Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Tenis stołowy. Drugi WTK w Sianowie [GALERIA]

Data publikacji: 09 listopada 2022 r. 17:09
Ostatnia aktualizacja: 10 listopada 2022 r. 21:36
Tenis stołowy. Drugi WTK w Sianowie
 

Dnia 6. listopada odbył się w Sianowie, II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorek, w którym zwyciężył Konrad Pyra (Darz Bór Karnieszewice), drugi był Cyprian Marczak (KTS Koszalinianin Koszalin), a trzeci Konrad Lisek (Visonex Wierzbięcin). Wśród juniorek wygrała Oliwia Będzik (Champion Police), drugie miejsce zajęła Julia Zornig (STS Dębno), a trzecie Zuzanna Kmiecik (Griffin's Spin). Do finałów awansowali zwycięzcy turnieju i wezmą udział w II Grand Prix Polski Juniorów, które odbędzie się 2-4 grudnia w Ostródzie.

- Wyniki zgodne z moimi przewidywaniami. Konrad Pyra i Oliwia Będzik byli faworytami tych kwalifikacji - opisał WTK w Sianowie Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

Dnia 5. listopada odbył się w Stepnicy, II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków i Żaczek, w którym wygrał Hubert Jamro (SALOS Szczecin), drugi był Wojciech Działak (Iskra Łasko), a trzeci Olivier Czuczak (KTS Koszalinianin Koszalin). Wśród żaczek najlepsza była Dagmara Tutak (Chrobry Międzyzdroje), drugie miejsce zajęła Dorota Plonder (Sucha Koszalińska), a trzecie Martyna Makowczyńska (Chrobry Międzyzdroje). Do finałów awansowali zwycięzcy turnieju i wezmą udział w II Grand Prix Polski Żaków, które odbędzie się 2-4 grudnia w Mławie.

###

6. listopada rozegrano spotkanie I ligi grupy północnej, w którym Darz Bór Karnieszewice pokonał u siebie KS Dekorglass Działdowo II 7:3. Punkty w tym meczu dla naszej drużyny zdobyli Bartosz Szarmach 2,5, Marcin Woskowicz 2, Karol Szarmach 1,5 i Marcin Marchlewski 1.

- Zespół Darz Boru w końcu zaczął wygrywać i zła passa się odwróciła. Miejmy nadzieję, że w najbliższy weekend pokonają również drużynę z Gorzowa. U rywali XU Wenliang nie był w najwyższej formie - opisał mecz w Sianowie R. Buczek.

###

Klub Sportowy Darz Bór Karnieszewice wraz z Krajowym Sekretariatem Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ "Solidarność", zapraszają na otwarty Turniej z okazji 104 rocznicy odzyskania Niepodległości. Wydarzenie to odbędzie się 11 listopada w Hali Widowiskowo Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 - ul. Dworcowa 26A w Sianowie. Początek zmagań o godz. 10. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: do 45 i powyżej 45 lat. Dla obecnych do końca przewidziana jest loteria fantowa, a nagrody finansowe otrzyma sześciu najlepszych zawodników.

###

W trzeciej lidze grupy zachodniej rozegrano dwa spotkania. W Policach Griffin’s Spin II Szczecin przegrał z STS Dębno I 8:10.

- Bardzo zacięty pojedynek, w którym szczęście bardziej sprzyjało zawodnikom z Dębna - krótko opisał mecz R. Buczek.

W drugim meczu Victoria Chojna zremisowała z Trzynastką II Szczecin 9:9.

###

12. listopada odbędzie się w Fabryce Energii - Narodowy Dzień Tenisa Stołowego, na którym odbędą się prelekcje psychologa sportu (Sylwia Giętkowska oraz jej mąż Tomasz, który jest trenerem tenisa ziemnego i badmintona), panele, dyskusje, turnieje i pokazy oraz poczęstunek, a wszystkie atrakcje będą za darmo. Plan zajęć: 9:00 - rozpoczęcie imprezy, rozgrzewka ogólnorozwojowa uczestników, rozruch przy stołach oraz innych dostępnych boiskach sportowych (padel, badminton), 10:00 - 12:00 - panele dyskusyjne, zajęcia z trenerami, spotkanie i prelekcja psychologa sportu, 10:00 - 12:00 - turniej U13, 12:00 - uroczyste otwarcie, 13:00 - 13:30 - gry pokazowe zawodników zaproszonych i klubowych, 13:30 - 15:00 - zajęcia z trenerami, konkursy, atrakcje 14:00 - 16:00 - turniej U18, 16:00 - 16:30 - gra pokazowa zaproszonych zawodników, 16:30 - 18:00 - turniej padla i badmintona, 16:30 - 19:00 turniej open, 19:30 - rozdanie nagród i uroczyste zakończenie, 19:30 - 21:00 - luźne granie.

Zgłoszenia na turniej można wysyłać mailowo na adres: kinga@top-spin.pl podając imię, nazwisko oraz kategorię lub zapisać się w dzień turnieju, nie później niż pół godziny przed startem rozgrywek. System gry uzależniony będzie od liczby uczestników. Gośćmi specjalnymi Narodowego Dnia Tenisa Stołowego będą Lucjan Błaszczyk, którego przedstawiać nie trzeba, Bartosz Such - polski tenisista stołowy. Reprezentant kadry narodowej i olimpijskiej Polski seniorów. Mistrz Polski z 2011 roku, brązowy medalista drużynowych Mistrzostw Europy z 2007 roku i trener kadry narodowej Kazachstanu (2021/2022) oraz Dr Ryszard Kulczycki z wnuczką Wanessą Kulczycką, Mistrzynią Polski Żaczek z 2021 roku. Dla uczestników przygotowany będzie poczęstunek oraz możliwość zjedzenia ciepłego posiłku na miejscu. Dla uczestników dostępne będą szatnie, sauna, węzeł sanitarny oraz dwie hale mieszczące 15 stołów, 2 korty badmintonowe i 3 padlowe. Fundatorem nagród jest PZTS.

###

W niedzielę 6. listopada rozegrano pierwszy turniej FETS, w którym zwyciężył Rafał Stawiński, drugi był Stanislav Hlobil, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Wasielewski. Przed turniejem rozdano nagrody za poprzedni cykl rozgrywek. Zmagania odbywają się w Fabryce Energii, w każdą niedzielę - przy ulicy Łukasińskiego 110.

- W rywalizacji udział wzięło 41 zawodników. Rozgrywki odbywały się w czterech grupach A, B, C i D i wszędzie była zacięta rywalizacja. Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne turnieje - zakończył R. Buczek.

PR

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA