Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Komputery od DGS Poland dla dwóch szkół

Data publikacji: 2020-04-04 20:59
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Komputery od DGS Poland dla dwóch szkół
 

Komputery od DGS Poland trafiły do dwóch szkół podstawowych – SP 3 w Szczecinie oraz w Bezrzeczu. Firma przekazała łącznie 10 komputerów.

Z uwagi na wejście w życie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, DGS postanowił przyłączyć się do zbiórki sprzętu organizowanej przez szczeciński Technopark Pomerania. W ten sposób chce pomóc uczniom, którzy nie posiadają własnych komputerów, które są im niezbędne do zdalnej nauki.

- Jako firma korzystająca z najnowocześniejszych technologii zdajemy sobie sprawę z postępującej digitalizacji świata. Wiemy, że w obecnej sytuacji brak komputera w domu pozbawia uczniów możliwości udziału w lekcjach organizowanych online. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc szkoły, przekazując narzędzia niezbędne do kontynuowania nauki – tłumaczy Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland.

Pomocy ma być jeszcze więcej.

– Planujemy przekazać jeszcze 15 urządzeń. Jesteśmy w trakcie konsultowania się z placówkami w celu uzgodnienia szczegółów – zapowiada Arkadiusz Sokal, menadżer działu IT DGS Poland.

Obdarowane szkoły przyznają, że to trafione wsparcie.

- Nie we wszystkich domach dostępna jest wystarczająca liczba komputerów, z których mogliby korzystać uczniowie. Dziękujemy takim firmom jak DGS, które dzielą się swoim sprzętem. To wsparcie pomoże nam dotrzeć do wszystkich dzieci – mówi Joanna Czyż, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie.

Więcej informacji na temat akcji dostępnych jest na stronie Technoparku.

(ip)

Fot. DGS Poland

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA