Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Ósmoklasiści zdają egzaminy. W środę matematyka

Data publikacji: 2021-05-26 07:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-26 07:38
Ósmoklasiści zdają egzaminy. W środę matematyka
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Od wtorkowego poranka 3,5 tysiąca szczecińskich ósmoklasistów przystąpiło do egzaminów. To kolejna grupa uczniów – tym razem szkół podstawowych – która wykaże się wiedzą po maturzystach, którzy do egzaminu dojrzałości przystąpili z początkiem maja. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym.

Podobnie jak w poprzednich latach egzamin ósmoklasisty rozpoczął się od sprawdzenia wiedzy z języka polskiego. W środę (26 maja) uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki. Ostatnia część egzaminu to sprawdzian znajomości języka obcego nowożytnego.

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa wszystkie części egzaminu ósmoklasisty odbywają się z zachowaniem obowiązujących zasad dot. reżimu sanitarnego. Oznacza to między innymi, że podczas egzaminu uczniowie korzystają jedynie z własnych przyborów piśmienniczych, są zobowiązani do noszenia maseczki zakrywającej nos i usta do czasu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz konieczne jest zdezynfekowanie dłoni przy wejściu do placówki. Szczegóły dot. tego tematu określone są w wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ