Strona główna > Sport > MŚ 2018. Dania - Australia 1:1

Bramki: 1:0 Christian Eriksen (7), 1:1 Mile Jedinak (38-karny).

Żółta kartka - Dania: Yussuf Poulsen, Pione Sisto.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania). Widzów 40 727.

Dania: Kasper Schmeichel - Jens Stryger Larsen, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Henrik Dalsgaard - Pione Sisto, Thomas Delaney, Christian Eriksen, Lasse Schoene, Yussuf Poulsen (59. Martin Braithwaite) - Nicolai Jorgensen (68. Andreas Cornelius).

Australia: Mathew Ryan - Joshua Risdon, Trent Sainsbury, Mark Milligan, Aziz Behich - Mile Jedinak, Tom Rogic (82. Jackson Irvine), Aaron Mooy - Matthew Leckie, Andrew Nabbout (75. Tomi Juric), Robbie Kruse (68. Daniel Arzani).

Kapitan Australii Mile Jedinak oraz największa gwiazda Danii Christian Eriksen wystąpili w głównych rolach w meczu tych drużyn w grupie C mistrzostw świata w Rosji, zakończonym remisem 1:1. Taki wynik oznacza, że obie ekipy zachowają szansę na awans do 1/8 finału niezależnie od rozstrzygnięcia późniejszego spotkania Francji z Peru.

Eriksen wpisał się na listę strzelców już w siódmej minucie, gdy po odegraniu Nicolaia Jorgensena ładnie złożył się do strzału z kilkunastu metrów, nie pozwalając bramkarzowi Mathew Ryanowi na skuteczną interwencję.

Był to trzynasty gol pomocnika Tottenhamu Hotspur w ostatnich 15 meczach w barwach narodowych. Na listę strzelców wpisał się też m.in. w eliminacjach z Polską w Kopenhadze (4:0). W tym czasie miał też pięć asyst.

Z prowadzenia Duńczycy cieszyli się przez pół godziny. W 37. minucie ręką w swoim polu karnym zagrał Yussuf Poulsen, a hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz dopiero później przerwał grę, usłyszawszy podpowiedź sędziego wideo. Arbiter sam obejrzał tę sytuację na powtórce, po czym przyznał Australijczykom rzut karny, a Poulsenowi pokazał żółtą kartkę - wydaje się, że ukarał go zbyt surowo, bo zagranie ręką było przypadkowe. 24-letni napastnik RB Lipsk nie będzie mógł zagrać we wtorek z Francją.

Chwilę później z 11 metrów nie pomylił się Jedinak - to jego drugi gol w tym mundialu a trzeci w historii występów w MŚ. Wszystkie uzyskał z karnych. Z kolei duński bramkarz Kasper Schmeichel był niepokonany w drużynie narodowej przez 571 minut.

Dania jest tymczasowo liderem grupy C z czterema punktami. Drugie miejsce zajmują "Trójkolorowi" - trzy, natomiast Australia zgromadziła jeden. Stawkę zamyka Peru z zerowym dorobkiem.