Piątek 17 września 2021r. 
REKLAMA

Posłowie Lewicy w kuratorium: Czy szkoły są gotowe na COVID-19?

Data publikacji: 2020-09-08 17:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-09 08:08
Posłowie Lewicy w kuratorium: Czy szkoły są gotowe na COVID-19?
Katarzyna Kotula i Dariusz Wieczorek z interwencją Fot. Lewica  

Posłowie Katarzyna Kotula oraz Dariusz Wieczorek złożyli interwencję poselską w Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Chcą wiedzieć między innymi, czy jednostka pomagała szkołom w pozyskaniu środków ochrony oraz wyposażenia do nauczania zdalnego.

"Ponad 4,6 mln uczniów i uczennic, ich rodzice i domownicy, kadra pedagogiczna i inni pracownicy szkół stają przed ogromnym wyzwaniem i boją się o swoje zdrowie oraz o skuteczne nauczanie, które w przypadku braku narzędzi i niedostosowania wymagań do okoliczności nauki zdalnej lub hybrydowej mocno zróżnicują szanse edukacyjne, a nawet spowodują wykluczenia" - twierdzą Katarzyna Kotula i Dariusz Wieczorek.

Posłowie podczas spotkania z Magdaleną Zarębską-Kulesza pytali o przygotowanie szkół do funkcjonowania w czasie pandemii, a także o monitorowanie przedszkoli, szkół i placówek w Zachodniopomorskiem oraz o organizację roku szkolnego z uwzględnieniem potrzeb dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów. Posłowie chcą także wiedzieć, czy Kuratorium Oświaty w Szczecinie przygotowało i przedstawiło inne, własne opracowania i wytyczne dla dyrektorów szkół, które mogą się znaleźć w strefie czerwonej i żółtej.

Katarzyna Kotula i Dariusz Wieczorek są ciekawi, czy Kuratorium Oświaty w Szczecinie uczestniczyło w procesie pozyskiwania przez zachodniopomorskie szkoły środków ochrony - maseczek, płynów do dezynfekcji, termometrów bezkontaktowych lub urządzeń termowizyjnych.

"Jakie inne działania z własnej inicjatywy podjęło Kuratorium Oświaty w Szczecinie w związku z organizacją nauczania w roku szkolnym 2020/2021, mając na uwadze zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19?" - brzmi kolejne z wielu pytań.

Posłowie chcą także wiedzieć w jaki sposób kuratorium będzie monitorowało szkoły i placówki oświatowe, aby "zapobiec rozprzestrzenianiu się zagrożenia COVID-19".

(KaNa)

Na zdjęciu: Katarzyna Kotula i Dariusz Wieczorek z interwencją

Fot. Lewica

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k....k12
2020-09-09 00:56:36
Na Białorusi nie ma maseczek, dystansu, kwarantanny, miasta i wioski nie opustoszały ze staruszków, jak nie przymierzając domy opieki w Lombardii. Dzieci chodzą do szkoły, jak normalne istoty ludzkie. Ale to wszystko przez to, że Łukaszenka jest demiurgiem i ze swoją drużyną wykonali nad brzegiem Świtezi prastare slowiańskie rytuały w czasie nocy wiosennego przesilenia. Te rytuały są lepsze od tych robionych przez fartuszkowych, bo na baćkę nie ma mocnych. Baćka jest pogrobowcem soft-stalinizmu, a ci tutaj przeskoczyli na drugą stronę barykady do trockistów, elgiebetów, wiecznych ,,riewalucjanierow". I ta z ,,lokamy" rozumie tępe mateczki, które zakneblowały drogi oddechowe swoim sziedmioletnim dzieciom, które po raz pierwszy idą do szkoły, żeby im dołożyć stresu, zatruć tym, co wydychają. Ci dwoje chodzili do szkoły i wiedzą, jakie są choroby zakażne. Wiedzą, że mikroskop elektronowy wynaleziono w latach pięćdziesiątych, że wszystkie liczące się instytuty chorób zakażnych nicowały wirusy chorobotwórcze na prawo i lewo. Pisali o tym naukowcy w kwartalniku PZH Medycyna doświadczalna i mikrobiologia dziesiątki lat. Aż tu nagle szast prast, koronawirus wyewoluował tak dalece, że małe dzieci, które ten cyrk zdaniem WHO miał nie dotyczyć kończą edukację. Podatki na oświatę zabierają, a sytuacja, jak za okupacji i ci dwoje jeszcze będą się domagać informacji, kto kogo przelicytuje w drodze do absurdu
belfer pedagogiki
2020-09-08 22:15:47
Świetna nic nie wnosząca działalność - przychodzę i się pytam co jest zrobione i wrzucam w media.Kuratorium musi wszystko rzucić czyli zajmowanie się szkołami i uczniami i zajmować się odpowiedziami lansujących się polityków na covidzie. A nie przyszło jednemu z drugą że mogą przyjść i się zapytać - a co możemy pomóc?Gdzie jest jeszcze coś do zrobienia gdzie coś załatwić komu trzeba przypomnieć że trzeba coś zrobić?Może prawo trzeba poprawić? To jest służba w interesie publicznym a nie te wieczne ględzenie i odpytywanie.W lewicowej partii powinno być więcej empatii i wsparcia dla społeczeństwa i najsłabszych czyli dzieci.Czy wam tam na lewicy trzeba to tak wyjaśniać dużymi literami?
Lenin
2020-09-08 22:10:17
Jak to było że najpierw po katastrofie w Czernobylu płyn lugola podawano dzieciom partyjnych notabli?Teraz takich socjalistycznych i lewicowych działań nie ma,teraz jest po demokratycznemu.
toi
2020-09-08 21:56:19
nie wpuszczać ludzi z nienawiścią. gdzie masz kasiunia buciki do zawieszenia????
o !
2020-09-08 21:50:36
Ja też jestem ciekawy , co poza ciekawością reprezentuje tych dwoje posłów ?
a elektryfikacja gdzie?
2020-09-08 20:00:43
Lenin wiecznie żywy!!! Nie szkoły tylko elektryfikacja- tak mówił wódz rewolucji. Przede wszystkim elektryfikacja!!!
szczecinianin
2020-09-08 18:31:57
czerwoni udają,że interesuje ich zdrowie i bezpieczeństwo dzieci :)
vit
2020-09-08 17:50:24
Lubie posla Wieczorka.Zabawny czlowieczek .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ