Piłka nożna. Pogoń gubi punkty z Wartą

Data publikacji: 01 sierpnia 2021 r. 17:21
Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia 2021 r. 16:22
Pogoń straciła w Grodzisku pierwszą bramkę w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Fot. Ryszard Pakieser

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1); 0:1 Drygas (12-rzut karny), 1:1 Ivanov (84)

Pogoń: Stipica - Stolarski (85. Kowalczyk), Triantafillopulos, Zech, Mata - Kucharczyk, Dąbrowski, Kozłowski (59. Żurawski), Drygas (74, Gorgon), Carlos (46. Kurzawa) - Zahović (59. Parzyszek).

Warta: Lis - Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Kiełb (37. Matuszewski) - Corryn (37. Zrelak), Trałka, Kupczak, Czyż (66. Czyżycki), Jakóbowski - Kuzimski (66. Rodriguez)

Wyeliminowana w czwartkowy wieczór z rozgrywek Ligi Konferencji Europy Pogoń nie potrafiła podtrzymać zwycięskiej passy w PKO Ekstraklasie. Po wygranej na inaugurację w Szczecinie z Górnikiem tym razem na wyjeździe zaledwie zremisowała z Wartą. Poznaniacy przez blisko 80 minut grali w dziesiątkę. Pogoń grała nieskutecznie i nie potrafiła udokumentować swojej ogromnej przewagi drugim golem. Gospodarze wyrównali po jedynym celnym strzale na bramkę w tym spotkaniu.

Pogoń od pierwszych minut zdominowała gospodarzy. Akcje Kozłowskiego i Kucharczyka w pierwszych minutach nie przyniosły wprawdzie bramki, ale już dogranie Maty do Zahovicia zakończyło się strzałem tego ostatniego w słupek. Piłkę próbował dobijać Kozłowski, ale został powstrzymany przez Trałkę. Sędzia zawodów po sprawdzeniu VAR zdecydował się podyktować rzut karny i pokazać czerwoną kartkę Trałce. Dla byłego piłkarza Pogoni, po kilkunastu sezonach w ekstraklasie jest to dopiero pierwszy czerwony kartonik w karierze. Jedenastkę na bramkę zamieni Drygas.

Po zdobyciu gola Pogoń nadal przeważała. Gospodarze składniejsze akcje przeprowadzili dopiero w w ostatnich minutach pierwszej części, bo dwóch zmianach w swoim składzie. Ostatecznie Warta jednak przez 45 minut nie oddała celnego strzału. Pogoń tymczasem mogła jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, ale najpierw piłka odskoczyła w polu karnym Zahoviciowi, a później kontry nie wykorzystać Dąbrowski.

Druga połowa także należała do Pogoni. Szczecinianie na długie momenty zamykali Wartę na własnym polu karnym, ale nie potrafili wypracować dogodnych sytuacji strzeleckich. Fatalnie w polu karnym zachował się m.in Kucharczyk, który mając za plecami tylko bramkarza zamiast strzelać zdecydował się na niedokładne dogranie. Niecelnie strzelał też Kurzawa. Gospodarze nieco ożywili się w ofensywie po wejściu na murawę Rodrigueza. Hiszpan popisał się akcją podobną do tej, po której Kozłowski strzeli przed tygodniem Górnikowi bramkę, ale uderzenie Rodrigueza było niecelne. Wyrównując bramkę gospodarze zdobywają po dograniu piłki na pole karne i strzale Ivanova w 84 minucie. To był pierwszy celny strzał Warty w tym meczu.

Chwilę później sędziowie odgwizdali spalonego, gdy piłka zatrzepotała w siatce po uderzeniu głową Gorgona. Pogoń w ostatnich minutach wyraźnie przyspieszyła tempo akcji, ale nie była już w stanie przechylić losów meczu na swoją korzyść.