Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Zmiany w zarządzie Klastra IT

Data publikacji: 2018-06-05 12:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:41
Zmiany w zarządzie Klastra IT
 

Jakub Borowczyk z brightONE jest nowym prezesem Stowarzyszenia Klaster ICT Pomorze Zachodnie. W skład zarządu weszło aż 12 przedstawicieli firm technologicznych.

Klaster IT zrzesza ponad 80 zachodniopomorskich firm, które działają niemal we wszystkich sektorach branży informatycznej. Stowarzyszenie współpracuje ze szkołami i uczelniami w zakresie unowocześniania kształcenia specjalistów IT, władzami samorządowymi oraz instytucjami wspierającymi biznes zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Jakub Borowczyk od 4 lat jest dyrektorem zarządzającym w firmie brightONE, która należy do Klastra IT. Wcześniej był menedżerem w międzynarodowych korporacjach w kraju i za granicą. Współtworzył m.in. systemy informatyczne pierwszego lotu największego samolotu pasażerskiego na świecie – airbusa A380. Jest szczecinianinem, ukończył Uniwersytet Szczeciński. Na stanowisku prezesa Klastra IT zastąpił Katarzynę Witkowską, która pełniła tę funkcję przez ostatnich 5 lat. W tym roku nie kandydowała na stanowisko prezesa, jednak pozostała w zarządzie.

- Istotną rolą Stowarzyszenia od lat jest budowanie silnej branży IT w Szczecinie - mówi Jakub Borowczyk. - Chcę, aby Klaster.IT podjął się również zdefiniowania strategicznych kierunków rozwoju tego sektora w naszym mieście. Szeroka cyfryzacja, która wpływa na każdą gałąź przemysłu, wymaga ukierunkowania działań, które to przyczynią się do zwiększenia rozpoznawalności firm z branży IT i wzmocni ich pozycję w kraju i za granicą. Nowy liczniejszy Zarząd nie tylko wskazuje na chęć dalszej współpracy, lecz również pozwala na celowy podział i stworzenie „hubów” kompetencyjnych.

Po zmianie statutu liczba członków zarządu Klastra IT zwiększyła się z 5 do 12 osób. Poza prezesem w jego skład weszli: Robert Bodendorf (MikroSerwis), Grzegorz Chamulak (Xcomp), Daniel Czapiewski (STETTINER ID&STORY), Maciej Jankowski (Fundacja Netcamp), Marcin Kaczmarek (Consileon), Rafał Malujda (Malujda Kancelaria Prawno-Podatkowa), Marzena Mojsiewicz (ProINFO Internet & Media Marketing), Marcin Skonieczny (Dige), Paweł Sławacki (Meelabs Polska), Marcin Szulga (Asseco Data Systems) i Katarzyna Witkowska (Technopark Pomerania).

(mag)

Fot. Klaster IT

Na zdjęciu: Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Klaster ICT Pomorze Zachodnie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bartek
2018-06-07 14:42:35
A widziałeś styluwe Billa Gates'a albo Elona Muska, czy szukac dalej wśród ludzi nietuzinkowych, wizjonerów którzy zbudowali prawdziwe potęgi?
obserwator(r)
2018-06-05 12:47:51
kilku z tych panów przydala by sie metamorfoza i porada stylisty- ten gościu w krótkich spodenkach to dopiero dziwoląg albo ten w koszulce z krótkimi rękawkami. biznesmeni po szczecinsku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ