Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zapowiada się ciekawe widowisko. Plenerowy happening „Marzyciele”

Data publikacji: 2020-07-24 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-05 12:33
Zapowiada się ciekawe widowisko. Plenerowy happening „Marzyciele”
 

Plenerowy happening „Marzyciele” odbędzie się w piątek w Barlinku oraz w sobotę w Stepnicy. Początek obu widowisk o godz. 17. Na oba - z powodu wymogów sanitarnych - obowiązują bezpłatne wejściówki po telefonicznym zgłoszeniu.

"Marzyciele" to przedstawienie plenerowe inspirowane literaturą oraz obserwacją stosunku człowieka wobec natury. Opowiada o tym, jak nasza planeta walczy i próbuje bronić się przed największą współczesną plagą - człowiekiem. To także podróż po światach równoległych, która na prowadzić widzów ku refleksji. Spektakl jest podsumowaniem dwutygodniowych warsztatów artystycznych, odbywających się w Stepnicy. Młodzież w wieku 13-18 lat przez cały ten czas pracowała pod okiem instruktorów na zajęciach aktorskich, muzycznych, scenograficznych i plastycznych. Finałowy spektakl będzie zwieńczeniem ich pracy twórczej. 

Zapisy na przedstawienie "Marzyciele"

Organizatorzy zachęcają do obejrzenia inscenizacji, lecz informują, że z powodu pandemii, wydarzenie musi odbyć się zgodnie z wytycznymi Sanepidu i Głównego Inspektora Sanitarnego. Maksymalna liczba uczestników może wynosić 150 osób. Przedstawienie podzielone zostanie na pięć scen, które łącznie przedstawiać będą jedną historię, opartą na motywie przewodnim warsztatów. Jest nim rola współczesnego człowieka w niszczeniu otaczającego świata i jednocześnie próba naprawienia tych destrukcyjnych działań. Wszystkie sceny będą kompletne i jednocześnie kompatybilne z następnymi. Widzowie zostaną podzieleni na pięć grup, w których liczba osób nie przekroczy 30. „Marzyciele” będą widowiskiem stacyjnym - każda z grup będzie prowadzona przez przewodnika od sceny do sceny, tak aby grupy nie miały ze sobą kontaktu.

Spektakl "Marzyciele" Lato w Teatrze

Aby otrzymać wejściówkę na spektakl, należy zadzwonić pod numery telefonów:  Barlinek - 519 718 972; Stepnica - 519 718 956 i zapisać się na listę. Widzowie zostaną poproszeni o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. Przed happeningiem otrzymają informację SMS-em, gdzie i o której godzinie mają się pojawić. Wszyscy będą musieli podpisać oświadczenie o stanie zdrowia, które w razie wystąpienia koronawirusa, będzie dostępne w Sanepidzie.

"Marzyciele" odpowiadają na ważne pytania 

Widowisko zapowiada się bardzo atrakcyjnie i z rozmachem. Przedstawione sceny odzwierciedlać będą zachowania ludzkie w różnej skali. „Marzyciele” to próba odpowiedzi na wiele pytań nurtujących ludzkość. Czy ludzkość jest tylko „złem koniecznym”? Czy uda jej się zastanowić się nad przyszłością planety, na której żyje i powstrzymać ten proces? A może istnieje bliźniacza Ziemia, na którą możemy się udać i zacząć wszystko od nowa? Czy nie popełnimy tych samych błędów, czy umiemy wyciągać wnioski? Organizatorzy Lata w Teatrze zapraszają tych, którzy chcą znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Patroni medialni: e-barlinek.pl, Nasze Miasto Goleniów, Kurier Szczeciński, Głos Szczeciński, Dziennik Goleniowski.©℗(el)

Fot. Piotr Nykowski

Na zdjęciu: Widowisko "Marzyciele" mówi o roli człowieka na Ziemi

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA