Piłka nożna. Pogoń wyeliminowana z europejskich pucharów

Ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2021 r. 17:31

NK Osijek - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0); 1:0 Kleinheisler (44)

NK Osijek:  Ivusić - Milos, Skorić , Loncar, Jurcević - Pilj ( 90, Cheberko), Jugović, Kleinheisler (80. Nejasmic) - Bohar (80, Hiros), Bockaj (63,  Fiolić),  Mierez

Pogoń: Stipica - Bartkowski (80. Stolarski), Triantafyllopoulos, Zech, Mata - Kowalczyk (80. Drygas), Dąbrowski, Kozłowski (67.Parzyszek) , Kurzawa (59. Gorgon),  Carlos (80. Wędrychowski) - Zahović.

Piłkarze Pogoni zostali w czwartkowy wieczór wyeliminowani z europejskich pucharów. W rewanżowym meczu II rundy Ligi Konferencji Europy portowcy ulegli NK Osijek. Tym samym dla Pogoni, która po 20 latach wróciła na europejskie stadiony, czwarty występ w rozgrywkach pod egidą UEFA zakończył się już w na pierwszym rywalu. Pogoń pozostała też bez zwycięstwa w europejskich pucharach. Do dalszej fazy Ligi Konferencji Europy zakwalifikowały się tymczasem dwie inne polskie drużyny - Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa.

Podopieczni trenera Kosty Runjaicia przejęli inicjatywę w I połowie meczu w Osijek. Przez 30 minut prowadzili grę i byli aktywniejsi w ofensywie. Kilka efektownych akcji pokazał Kozłowski, Gospodarze przypomnieli, że są liderem ligi chorwackiej i bardziej doświadczonym w europejskich pucharach zespołem w końcówce I połowy. Doskonałą akcję gospodarzy zamienił na bramkę uczestnik niedawnych mistrzostw Europy, reprezentant Węgier Kleinheisler.

Pogoń w II połowie nie uzyskała już w tak wyraźniej przewagi. Mimo licznych zmian, podobnie, jak w I połowie nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Gospodarze mieli jeszcze co najmniej dwie okazje na podwyższenie wyniku. NK Osijek awansował do III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy i w kolejnej rundzie zagra z  CSKA. który po rzutach karnych wyeliminował FK Liepāja.

lenny
2021-07-31 09:48:41
LUDZIE ogarnijcie siePogon przegrala BO MIALA PRZEGRAC budujemy stadion czas zarazy male zakupy czyli 2plus 2zawsze jest 5 to 5 znajdzcie sami
Czy wygrywasz
2021-07-30 21:05:33
czy nie... do zobaczenia za 20 lat (o ile dożyje bo już stary piernik ze mnie).
kibol
2021-07-30 17:31:07
Teraz Kowalczyk pobiegnie do fryzjera, a inni walną sobie tatuaże jak więźniowie z Wronek. A trener zapisze się na kurs języka polskiego
ON
2021-07-30 17:09:28
Dziadostwo, ale jak może być inaczej jak TAM NIE NIKT NIE UMIE strzelać bramek.
Jb
2021-07-30 14:02:55
Pogoń gra tak, jak ich trener mówi po polsku. 5lat w Polsce i nie zna języka, to jak ma komunikować się z piłkarzami, tylko wciąż przez tłumacza?
klemens
2021-07-30 13:13:55
jest podstawa żeby wyciągnąć łapy po kasę z samorządu . Ta przegrana to też sukces.
Helikopter z Misia
2021-07-30 12:49:06
Pozdrowienia dla szczecińskich fryzjerów przesyła rzetelny podatnik. Oplaciłem pogon, arkonię, świt, hutnika, olimpię. Koszty chyba już przekroczyły 700 mln ale to widac zbyt mało.
2021-07-30 11:30:24
Asekuracyjna gra Pogoni w końcówce , bez ryzyka , to nonsens. Czego bał się Runjanic ? W ostatnich minutach , przy stanie 0-1 , gra się na granicy ryzyka. Siedmiu najwyższych piłkarzy ( w tym stoperzy ) na polu karnym przeciwnika i wrzutki. Remis dawał dogrywkę. Oczywiście jest to narażenie się na kontrę przeciwnika, ale wynik 0-1 czy 0-2 to to samo. Trener i piłkarze Pogoni nie mają mentalności zwycięzców.
Spostrzegawczy
2021-07-30 11:20:21
Ostatnie zmiany na 10 min przed końcem meczu pokazały że nie mamy zmienników dla dość słabego składu podstawowego. Najbardziej porażające jest to że trener na 10 min przed końcem meczu postanowił poddać tymi zmianami mecz! Tak jak by nikomu nie zależało i to w momencie gdy Pogoń przeważała. Oczywiście mogę tylko dywagować bo ważniejsza jest Ekstraklasa (i to jest chore!) bo europejskie puchary to dodatkowe koszty w budżecie klubu itp. Podejście nie godne piłkarza Pogoni.
@Iiiiii
2021-07-30 10:36:47
"bogatrzy"??? Dobrze, że ci chociaż trochę kasy wpadło, bo biedota umysłowa została.
Kolejarz
2021-07-30 10:36:42
Pogoń Dziady!!!
rici
2021-07-30 10:29:36
zrobili z tego kowalczyka lokalna gwiazdę na siłe, ten zapuscił brodę zeby wygladac powaznie i groźnie ale takiej niemocy i nedzy jaka zaprezentowała pogon to prózno szukac,wstyd mi za pogon i szczecin
znahor
2021-07-30 10:24:16
bravo pogon ,bravo mroczek, bravo krzystek -dokładaj wiecej z naszej kasy na te karykatury....płaccie im za antyreklame miasta,przeciez to wstyd odpasc z taką druzyną....połmilionowa metropolia odpada z chorwacka duzą wioską..zaden runjaic czy nawet mourinio nie zmienią mentalnosci chłopców z pełnymi gaciami na arenie miedzynarodowej,oni nawet nie probowali strzelic gola,pozory ataków i to wszystko....dlaczego ten klub jest tak beznadziejnie nędzny mentalnie, czy tu nikt nie ma odrobiny honoru,
Taka prawda
2021-07-30 08:42:48
Jak Ronaldo schodzi z leżaka to nas już nie ma w pucharach ;)
Heniek
2021-07-30 08:32:12
Kolejny raz Pogoń nie może podnieść kasy z boiska ,ale po co się wysilać miasto przecież braki uzupełni:-(
EKSPERT
2021-07-30 08:13:09
Kurzawa fatalny mecz, Kowalczyk znowu przeciętny (gość nie potrafi oddać mocnego strzału i jest pomocnikiem?) , słaby Zahović dopiero pokazał się w końcówce pierwszej połowy, tak to jak zwykle słabo. Najlepsi na boisku Kozłowski, Stipica i Mata
guciu
2021-07-30 07:16:34
Wedle poprzednich trzech edycji pucharów bez awansu
Niemoc.
2021-07-30 06:46:07
Pogoń w dwóch meczach z Chorwatami, czyli przez ponad 180 minut (3 godz) nie strzeliła nawet jednego gola i nie stworzyła nawet jednej 100 procentowej sytuacji pod bramką przeciwnika. Całkowita niemoc strzelecka. Nikt z Pogoni nie potrafi oddać silnego i celnego strzału z ponad 20 metrów. Pamiętacie Zwonimira Kozulija, strzelał kilka goli w sezonie z ponad 25 metrów. Był najlepszy w Ekstraklasie. Chciał dalej grać w Pogoni, ale prezes nie chciał.
Cudo
2021-07-30 06:05:33
Bywa, ktoś musiał przegrać. Dobrze, że Legia, Raków i Śląsk walczą dalej. Co się nasuwa. Jeżeli chcesz wygrać nie grasz wiecznie do tylu, do bramkarza. Pogoń nawet jak przegrywała to wieczne podania do tyłu, zamiast naparzać do przodu, to jakiś bezsens. Drugie brakuje Kucharczyka lub rasowego napastnika. U nas nie ma kto strzelać. Ale generalnie dwa mecze co najmniej przyzwoite. Walczyć o puchary kolejny rok!
Iiiiii
2021-07-30 01:43:24
Wiedziałem chyba to od pierwszego meczu i dlatego obstawiłem przegrana pogoni i dzięki temu jestem bogatrzy Jednak nie zawsze trzeba wierzyć w cuda miłego wieczoru
Pożygar
2021-07-30 00:34:45
Polska piłka w pigułce. Ustawić lokalną spółdzielnię, podzielić się tortem we własnym grajdołku i elo mordy! Wszyscy zarobieni. A później jadą takie "gwiazdy" na jakieś rozgrywki międzynarodowe, dostają za przeciwników jakichś lokalnych fryzjerów i rzeźników, i "gwiazdy" odpadają w przedbiegach - zaskoczeni jeszcze, że ktoś tam chciał grać w piłkę. I nie dotyczy to tylko Pogoni, ale i reprezentacji Polski - bo ten mental jest strasznie zaraźliwy.