piątek, 04 grudnia 2020r.

Kopeć: „System funkcjonuje, czyli jest sprawny”

Data publikacji: 2020-09-07 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-08 16:20
Kopeć: „System funkcjonuje, czyli jest sprawny”
Najnowsze informacje dotyczące powrotu do szkół przedstawili w poniedziałek Magdalena Zarębska-Kulesza oraz Maciej Kopeć. Fot. Ryszard Pakieser  
Bieżące informacje dotyczące sytuacji w szkołach przedstawił w poniedziałek w Szczecinie Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza. W poniedziałek do nauki w trybie stacjonarnym powróciła szkoła podstawowa w Żabnicy. W kolejnych dwóch wprowadzono system mieszany.

Obecnie 2055 placówek w regionie funkcjonuje w trybie stacjonarnym. Natomiast w dwóch szkołach wprowadzono system mieszany.

- System mieszany wprowadzono w Zespole Szkół Rolniczych w Świdwinie. U dwóch uczennic stwierdzono pozytywny wynik testu na COVID-19. W związku z tym, dwie klasy mają zajęcia prowadzone w trybie zdalnym, a pozostałe w trybie stacjonarnym - przekazała Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza. Dodatkowo szkoła podstawowa w Żabnicy od poniedziałku powróciła do zajęć stacjonarnych.

Maciej Kopeć przedstawił także kolejne zmiany w nauczaniu.

- Jednostka lekcyjna może trwać krócej, do 30 minut - dodał.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” oraz w e-kurierze z 8 sierpnia 2020 r.

Karolina Nawrocka

Na zdjęciu: Najnowsze informacje dotyczące powrotu do szkół przedstawili w poniedziałek Magdalena Zarębska-Kulesza oraz Maciej Kopeć.

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Obłęd paranoidalne zaburzenia
2020-09-08 16:19:01
"System" Państwa nie działa.Jest to wierutne kłamstwo,manipulacja bo pozbawiono pacjentów dostępu do publicznych placówek zdrowia;Szpitale,Przychodnia. Stały się warowniami nie do zdobycia,zasieki,okopy i administracyjny reżim by tylko na teren placówek nie dostał się pacjent szukający pomocy zdrowotnej.Pacjent chory to pacjent przed którym system Państwa się chroni.Rząd zatem sam się wyżywi,sam się wyedukuje i w rządowych klinikach leczy.Pozostali muszą...umrzeć i wcale nie z powodu wyimaginowanego wirusa ale z powodu takiego,że uniemożliwiono mu podjęcie leczenia lub diagnostyki.
Kit
2020-09-07 17:39:59
Niepełnosprawny też jest sprawny
vit
2020-09-07 15:38:36
"System jest sprawny" tak samo jak te dwie osobistosci,

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ