Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

DGS włącza się w akcję „Szczecin Druk 3D dla medycyny” [GALERIA]

Data publikacji: 2020-04-03 14:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-04 13:25
DGS włącza się w akcję „Szczecin Druk 3D dla medycyny”
 

Firma DGS Poland przekazała 234 sztuki dolnej części przyłbicy w ramach wsparcia zachodniopomorskich szpitali. Spółka włączyła się w akcję „Szczecin Druk 3D dla medycyny”.

Okazało się, że technologia używana przez DGS w produkcji aparatów słuchowych może być dobrym rozwiązaniem do wytwarzania różnych komponentów branży medycznej.

- W naszej produkcji na co dzień wykorzystujemy drukarki 3D. Gdy oceniliśmy, że jesteśmy w stanie szybko wyprodukować dolny element mocujący, który będzie dobry jakościowo, postanowiliśmy włączyć się w akcję – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland.

DGS Poland pracuje na jednych z najnowocześniejszych na świecie drukarek 3D w technologii DLP (Digital Light Processing).

- Pod kątem procesowym taka produkcja wygląda identycznie, jak aparatów słuchowych. Technologia oparta jest o utwardzanie światłem specjalnej żywicy fotopolimerowej. Wymodelowany obiekt graficzny wytwarzany jest przyrostowo co 0,1 milimetra każda warstwa. Jest to więc technologia z profesjonalnym odwzorowaniem kształtu, umożliwiająca wytwarzanie skomplikowanych geometrycznie modeli – mówi Adam Wojciechowski, starszy inżynier wsparcia produkcji w DGS Poland.

Akcja produkcji przyłbic ochronnych dla lekarzy i ratowników na drukarkach 3D cieszy się zarówno powodzeniem wśród firm naszego regionu, jak i dużym zainteresowaniem szpitali i pogotowia.

– Sprzęt bezpłatnie przekażemy wszystkim szpitalom na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przyłbic obecnie nie ma w prawie żadnym szpitalu, a jeżeli są, to w minimalnych ilościach – mówi Łukasz Wiśniewski, organizator akcji.

Firma z podszczecińskiego Mierzyna po raz kolejny wsparła służbę zdrowia. DGS Poland wcześniej, 20 marca, przekazał 20 tysięcy maseczek ochronnych Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu przy ul. Arkońskiej.

- Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt, i cieszymy się, że możemy włączać się w takie akcje i pomagać w walce z koronawirusem – mówi Sebastian Gulka.

(ip)

Fot. DGS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja
2020-04-04 13:22:24
a czy pracowników nadal wozicie w ścisku na Mierzyn??? taki autobus inkubator, chyba potem z hal produkcji zrobicie sami sobie oddział zakaźny.....
Anna
2020-04-03 14:51:32
Serce rośnie.Bóg Wam zapłać.Dobro wraca.Przekonacie się!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA