Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Spłonęły pomosty w Trzebieży [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Data publikacji: 2018-11-24 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Spłonęły pomosty w Trzebieży
Fot. Facebook OSP Trzebież/Trzebież Moja Miejscowość  

W nocy (24 listopada) spłonęły pomosty na ul. Spacerowej w Trzebieży. Straty mogą sięgać nawet 3,5 miliona złotych. Policka policja poinformowała, że dwie osoby zostały zatrzymane.

O godzinie 1.48  jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży została skierowana do pożaru na plaży. Okazało się, że płoną pomosty promenady na prawie całej długości ulicy Spacerowej.

Straty liczone są w milionach złotych.

- Spłonęło około dwóch trzecich promenady, straty mogą sięgać nawet 3,5 miliona złotych - mówi Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach (zarządza kompleksem w Trzebieży). - Teren jest monitorowany. Sprawdzamy zapisy wszystkich kamer. Mamy nadzieję, że sprawca lub sprawcy zostaną schwytani.

Policja nie może jeszcze prowadzić dochodzenia na zgliszczach. Wciąż tam pracują strażacy. Ratują podpory pomostów.

- Ale już około południa na miejsce przyjedzie biegły z zakresu pożarnictwa i wraz z naszymi funkcjonariuszami zabezpieczy wszelkie ślady, które pomogą w ustaleniu przyczyny pożaru, miejsca lub miejsc jego powstania - mówi asp. sztab. Iwona Grefenheim, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Policach. - Zabezpieczymy również zapisy z kamer. Obecnie ustalamy i przepytujemy potencjalnych świadków tego zdarzenia.

Policja prosi też o zgłaszanie jej wszelkich informacji, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyny pożaru i ewentualnych sprawców podpalenia.

Policka policja poinformowała, że dwie osoby zostały zatrzymane.

- Potwierdzam tylko, że do sprawy mamy zatrzymane dwie osoby, choć nie wiem czy zostały już podpisane protokoły zatrzymania - informuje asp. szt. Iwona Grefenheim. - Trwają czynności. Tyle tylko mogę powiedzieć.

Na temat dalszych czynności wyjaśniających zdarzenie informować już będzie Prokuraturę Rejonową Szczecin Zachód. Śledztwo będzie prowadzone z powodu znacznych zniszczeń.

Agnieszka SPIRYDOWICZ,(isz)

Fot. OSiR Police

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

emeryt
2018-11-25 13:37:19
Znaleziono winnych,Do tych pomostów doliczyć trzeba utrzymanie głupków przez wiele lat.Koszt utrzymania jednego miesięcznie to 3500 zł a jeden rok to 12x3500 zł. Więzienia w Polscy są bardzo drogie !!!!!
trohan
2018-11-25 07:11:09
Poniżej komentarze nudzących się przygłupów.
Jarun
2018-11-25 07:08:57
Pytanie. Czy deski były "konserwowane" zużytym olejem z samochodów ? A gdyby je zakonserwowano ognioodpornym preparatem ?
Obywatel
2018-11-25 01:10:48
Pani sołtys z Trzebieży robi wszystko żeby, mieć rozgłos, lubi być w centrum uwagi... A swoje za uszami ma tylko nikt o tym nie mówi
Korzystek do... Krzysiek
2018-11-24 21:40:03
Zwroc sie i z tym pytaniem... do bylego i obecnego Marszalka w Szczecinie, gdyz to On w wiekszosci przypadkow z tak "WI-elka PO-mpa" dzieli i po-dzie-la Unijne Miliony... przeznaczone na Szczecinski Region...!!
Piotrek
2018-11-24 21:23:42
@Krzysiek W tym przypadku użyto prawdopodobnie desek Chińskich które nie są objęte normą europejską. Dlatego paliły się jak zapałki. Zapytajcie o to w Gminie dlaczego nie zwrócili na to uwagi i wyrazili zgodę na montaż desek palnych. SZOK! ".....To poza wyjaśnieniami braku nadzoru nad monitoringiem,powinno być w pierwszej kolejności wyjaśniane w tym śledztwie.Porównanie faktur i dokumentacji materiałowej z tym co zostało zamontowane.Nie można bowiem wykluczyć,że możemy mieć do czynienia z "wałkiem" na materiałach.Co innego specyfikacja materiałowa zalecana przez OSiR i Nadzór budowlany a co innego zakupiono i położono.Jakiś inspektor nadzoru budowlanego to odebrał,podpisał się.To samo opinia Straży Pożarnej.Wątków do wyjaśnienia jest cała masa i Prokuratura będzie miała co robić.Stała się naprawdę niebezpieczna sytuacja zagrażająca życiu i zdrowiu.Zaniedbania i niedbalstwo razi już teraz i rodzi całą masę pytań i wątpliwości.Nie można tego "zamieść pod dywan " a media powinny otoczyć tę sprawę wyjątkową troską i zadbać o rzetelny uczciwy przekaz.
Cos ostatnio duzo - tych PO-ZA-ROW...
2018-11-24 21:21:03
A wiec typujemy: alibo "Nowoczesni Obywatele"... alibo po-dstawiony Ktos z "Multi-Kulti" gdyz i to bywa ich "Specjalnoscia"... ??/!!
Krzysiek
2018-11-24 20:28:36
Jednym z elementów bezpieczeństwa pożarowego budynków i przyległych terenów, w których mieszkamy, pracujemy lub przebywamy poza rozwiązaniami konstrukcyjnymi, są właściwości materiałów, z których są one wykonane, a w szczególności ich klasyfikacja ogniowa. Deski i profile kompozytowe rygorystycznych badań w Instytucie Techniki Budowlanej „ITB” muszą uzyskać klasyfikację w zakresie reakcji na ogień Bfl – s1. Jest to najwyższa dostępna euroklasa jaką mogą uzyskać produkty tego typu. Deski kompozytowe powinny być niepalne, nie przyczyniać się w żaden sposób do rozwoju pożaru i nie stwarzać zagrożenia nawet w przypadku, gdy obok nich pojawi się ogień. Euroklasa wyrobu w tym przypadku Bfl – wskazuje, czy i jak wyrób przyczynia się do rozwoju pożaru, tzn. jak szybko się pali i ile energii przy tym wytwarza. W celu określenia właściwości desek kompozytowych zostały przebadane według europejskiej normy PN-EN 13501:2010. Dodatkowo system musi być sklasyfikowany jako produkt „prawie bez dymu” – s1, gdzie klasy emisji dymu to s1, s2 i s3. Im wyższa emisja dymu, tym wyższa cyfra w oznaczeniu, dzięki temu Inwestorzy i Wykonawcy mają możliwość identyfikowania wyrobów mogących stworzyć potencjalne zagrożenie. Podczas wyboru odpowiednich desek trzeba pamiętać, że to nie tylko ogień, lecz dym powoduje śmierć w większości przypadków pożarów, przeszkadza w prowadzeniu akcji ratunkowej i wywołuje u ludzi osłabienie oraz utratę przytomności. W tym przypadku użyto prawdopodobnie desek Chińskich które nie są objęte normą europejską. Dlatego paliły się jak zapałki. Zapytajcie o to w Gminie dlaczego nie zwrócili na to uwagi i wyrazili zgodę na montaż desek palnych. SZOK!
Już mają dwóch.
2018-11-24 20:05:57
.
Miejski włóczykij
2018-11-24 19:45:05
@do pytam -pewnie tak jak w Trzebieży,tylko w godzinach pracy SM.W nocy i dni świąteczne monitoring żyje swoim życiem i kompletnie nikt go nie nadzoruje.Też uważam,że za taki stan rzeczy w Trzebieży ktoś musi beknąć,naraził Gminę,mieszkańców na olbrzymie straty,nie dopełniając ciążących na nim obowiązków.Prokurator na pewno musi ten wątek podjąć.
pytam
2018-11-24 18:21:14
A ja się pytam czy rewitalizowany teren Syrenich Stawów w Szczecinie który teraz wygląda przepięknie jest monitorowany? Na tym terenie jest pełno drewnianych stancji i pod wpływem tego wydarzenia w Trzebieży niejednemu wariatowi może przyjść do głowy taki sam pomysł!
Natalia
2018-11-24 18:03:14
"Nieszczęsny ten region. Otumanieni mieszkańcy głosują na złych ludzi, kłamców i złodziei, więc nigdy nie będzie tu dobrze. Jeszcze wiele plag spadnie..." - tez mam takie zdanie jeśli chodzi o "władze" która utrzymuje sie od wielu lat. Może tonie Trzebież, a "Ciemnogród" ? Police niestety wiele tracą przez twardogłowie Trzebieżan. Tak trochę satyrycznie zabrzmi: może teraz niech Sołtys postawi tam ładne kwiatki :) Pomijając jednak polityczne dyrdymałki ani Sołtys ani Burmistrz nie będą stać w zien i w nocy an straży by pilnowac pomostu. Trzeba mieć albo gruby interes w tym albo dobrze nierówno pod kopułą.
Trzebierz
2018-11-24 18:02:21
Nikt tu nie pisze o wpływie Pani sołtys czy nie , ja pisze co mówiła do tv po powieszeniu worka , jeśli sołtys nie ma nic do powiedzenia w sprawach bezpieczeństwa to skąd te lansowanie o poprawie bezpieczeństwa przez powieszenie worka itp. Co do posterunków to nie jest sprawa Trzebieży ani Nowego warpna , wiadomo że sołtys nie ma na to wpływu , ale można coś próbować , nagłaśniać sprawe itp . a tu nie było robione nic , znam tą osobę ta Pani dąży tylko do władzy a brak jej wykształcenia , kultury itp . podejrzewam po słowie durniu że to może nawet jej wpis .
Co robił operator systemu dozoru wizyjnego
2018-11-24 17:57:11
Teren w całości dozorowany systemem monitoringu za grube pieniądze.Pytam co robił w tym czasie operator monitoringu,dlaczego czas reakcji na to co się dzieje ( pali ) był tak długi i w dużej mierze przyczynił się do takich strat.Domyślam się,że centrum monitoringu w nocy nie jest obsługiwane,więc reakcji nie było żadnej,a zdarzenie zostało odtworzone w godzinach rannych.Jeżeli te doniesienia polegają na prawdzie jest to skandal,a za brak właściwego nadzoru osoby odpowiedzialne za to zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.Po to tworzy się system monitoringu i ustanawia nadzór nad mieniem aby zapobiegać takim i innym zdarzeniom.W tym przypadku system całkowicie nie sprawdził się bo natychmiastowej reakcji nie było.
Emerytka
2018-11-24 15:56:47
Lubiłam Trzebież i zawsze wydawała mi się takim miłym, spokojnym miejscem na spędzanie czasu z wnukami. Ogromna szkoda, że promenada spacerowa uległa zniszczeniu. Tracą na tym turyści i odwiedzający Trzebież jednodniowi spacerowicze, ale przede wszystkim tracą sami mieszkańcy Trzebieży. Mam nadzieję, że sprawcy zostaną ujęci i zapłacą za swój wyczyn.
z sieci
2018-11-24 14:46:07
Po ustaleniu sprawców w wyroku powinien być nakaz zwrotu całkowitych kosztów odbudowy i praca przy jego odbudowie w żółtej kamizelce z napisem "podpalacz".
jan
2018-11-24 14:41:17
Co za świry! To wynik działania naszego wymiaru niesprawiedliwości bo jak się złapie takich wandali to sądy albo ich wypuszczają albo wymierzają śmieszne kary i to bydełko czuje się całkowicie bezkarnie!
Jan
2018-11-24 13:40:45
Sprawcy powinni mieć ręce UJ ebAn e przy samej dupie.
Bast
2018-11-24 13:16:19
Co za bezmozgie pedały. Mam nadzieję, że ich zamkna
DRZEWA
2018-11-24 12:23:31
Do dzisiaj nikt się nie zajął sprawą wyciętych drzew po północnej stronie plaży,przy nowym lokalu.a minęło już kilka lat.
elm
2018-11-24 12:07:05
bezmozgowce.Zlapac i wychlostac.
masakra
2018-11-24 11:35:25
jak mozna??? jakim trzeba byc skur....oby zycie mu odplacilo
Stettin
2018-11-24 11:31:11
Ktoś musiał to polać benzyną.Sprawdził bym kto wlewał benzynę do karnistów czy butelek poprzedniego wieczoru na stacjach w Policach.Poztym warto wyznaczyć nagrodę za znalezienie sprawcy 10000 i kolesie się sprzedają.Takie rzeczy raczej robi się po urzywkach.Mam nadzieję,że osobie odpowiedzialnej za te murzyńskie za howanie pęknie w więzieniu dupa.
Police
2018-11-24 11:20:36
Odpowiedź do użytkownika "trzebierz" ty durniu jaki wpływ ma sołtys na to czy w danej wiosce jest posterunek Policji ? O czymś takim decyduje wyłącznie Ministerstwo spraw wewnętrznych, dla przykładu jakby w Nowym Warpnie ktoś zaczął strzelać do ludzi może sobie to robić pół godziny bo z Polic Policja szybciej nie przyjedzie i to jest chore. A co do ubezpieczenia ponownie sołtys nie ma na to wpływu, jednak dla twojej informacji podam, że obiekt jest ubezpieczony, a został zbudowany za kadencji poprzedniej sołtys
:(((
2018-11-24 10:49:16
Nieszczęsny ten region. Otumanieni mieszkańcy głosują na złych ludzi, kłamców i złodziei, więc nigdy nie będzie tu dobrze. Jeszcze wiele plag spadnie...
Trzebierz
2018-11-24 10:45:14
Witam , przypomnę teraz o głośnej akcji pani sołtys Siemianowskiej o wieszaniu na przystanku worka treningowego dla młodzieży , zapewnianiu o bezpieczeństwie i działającym monitoringu , i ogólnym bezpieczeństwie , z monitoringu wyjdzie kto to zrobił , musiała być to akcja z benzyną i podejrzewam ze to zrobił ktoś dla rozrywki . Ciekawe czy pani sołtys zadbała o ubezpieczenia terenu itd . Dlaczego w okolicy nie ma stałych posterunków działających 24 h . Pani Siemianowska awansowała na wyższe stanowisko , nie robiąc nic dla Trzebieży , teraz wszystko wychodzi . Może teraz porozwiesza worki w Policach . Pozdrawiam ludzi myślących .
Wygląda na podpalenie. Ale czemu??? Kto?
2018-11-24 10:33:55
.
Staszka
2018-11-24 10:26:01
Ogromna szkoda. Płakać się chce.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA