sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Spłonęły pomosty w Trzebieży

Spłonęły pomosty w Trzebieży [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Spłonęły pomosty w Trzebieży
Data publikacji: 2018-11-24 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 8381 363332

W nocy (24 listopada) spłonęły pomosty na ul. Spacerowej w Trzebieży. Straty mogą sięgać nawet 3,5 miliona złotych. Policka policja poinformowała, że dwie osoby zostały zatrzymane.

O godzinie 1.48  jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży została skierowana do pożaru na plaży. Okazało się, że płoną pomosty promenady na prawie całej długości ulicy Spacerowej.

Straty liczone są w milionach złotych.

- Spłonęło około dwóch trzecich promenady, straty mogą sięgać nawet 3,5 miliona złotych - mówi Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach (zarządza kompleksem w Trzebieży). - Teren jest monitorowany. Sprawdzamy zapisy wszystkich kamer. Mamy nadzieję, że sprawca lub sprawcy zostaną schwytani.

Policja nie może jeszcze prowadzić dochodzenia na zgliszczach. Wciąż tam pracują strażacy. Ratują podpory pomostów.

- Ale już około południa na miejsce przyjedzie biegły z zakresu pożarnictwa i wraz z naszymi funkcjonariuszami zabezpieczy wszelkie ślady, które pomogą w ustaleniu przyczyny pożaru, miejsca lub miejsc jego powstania - mówi asp. sztab. Iwona Grefenheim, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Policach. - Zabezpieczymy również zapisy z kamer. Obecnie ustalamy i przepytujemy potencjalnych świadków tego zdarzenia.

Policja prosi też o zgłaszanie jej wszelkich informacji, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyny pożaru i ewentualnych sprawców podpalenia.

Policka policja poinformowała, że dwie osoby zostały zatrzymane.

- Potwierdzam tylko, że do sprawy mamy zatrzymane dwie osoby, choć nie wiem czy zostały już podpisane protokoły zatrzymania - informuje asp. szt. Iwona Grefenheim. - Trwają czynności. Tyle tylko mogę powiedzieć.

Na temat dalszych czynności wyjaśniających zdarzenie informować już będzie Prokuraturę Rejonową Szczecin Zachód. Śledztwo będzie prowadzone z powodu znacznych zniszczeń.

Agnieszka SPIRYDOWICZ,(isz)

Fot. OSiR Police

Spłonęły pomosty w Trzebieży Spłonęły pomosty w Trzebieży Spłonęły pomosty w Trzebieży Spłonęły pomosty w Trzebieży Spłonęły pomosty w Trzebieży

Komentarze

emeryt
Znaleziono winnych,Do tych pomostów doliczyć trzeba utrzymanie głupków przez wiele lat.Koszt utrzymania jednego miesięcznie to 3500 zł a jeden rok to 12x3500 zł. Więzienia w Polscy są bardzo drogie !!!!!
2018-11-25 13:37:19
trohan
Poniżej komentarze nudzących się przygłupów.
2018-11-25 07:11:09
Jarun
Pytanie. Czy deski były "konserwowane" zużytym olejem z samochodów ? A gdyby je zakonserwowano ognioodpornym preparatem ?
2018-11-25 07:08:57
Obywatel
Pani sołtys z Trzebieży robi wszystko żeby, mieć rozgłos, lubi być w centrum uwagi... A swoje za uszami ma tylko nikt o tym nie mówi
2018-11-25 01:10:48
Korzystek do... Krzysiek
Zwroc sie i z tym pytaniem... do bylego i obecnego Marszalka w Szczecinie, gdyz to On w wiekszosci przypadkow z tak "WI-elka PO-mpa" dzieli i po-dzie-la Unijne Miliony... przeznaczone na Szczecinski Region...!!
2018-11-24 21:40:03
Piotrek
@Krzysiek W tym przypadku użyto prawdopodobnie desek Chińskich które nie są objęte normą europejską. Dlatego paliły się jak zapałki. Zapytajcie o to w Gminie dlaczego nie zwrócili na to uwagi i wyrazili zgodę na montaż desek palnych. SZOK! ".....To poza wyjaśnieniami braku nadzoru nad monitoringiem,powinno być w pierwszej kolejności wyjaśniane w tym śledztwie.Porównanie faktur i dokumentacji materiałowej z tym co zostało zamontowane.Nie można bowiem wykluczyć,że możemy mieć do czynienia z "wałkiem" na materiałach.Co innego specyfikacja materiałowa zalecana przez OSiR i Nadzór budowlany a co innego zakupiono i położono.Jakiś inspektor nadzoru budowlanego to odebrał,podpisał się.To samo opinia Straży Pożarnej.Wątków do wyjaśnienia jest cała masa i Prokuratura będzie miała co robić.Stała się naprawdę niebezpieczna sytuacja zagrażająca życiu i zdrowiu.Zaniedbania i niedbalstwo razi już teraz i rodzi całą masę pytań i wątpliwości.Nie można tego "zamieść pod dywan " a media powinny otoczyć tę sprawę wyjątkową troską i zadbać o rzetelny uczciwy przekaz.
2018-11-24 21:23:42
Cos ostatnio duzo - tych PO-ZA-ROW...
A wiec typujemy: alibo "Nowoczesni Obywatele"... alibo po-dstawiony Ktos z "Multi-Kulti" gdyz i to bywa ich "Specjalnoscia"... ??/!!
2018-11-24 21:21:03
Krzysiek
Jednym z elementów bezpieczeństwa pożarowego budynków i przyległych terenów, w których mieszkamy, pracujemy lub przebywamy poza rozwiązaniami konstrukcyjnymi, są właściwości materiałów, z których są one wykonane, a w szczególności ich klasyfikacja ogniowa. Deski i profile kompozytowe rygorystycznych badań w Instytucie Techniki Budowlanej „ITB” muszą uzyskać klasyfikację w zakresie reakcji na ogień Bfl – s1. Jest to najwyższa dostępna euroklasa jaką mogą uzyskać produkty tego typu. Deski kompozytowe powinny być niepalne, nie przyczyniać się w żaden sposób do rozwoju pożaru i nie stwarzać zagrożenia nawet w przypadku, gdy obok nich pojawi się ogień. Euroklasa wyrobu w tym przypadku Bfl – wskazuje, czy i jak wyrób przyczynia się do rozwoju pożaru, tzn. jak szybko się pali i ile energii przy tym wytwarza. W celu określenia właściwości desek kompozytowych zostały przebadane według europejskiej normy PN-EN 13501:2010. Dodatkowo system musi być sklasyfikowany jako produkt „prawie bez dymu” – s1, gdzie klasy emisji dymu to s1, s2 i s3. Im wyższa emisja dymu, tym wyższa cyfra w oznaczeniu, dzięki temu Inwestorzy i Wykonawcy mają możliwość identyfikowania wyrobów mogących stworzyć potencjalne zagrożenie. Podczas wyboru odpowiednich desek trzeba pamiętać, że to nie tylko ogień, lecz dym powoduje śmierć w większości przypadków pożarów, przeszkadza w prowadzeniu akcji ratunkowej i wywołuje u ludzi osłabienie oraz utratę przytomności. W tym przypadku użyto prawdopodobnie desek Chińskich które nie są objęte normą europejską. Dlatego paliły się jak zapałki. Zapytajcie o to w Gminie dlaczego nie zwrócili na to uwagi i wyrazili zgodę na montaż desek palnych. SZOK!
2018-11-24 20:28:36
Już mają dwóch.
.
2018-11-24 20:05:57
Miejski włóczykij
@do pytam -pewnie tak jak w Trzebieży,tylko w godzinach pracy SM.W nocy i dni świąteczne monitoring żyje swoim życiem i kompletnie nikt go nie nadzoruje.Też uważam,że za taki stan rzeczy w Trzebieży ktoś musi beknąć,naraził Gminę,mieszkańców na olbrzymie straty,nie dopełniając ciążących na nim obowiązków.Prokurator na pewno musi ten wątek podjąć.
2018-11-24 19:45:05
pytam
A ja się pytam czy rewitalizowany teren Syrenich Stawów w Szczecinie który teraz wygląda przepięknie jest monitorowany? Na tym terenie jest pełno drewnianych stancji i pod wpływem tego wydarzenia w Trzebieży niejednemu wariatowi może przyjść do głowy taki sam pomysł!
2018-11-24 18:21:14
Natalia
"Nieszczęsny ten region. Otumanieni mieszkańcy głosują na złych ludzi, kłamców i złodziei, więc nigdy nie będzie tu dobrze. Jeszcze wiele plag spadnie..." - tez mam takie zdanie jeśli chodzi o "władze" która utrzymuje sie od wielu lat. Może tonie Trzebież, a "Ciemnogród" ? Police niestety wiele tracą przez twardogłowie Trzebieżan. Tak trochę satyrycznie zabrzmi: może teraz niech Sołtys postawi tam ładne kwiatki :) Pomijając jednak polityczne dyrdymałki ani Sołtys ani Burmistrz nie będą stać w zien i w nocy an straży by pilnowac pomostu. Trzeba mieć albo gruby interes w tym albo dobrze nierówno pod kopułą.
2018-11-24 18:03:14
Trzebierz
Nikt tu nie pisze o wpływie Pani sołtys czy nie , ja pisze co mówiła do tv po powieszeniu worka , jeśli sołtys nie ma nic do powiedzenia w sprawach bezpieczeństwa to skąd te lansowanie o poprawie bezpieczeństwa przez powieszenie worka itp. Co do posterunków to nie jest sprawa Trzebieży ani Nowego warpna , wiadomo że sołtys nie ma na to wpływu , ale można coś próbować , nagłaśniać sprawe itp . a tu nie było robione nic , znam tą osobę ta Pani dąży tylko do władzy a brak jej wykształcenia , kultury itp . podejrzewam po słowie durniu że to może nawet jej wpis .
2018-11-24 18:02:21
Co robił operator systemu dozoru wizyjnego
Teren w całości dozorowany systemem monitoringu za grube pieniądze.Pytam co robił w tym czasie operator monitoringu,dlaczego czas reakcji na to co się dzieje ( pali ) był tak długi i w dużej mierze przyczynił się do takich strat.Domyślam się,że centrum monitoringu w nocy nie jest obsługiwane,więc reakcji nie było żadnej,a zdarzenie zostało odtworzone w godzinach rannych.Jeżeli te doniesienia polegają na prawdzie jest to skandal,a za brak właściwego nadzoru osoby odpowiedzialne za to zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.Po to tworzy się system monitoringu i ustanawia nadzór nad mieniem aby zapobiegać takim i innym zdarzeniom.W tym przypadku system całkowicie nie sprawdził się bo natychmiastowej reakcji nie było.
2018-11-24 17:57:11
Emerytka
Lubiłam Trzebież i zawsze wydawała mi się takim miłym, spokojnym miejscem na spędzanie czasu z wnukami. Ogromna szkoda, że promenada spacerowa uległa zniszczeniu. Tracą na tym turyści i odwiedzający Trzebież jednodniowi spacerowicze, ale przede wszystkim tracą sami mieszkańcy Trzebieży. Mam nadzieję, że sprawcy zostaną ujęci i zapłacą za swój wyczyn.
2018-11-24 15:56:47
z sieci
Po ustaleniu sprawców w wyroku powinien być nakaz zwrotu całkowitych kosztów odbudowy i praca przy jego odbudowie w żółtej kamizelce z napisem "podpalacz".
2018-11-24 14:46:07
jan
Co za świry! To wynik działania naszego wymiaru niesprawiedliwości bo jak się złapie takich wandali to sądy albo ich wypuszczają albo wymierzają śmieszne kary i to bydełko czuje się całkowicie bezkarnie!
2018-11-24 14:41:17
Jan
Sprawcy powinni mieć ręce UJ ebAn e przy samej dupie.
2018-11-24 13:40:45
Bast
Co za bezmozgie pedały. Mam nadzieję, że ich zamkna
2018-11-24 13:16:19
DRZEWA
Do dzisiaj nikt się nie zajął sprawą wyciętych drzew po północnej stronie plaży,przy nowym lokalu.a minęło już kilka lat.
2018-11-24 12:23:31
elm
bezmozgowce.Zlapac i wychlostac.
2018-11-24 12:07:05
masakra
jak mozna??? jakim trzeba byc skur....oby zycie mu odplacilo
2018-11-24 11:35:25
Stettin
Ktoś musiał to polać benzyną.Sprawdził bym kto wlewał benzynę do karnistów czy butelek poprzedniego wieczoru na stacjach w Policach.Poztym warto wyznaczyć nagrodę za znalezienie sprawcy 10000 i kolesie się sprzedają.Takie rzeczy raczej robi się po urzywkach.Mam nadzieję,że osobie odpowiedzialnej za te murzyńskie za howanie pęknie w więzieniu dupa.
2018-11-24 11:31:11
Police
Odpowiedź do użytkownika "trzebierz" ty durniu jaki wpływ ma sołtys na to czy w danej wiosce jest posterunek Policji ? O czymś takim decyduje wyłącznie Ministerstwo spraw wewnętrznych, dla przykładu jakby w Nowym Warpnie ktoś zaczął strzelać do ludzi może sobie to robić pół godziny bo z Polic Policja szybciej nie przyjedzie i to jest chore. A co do ubezpieczenia ponownie sołtys nie ma na to wpływu, jednak dla twojej informacji podam, że obiekt jest ubezpieczony, a został zbudowany za kadencji poprzedniej sołtys
2018-11-24 11:20:36
:(((
Nieszczęsny ten region. Otumanieni mieszkańcy głosują na złych ludzi, kłamców i złodziei, więc nigdy nie będzie tu dobrze. Jeszcze wiele plag spadnie...
2018-11-24 10:49:16
Trzebierz
Witam , przypomnę teraz o głośnej akcji pani sołtys Siemianowskiej o wieszaniu na przystanku worka treningowego dla młodzieży , zapewnianiu o bezpieczeństwie i działającym monitoringu , i ogólnym bezpieczeństwie , z monitoringu wyjdzie kto to zrobił , musiała być to akcja z benzyną i podejrzewam ze to zrobił ktoś dla rozrywki . Ciekawe czy pani sołtys zadbała o ubezpieczenia terenu itd . Dlaczego w okolicy nie ma stałych posterunków działających 24 h . Pani Siemianowska awansowała na wyższe stanowisko , nie robiąc nic dla Trzebieży , teraz wszystko wychodzi . Może teraz porozwiesza worki w Policach . Pozdrawiam ludzi myślących .
2018-11-24 10:45:14
Wygląda na podpalenie. Ale czemu??? Kto?
.
2018-11-24 10:33:55
Staszka
Ogromna szkoda. Płakać się chce.
2018-11-24 10:26:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie