Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Wystaw swój komputer do walki z koronawirusem

Data publikacji: 2020-03-28 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 10:24
Wystaw swój komputer do walki z koronawirusem
 

Jeśli masz w miarę wydajny komputer, możesz wesprzeć naukowców walczących z koronawirusem na świecie. Umożliwia to specjalna aplikacja - Folding@home, która udostępnia wolną cześć mocy obliczeniowej twojego sprzętu na potrzeby naukowej sieci wspierającej wysiłki zmierzające do zwalczenia COVID-19.

Folding@home to dość stara aplikacja, która od lat wspiera walkę z najgroźniejszymi chorobami, m.in. różnymi rodzajami raka, czy śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, jak wirus Zika, Ebola czy Denga.

Tym razem twórcy programu postanowili też włączyć się do naukowej walki z pandemią koronawirusa. 

Aplikacja działa w ten sposób, że udostępnia wolną w danej chwili moc naszego komputera do obliczeń pomagających w naukowych badaniach, które służą znalezieniu najskuteczniejszych leków na koronawirusa. Korzystanie z Folding@home jest promowane m.in. przez znanego producenta kart graficznych Nvidię.

Żeby zainstalować aplikację na swoim komputerze, wystarczy wejść na stronę programu i pobrać jego wersję instalacyjną. Jest ona dostępna na wszystkie popularne systemy operacyjne: Windows, macOS i Linux. 

(ip)

Fot. Pixabay

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MR
2020-03-29 10:51:39
Ciekawe, fajna akcja, zwykły kilkuletni laptop też działa bez problemu bo tam można ustawić opcje light i działa na mimnnalnym poziomie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA