Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

W piątek wyniki egzaminów ósmoklasistów. O godz. 10 można je sprawdzić w Internecie

Data publikacji: 2022-07-01 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-01 09:40
W piątek wyniki egzaminów ósmoklasistów. O godz. 10 można je sprawdzić w Internecie
Fot. Dariusz Gorajski  

Już dziś, 1 lipca ósmoklasiści mogą sprawdzić, jak im poszło na tegorocznych egzaminach wieńczących naukę w szkołach podstawowych. Wyniki pojawią się o godz. 10, jednak nie na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, ale wyłącznie po zalogowaniu w serwisie ZIU, czyli Zintegrowanego Interfejsu Użytkownika. 

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Młodzież zdawała egzaminy z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego w terminie głównym od 24 do 26 maja. Ósmoklasiści, którzy z powodów zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do egzaminów w maju, musieli napisać je w terminie dodatkowym - od 13 do 15 czerwca. Sprawdzian wiedzy na koniec ósmej klasy zdawało w Szczecinie niemal pięć tysięcy uczniów, w całym regionie 21 tysięcy nastolatków. Do „małej matury" przystąpiło w Zachodniopomorskiem także 341 młodych uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do naszego kraju po 24 lutego 2022 r.

 Uczniowie już dziś mogą sprawdzić wyniki z obu egzaminów, ale muszą mieć do tego login i hasło otrzymane w szkole.

Oto krótka instrukcja jak zalogować się w ZIU, by zobaczyć swoje wyniki:

1. W polach: "login" i "hasło" wprowadzamy informacje podane wcześniej przez macierzystą placówkę edukacyjną. Gdyby na tym etapie nastąpiły problemy z zalogowaniem, trzeba skorzystać z opcji „Nie pamiętam hasła". Wówczas na powiązany z kontem adres e-mail zostanie wysłane nowe hasło.
2. Po zalogowaniu należy wybrać egzamin i kliknąć w pole z jego nazwą, np. egzamin ósmoklasisty.
Pokażą się procentowe wyniki egzaminu. Chcąc sprawdzić poprawne i niepoprawne odpowiedzi, należy kliknąć na konkretny egzamin.

 - Wszyscy zdający ponadto mają możliwość zalogowania do serwisu ZIU i dostępu do swoich wyników od dnia 1 lipca br. przy użyciu profilu zaufanego - informuje na swoich stronach internetowych Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu.

Dopiero w piątek, 8 lipca w szkołach zostaną wydane uczniom zaświadczenia o wynikach egzaminów. Będzie na na nich podany wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej - dla egzaminu z każdego przedmiotu. Po otrzymaniu wyników egzaminów kolejnym krokiem jest uzupełnienie aplikacji w wybranych przez ósmoklasistów szkołach ponadpodstawowych - uczniowie mają na to czas do 13 lipca, do godziny 14.  

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

D
2022-07-01 11:10:19
Termin jest do 12 lipca, do godziny 15 a nie jak błędnie podano w artykule: "do 13 lipca, do godziny 14".
4 pak
2022-07-01 09:37:01
Siedzą już z 4 pąkiem na Bulwarach i czekają na wyniki
Ostatni jak zawsze
2022-07-01 09:03:53
Zakładam że będą znów najgorsi w kraju jak zwykle.Oczywiscie powiedzą że to przez covid

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA