poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Nauka > Młodzież do komputerów!

Młodzież do komputerów!

Młodzież do komputerów!
Data publikacji: 2020-09-21 12:52
Wywietleń: 472 476014

Weekendowe, bezpłatne warsztaty z podstaw programowania dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych organizuje Klaster IT - stowarzyszenie zrzeszające regionalną branżę nowych technologii. To okazja do postawienia swoich pierwszych kroków w nauce języka JavaScript. Warsztaty odbędą się 10 i 11 października w Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 6 w Szczecinie. Kursy dla młodzieży poprowadzą lokalni specjaliści, którzy na co dzień pracują w firmach informatyczno-telekomunikacyjnych.

JavaScript to język programowania, który odpowiada za interaktywną i wizualną część stron internetowych - jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych języków. Pozwala pisać programy, które działają na wielu platformach.

- Chcemy zaszczepić pasję do programowania i zachęcić młodzież do rozpoczęcia swojej przygody z kodowaniem - mówi dr Magdalena Ławicka, dyrektorka operacyjna w Klastrze IT. - Nasze warsztaty to świetna okazja do wejścia w świat nowych technologii, wypróbowania narzędzi, a także poznania możliwości i perspektyw związanych z pracą w tej branży.

Dlaczego warto skorzystać z propozycji Klastra IT? Jest on bowiem stowarzyszeniem prawie 90 zachodniopomorskich firm działających na rynku usług i rozwiązań technologii informatyczno-telekomunikacyjnych. Powstał po to, aby wspierać firmy i zwiększać potencjał technologiczny regionu Pomorza Zachodniego. W tym celu współpracuje też z jednostkami samorządu terytorialnego, administracji publicznej, instytucjami otoczenia biznesu oraz środowiskami naukowo-badawczymi.

Jak się zgłosić? Wypełnij formularz rekrutacyjny na stronie: www.klaster.it/warsztaty. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września. Liczba uczestników ograniczona jest do 20 osób, które będą pracować w czterech grupach. Organizatorzy wybiorą najbardziej zmotywowanych i chętnych do nauki. Warsztaty są finansowane ze środków Miasta Szczecin.

(kel)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie