Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

To było świetne pokolenie. Trzy lata temu młodzi piłkarze Pogoni zostali wicemistrzami Polski

Data publikacji: 2021-07-26 20:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-26 20:34
To było świetne pokolenie. Trzy lata temu młodzi piłkarze Pogoni zostali wicemistrzami Polski
Kacper Smoliński był w juniorach o głowę niższy od rywali. Fot. Dariusz JACHNO  

Sukcesy w młodzieżowej piłce mają drugorzędne znaczenie. Dużo bardziej istotne jest, ilu młodych piłkarzy trafi po zakończeniu wieku juniora do profesjonalnego futbolu.

W 2018 roku piłkarze Pogoni zostali wicemistrzami Polski do lat 17. W finałowym spotkaniu przegrali 0:4 z Jagiellonią Białystok. Przeanalizowaliśmy, jak potoczyły się losy ówczesnych podopiecznych trenera Andrzeja Tychowskiego. Wnioski są bardzo optymistyczne. Stara trenerska prawda mówi, że jeżeli z jednego klubowego rocznika na najwyższy poziom rozgrywek trafi choćby jeden piłkarz, możemy wówczas mówić o udanym procesie szkoleniowym. Wszystko wskazuje na to, że z wicemistrzowskiej drużyny Pogoni z roku 2018 w piłkę na najwyższym klubowym poziomie grać będzie dużo więcej zawodników.

Obecnie z tamtej drużyny w ekstraklasie występuje Kacper Smoliński. W barwach Pogoni rozegrał już 30 spotkań, w których strzelił dwie bramki. Kacper, zwany w klubie „Kaczor", zawsze był oczkiem w głowie klubowych działaczy i trenerów. Nic dziwnego. Od małego wyróżniał się z grona rówieśników talentem, umiejętnościami technicznymi i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-07-2021

 

Autor: Dariusz Jachno
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ