Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Pracują, bo zamówień jest mnóstwo

Data publikacji: 2015-11-18 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-23 14:02
Pracują, bo zamówień jest mnóstwo
 

Dla wielu ubiegłotygodniowe Święto Niepodległości było okazją do odpoczynku w środku tygodniu. Ale nie dla wielu pracowników DGS Poland, której to firmy siedziba mieści się w Mierzynie obok Szczecina. Ci przyszli do zakładu.

DGS Poland zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych.

- Dzień taki jak 11 Listopada powinien być świętem nas wszystkich, a nie tylko niektórych - stwierdził nasz Czytelnik. - Tymczasem w Mierzynie pracowano!

Poprosiliśmy DGS Poland o komentarz:

- Wysoki poziom zamówień w ostatnim kwartale bieżącego roku spowodował potrzebę zwiększenia tygodniowych planów produkcyjnych. W związku z tym, pracujemy intensywnie teraz po to, by w grudniu okres międzyświąteczny był spokojniejszy.W zakładzie obowiązuje równoważny system czasu pracy na trzy zmiany. Praca odbywa się na podstawie harmonogramów, a jej czas jest rozliczany kwartalnie. W związku z tym dla części pracowników zaplanowano pracę także na dzień 11 listopada. Za ten dzień pracownikom w harmonogramie pracy zaplanowano dzień wolny - 31 grudnia br. - tłumaczy Kamila Suchodolska z DGS Poland.

Według kodeksu pracy dniami ustawowo wolnymi są: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Wielkanocy, 1 maja, 3 maja, Zielone Świątki, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada, 11 listopada, 25 i 26 grudnia.

„W każdym systemie czasu pracy, jeżeli przewiduje on rozkład czasu pracy obejmujący pracę w niedziele i święta, pracownikom zapewnia się łączną liczbę dni wolnych od pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym odpowiadającą co najmniej liczbie niedziel, świąt oraz dni wolnych od pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy przypadającym w tym okresie" - tak tłumaczy instrukcja Państwowej Inspekcji Pracy. ©℗

(kol)

Fot.: zrzut ekranu (www.dgs.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gosc
2015-11-19 13:16:33
To było zgodne z prawem... Natomiast to nie było eleganckie, akurat w taki dzień ludzie powinni mieć wolne. Założę się, że w Danii (DGS to firma z duńskim kapitałem) w dni wolne firma jest zamknięta na cztery spusty, niestety jesteśmy murzynami i musimy zasuwać.... Brak szacunku dla własnych pracowników i służalcza postawa wobec duńskiego właściciela - czyli norma w montowniach firm z kapitałem zagranicznym, niestety.
Skandal
2015-11-18 14:28:18
Jak ktoś w ogóle mógł pomyśleć, że u prywatnego pracodawcy nie szanowane są przepisy prawa pracy, ludzie zmuszani są do nadgodzin, nie mogą korzystać z urlopu, nie mają podwyżek, pracują na umowach śmieciowych, czy są ofiarami mobbingu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA