piątek, 04 grudnia 2020r.

Nowy zarząd Klastra IT

Data publikacji: 2019-07-06 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:11
Nowy zarząd Klastra IT
 

Nowym prezesem Klastra IT został Marcin Kaczmarek z firmy Consileon Polska. W skład zarządu weszło pięcioro przedstawicieli należących do tego stowarzyszenia firm technologicznych.

Poza prezesem w skład zarządu Klaster ICT Pomorze Zachodnie weszli: Katarzyna Wiśniewska (Technopark Pomerania), Daniel Czapiewski (STETTINER ID&STORY), Rafał Malujda (Malujda Kancelaria Prawno-Podatkowa) oraz Kamil Pilarski (Avid). Organizacja zrzesza obecnie ponad 80 firm ze Szczecina i regionu, które współpracują ze sobą na rzecz budowania i rozwoju silnej marki regionalnej branży nowoczesnych technologii.

Marcin Kaczmarek to prezes oraz współzałożyciel należącej do klastra firmy Consileon Polska. Doświadczenie zdobywał współpracując z korporacjami z sektora finansowego, motoryzacyjnego czy handlowego i z innowacyjnymi startupami z Doliny Krzemowej. Jest zaangażowany w pracę klastra od początku jego istnienia.

Nowy zarząd deklaruje, że w czasie swojej dwuletniej kadencji skoncentruje się na promowaniu regionu Pomorza Zachodniego i Szczecina jako dobrego miejsca do życia i pracy z głównym nastawieniem na branżę IT.

- Szczecin oprócz tego, że jest wyjątkowym miejscem do życia, jest też szczególnie atrakcyjnym miejscem dla osób związanych z IT. Realizujemy różnorodne, ciekawe projekty, częstokroć dla największych światowych marek. Kolejnym czynnikiem wyróżniającym Szczecin jest bliskość niemieckiego rynku, co wpływa pozytywnie na poziom wynagrodzeń. Chcemy wykorzystać te przewagi i wspólnie z instytucjami takimi jak Technopark promować miasto i region tak, aby przyciągać więcej ludzi chcących się edukować i pracować w IT - podkreśla Marcin Kaczmarek.

Od ponad 10 lat Klaster IT jest partnerem Technoparku Pomerania we wzmacnianiu branży informatycznej w regionie.

- Nasza współpraca ukierunkowana jest nie tylko na wspieranie rozwoju lokalnych firm IT i ich relacji biznesowych, ale także m.in. na zwiększanie liczby specjalistów IT w regionie i unowocześnianie kształcenia informatycznego – mówi Katarzyna Wiśniewska, menedżer Działu Projektów Technoparku Pomerania i członek zarządu Klastra IT.

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Klastra IT wybrano także Komisję Rewizyjną. W jej skład weszli: Leszek Rogaliński (BSHTec), Jan Filipowiak (Pixel Legend) oraz Marcin Skonieczny (Dige).

Klaster IT jest stowarzyszeniem zachodniopomorskich firm, które działają niemal we wszystkich sektorach branży informatycznej. Są to zarówno start-upy, jak i polskie oddziały międzynarodowych korporacji. Klaster współpracuje także ze szkołami i uczelniami oraz władzami samorządowymi.

(k)

Fot. Klaster IT

Komentarze

qc
2019-07-08 07:19:00
taki klajster
nie nowoczesny
2019-07-07 08:13:01
najlepsza ta puszysta w zakonnej kiecce
Mirek
2019-07-06 08:13:28
Bardzo dobra robota.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ