Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Szczecińskie uczelnie ocenione przez "Perspektywy"

Data publikacji: 2021-06-23 11:35
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-23 13:07
Szczecińskie uczelnie ocenione przez "Perspektywy"
PUM to według "Perspektyw" najlepsza uczelnia w Polsce pod względem efektywności naukowej. Fot. Dariusz Gorajski  

Trzy z czterech ocenionych szczecińskich szkół wyższych zanotowały spadek w rankingu "Perspektyw", najważniejszym tego typu zestawieniu w Polsce. Co nie oznacza, że wszystko idzie ku gorszemu, ponieważ wedle wybranych grup kryteriów mamy w regionie dwie najlepsze uczelnie w skali Polski: Pomorski Uniwersytet Medyczny i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. 

W tym roku PUM w zestawieniu ogólnym znalazł się na miejscu trzynastym - razem z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Politechniką Śląską. Rok temu szczecińska uczelnia była dziesiąta i był to najlepszy wynik w historii uniwersytetów w naszym regionie.  

Jednak jeśli brać uwagę tylko efektywność naukową, PUM jest bezkonkurencyjny. Wyprzedził tak potężne ośrodki jak m.in. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Gdański Uniwersytet Medyczny czy Uniwersytet Warszawski. Rok temu też znalazł się na podium, ale na trzeciej pozycji. 

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny zachował pozycję trzydziestą pierwszą. Jednocześnie został oceniony jako uniwersytet najbardziej innowacyjny. Rok temu wedle tego kryterium był na drugim miejscu. 

W ogólnym rankingu stracił Uniwersytet Szczeciński. Jest w przedziale 52 - 60. Rok temu był na pozycji pięćdziesiątej. 

Akademia Morska znalazła się w przedziale 80 plus. Rok temu była wśród uczelni w przedziale 61-70. 

Ranking wygrał Uniwersytet Jagielloński. Drugi jest Uniwersytet Warszawski. Trzecia: Politechnika Warszawska. 

Kryteria, jakie bierze pod uwagę kapituła „Perspektyw”, to: prestiż, sytuacja absolwentów na rynku pracy, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia oraz umiędzynarodowienie.©℗ 

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ps
2021-06-23 13:06:04
Studiowałam na US ( praca socjalna , obrona pracy mgr w 2005) poziom był tragiczny.
Smutne to
2021-06-23 12:40:38
To właśnie m.in ciągnie miasto w dół. Tradycje PRL w powstaniu i rozwoju US - także w kwestii poziomu i doboru kadr, robią swoje. Wiem to z autopsji bo skończyłem US w 1990 r. Jeszcze wtedy jednym z argumentów za przyjęciem na etat była przynależność do PZPR. Nie było czego szukać. Dobrze że jest PUM który odbiega od tej spuścizny.
Maturzysta
2021-06-23 12:12:35
Czyli obowiązkowe wprowadzenie użycia feminatyw do statutu nie przełożyła się na efekty wymiernego wzrostu poziomu nauczania. Szkoda bo to była taka piękna koncepcja
Kurs na dno.
2021-06-23 12:11:13
Uniwersytet Szczeciński jest już prawie na dnie. Leci z prędkością światła w lewacką otchłań. Tam jest zaledwie kilku wysokiej klasy naukowców, za to jest mnóstwo lewackich i neomarksistowskich ideologów. Podobnie jak czerwone towarzystwo z Akademii Morskiej. Zresztą , gdyby nie akcje uliczne neomarksistki Iwasiów , to US byłby w przedziale 80 plus.
:)
2021-06-23 12:09:10
Są tylko dwie Akademie Morskie w Polsce i taki wynik...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ