środa, 30 września 2020.
Strona główna > Nauka > Podstawy kryminalistyki mają przyszłość

Podstawy kryminalistyki mają przyszłość

Podstawy kryminalistyki mają przyszłość
Data publikacji: 2020-08-07 11:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-07 11:49
Wywietleń: 498 468209

Biologiczne podstawy kryminalistyki, kierunek II stopnia realizowany na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, otrzymał certyfikat w V Ogólnopolskim Konkursie i Programie Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”. Certyfikat przyznawany jest kierunkom nowoczesnym, odpowiadającym na potrzeby rynku pracy. 

Organizatorem merytorycznym programu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Certyfikat przyznano na podstawie rekomendacji Komisji Eksperckiej, reprezentującej środowiska akademickie, gospodarcze i pozarządowe.

Biologicne podstawy kryminalistyki - które otrzymały także "Laur innowacji" - reklamowane są przez US jako kierunek unikatowy w skali całego kraju. Jego absolwenci mają znać zasady identyfikacji genetycznej, mikroskopowania oraz inne techniki badawcze powszechnie stosowane w laboratoriach kryminalistycznych. W programie znalazły się kierunki prowadzone przez pracowników policji, prawników prawa karnego i psychologów oraz lekarzy sądowych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie dwuletnich studiów magisterskich studenci uczą się odpowiedzialności za: powierzony materiał (pozyskanie, zabezpieczenie, przechowywanie), wykonywane analizy, właściwą interpretację, wydanie wyniku i archiwizację danych.

W najnowszym rankingu "Perspektyw", czyli najważniejszym tego typu zestawieniu w kraju, biologia na Uniwersytecie Szczecińskim znalazła się na miejscu 15. na 26. uczelni z całego kraju. ©℗

(as)

Fot. Pixabay.com 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie