzymane. Mieszkańcy są w szoku: „Zniszczono nasze ulubione miejsce wypoczynku”.

O godzinie 1.48 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży została skierowana do pożaru na plaży. Okazało się, że płoną pomosty promenady na prawie całej długości ulicy Spacerowej. Straty liczone są w milionach złotych.

– Spłonęło około dwóch trzecich promenady, straty mogą sięgać nawet 3,5 miliona złotych – mówił Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach (zarządza kompleksem w Trzebieży).

(i)

Fot. Facebook OSP Trzebież/Trzebież Moja Miejscowość

Na zdjęciu: strażacy gasili pożar promenady na prawie całej długości ulicy Spacerowej.

Komentarze

mieszkaniec
@@jj: widac nie odrózniasz sebka w t-shirta zakletego z saszeta lub torebka od kogos kto np bylwa na woodstocku ,a jeden z nich to nawet mial kurtke pewnej firm kurierskiej
2018-11-26 18:06:49
tobago
Niech to odbudują i już. Są młodzi mają na to całe życie.
2018-11-26 11:09:17
.....
Wchodzą na promenadę z bańka paliwa i idą dalej. I na tej podstawie Zatrzymano ich i wnioskują o wyrok. Całe nagranie zabezpieczyła kryminalna, więc rzekomo że oni polewają pomost i podpalają nikt prócz kryminalnych nie wiedział. A gadają druga sprawa strażak zeznał że jeden z nich żucil ta banke na chodniku i poszedł dalej. A bańka znikła
2018-11-26 10:58:28
@jj
To jest raczej elektorat lewacki "róbta co chceta" - żadnych norm moralnych, hedonizm, pasożytnictwo społeczne i najgorszy zdeprawowany element lewacki!
2018-11-26 09:48:33
trohan
Jaka sroga jest internetowa gówniażeria. Wyroki ostre i bezwzględne. Dzieciaczki, wyrośnijcie wreszcie. Szkody należy naprawić! Co z tego, że ich posadzą? Pomost sam się nie odbuduje. Niech go odbudują np. przez 3 lata niech zbierają z pól i noszą kamienie na pomost.
2018-11-26 09:28:05
Wściekła
Więzienie to nie kara, posiedza, odpoczna i wyjdą dalej robić to samo. Powinni co dziennie po 12 godz pracować aż do odnowy całej promenady,może takie kary by wandali nauczyły szacunku do mienia.
2018-11-26 09:21:59
HogoFogo
@jj Ogarnij się człowieku. Postów dłuższych niż dwie linijki nikt nie czyta.
2018-11-26 08:48:00
jj
Zwyczajni i spokojni chlopcy?! widac bylo w tv ze to juz elektorat skrajnego prawilniactwa-kupisa,korwina, czy narodowcow, dziara na pol reki i to pewnie prawilna to spokojny chlopiec? nie to drosly mezczyzna, stroje tez sportowe-widac okoliczne dresiarstw, obciazyc cala rodzine 3 pokolenia wstecz kosztami, i beda placic, ciekawe czy taka promenada w ogole jest ubezpieczna od pozaru i tego typu zdarzen?pamietajcie oni juz glosowali na swoja psychoprawice i z pierdla tez moga glosowac, wiec ruszcie tylki i glosujcie w 2019 w 3 wyborach,inaczej tacy jak oni za was wybiora, dzis podpalenie a jutro duzo gorsze rzeczy,moze worek bokserski na przystanku to dla nich za malo wrazen, mogli w nocy isc np na skolwin -tam by pewnie szybko mieli lokalne walki mma skoro lubia adrenaline, pewnie i tak to kiblstwo jest. Homo Sovieticus. Ku..wica mnie bierze. W tym kraju nigdy nie bedzie ładnie i czysto. Wystarczy że zrobią wiatę przystankową - juz ktoś wybije szyby, pomaże sprejami. Zrobią ławkę - po tygodniu wyrwana i połamana; zrobią boisko - za chwilę jakiś wiejski ku***ina swoim "wypasionym" kręci bączki. Za taki wandalizm kary powinny być drakońskie. Niech bydło haruje przy odbudowie, a rodzice stracą majątki i idą do przytułków, jak nie umieli zapanować nad swoim bezwartościowym pomiotem.
2018-11-26 08:16:58
Ciapuła
Więzienie to utrzymywania na nasz koszt kretynów w więzieniu powinni zapłacić całość sumy za zniszczenia, pokryć koszty akcji strażaków i zapłacić mandat o przyzwoitej wysokości to może by coś nauczyło tych debili.
2018-11-26 08:04:30
szok
Niech rodzice płacą. Jak nie mają, to niech sprzedadzą wszystko co mają i pracują do końca życia!
2018-11-26 07:32:38
Paweł
najsmutniejsze jest to, że znając polski wymiar tzw. sprawiedliwości śledztwo będzie się toczyć ze 3 lata po czym gówniarze dostaną wyrok w zawieszeniu, albo jakiś śmiesznie niski typu 5 lat z czego wyjdą po roku za dobre sprawowanie.
2018-11-26 00:01:29
Hmm
A po ilu byli piwach czy jakich... "prochach" ??
2018-11-25 23:22:48
Tyk
Ciekawe, czy łomot na komendzie był...
2018-11-25 22:52:36
Trzebierz
Widziałam zgliszcza , żal patrzeć na zniszczone piekne miejsce wypoczynku calych rodzin odwiedzających Trzebierz. Tylko surowa kara dla podpalaczy.
2018-11-25 22:36:59
Jaka kara?
3 mln / 2 = 1,5 mln zł. Tyle powinni oddać za zniszczone mienie! Niech płaca do końca życia, zero pomocy społecznej itd. Więzienie? I ja mam jeszcze ich utrzymywać? Nie ma mojej zgody!
2018-11-25 22:28:21