niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Pracują, bo zamówień jest mnóstwo

Pracują, bo zamówień jest mnóstwo

Pracują, bo zamówień jest mnóstwo
Data publikacji: 2015-11-18 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 474 38165

Dla wielu ubiegłotygodniowe Święto Niepodległości było okazją do odpoczynku w środku tygodniu. Ale nie dla wielu pracowników DGS Poland, której to firmy siedziba mieści się w Mierzynie obok Szczecina. Ci przyszli do zakładu.

DGS Poland zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych.

- Dzień taki jak 11 Listopada powinien być świętem nas wszystkich, a nie tylko niektórych - stwierdził nasz Czytelnik. - Tymczasem w Mierzynie pracowano!

Poprosiliśmy DGS Poland o komentarz:

- Wysoki poziom zamówień w ostatnim kwartale bieżącego roku spowodował potrzebę zwiększenia tygodniowych planów produkcyjnych. W związku z tym, pracujemy intensywnie teraz po to, by w grudniu okres międzyświąteczny był spokojniejszy.W zakładzie obowiązuje równoważny system czasu pracy na trzy zmiany. Praca odbywa się na podstawie harmonogramów, a jej czas jest rozliczany kwartalnie. W związku z tym dla części pracowników zaplanowano pracę także na dzień 11 listopada. Za ten dzień pracownikom w harmonogramie pracy zaplanowano dzień wolny - 31 grudnia br. - tłumaczy Kamila Suchodolska z DGS Poland.

Według kodeksu pracy dniami ustawowo wolnymi są: 1 stycznia, 6 stycznia, pierwszy i drugi dzień Wielkanocy, 1 maja, 3 maja, Zielone Świątki, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada, 11 listopada, 25 i 26 grudnia.

„W każdym systemie czasu pracy, jeżeli przewiduje on rozkład czasu pracy obejmujący pracę w niedziele i święta, pracownikom zapewnia się łączną liczbę dni wolnych od pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym odpowiadającą co najmniej liczbie niedziel, świąt oraz dni wolnych od pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy przypadającym w tym okresie" - tak tłumaczy instrukcja Państwowej Inspekcji Pracy. ©℗

(kol)

Fot.: zrzut ekranu (www.dgs.pl)

Komentarze

Gosc
To było zgodne z prawem... Natomiast to nie było eleganckie, akurat w taki dzień ludzie powinni mieć wolne. Założę się, że w Danii (DGS to firma z duńskim kapitałem) w dni wolne firma jest zamknięta na cztery spusty, niestety jesteśmy murzynami i musimy zasuwać.... Brak szacunku dla własnych pracowników i służalcza postawa wobec duńskiego właściciela - czyli norma w montowniach firm z kapitałem zagranicznym, niestety.
2015-11-19 13:16:33
Skandal
Jak ktoś w ogóle mógł pomyśleć, że u prywatnego pracodawcy nie szanowane są przepisy prawa pracy, ludzie zmuszani są do nadgodzin, nie mogą korzystać z urlopu, nie mają podwyżek, pracują na umowach śmieciowych, czy są ofiarami mobbingu?
2015-11-18 14:28:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy