Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Dla dzieci na weekend. Atrakcje w internecie

Data publikacji: 2020-06-12 19:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-12 21:54
Dla dzieci na weekend. Atrakcje w internecie
 

Coś nie wie, kim jest i skąd pochodzi 

W sobotę i niedzielę odbędzie się kolejna odsłona „Weekendowych Poranków z Pleciugą”. Dzieci zatem będą mogły obejrzeć spektakl tej sceny na kanale YouTube, w oba dni o godz. 11. Wtedy zostanie zaprezentowane, w dwóch częściach (każda część innego dnia) przedstawienie pt. "Kim jestem?". To spektakl dla dzieci od 5 roku życia, zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności.

Głównym bohaterem jest tu… Coś. Coś próbuje on znaleźć własną osobowość, bo nie wie, kim jest, skąd pochodzi i do czego służy. Może zadawać sobie zatem takie pytania: „Jestem duży czy mały?”, „Włochaty czy łysy?”, „Mam dwie nogi czy cztery?”, „Latam czy pełzam?”… Poznajemy go podczas podróży po zakamarkach mieszkania, gdzie spotyka różne domowe sprzęty. Rozmawia ze sztućcami, narzędziami, a nawet szminką znalezioną w torebce mamy. Nikt jednak nie wie kim jest, skąd pochodzi, ani do czego służy. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Trudno odnaleźć się w świecie, w którym wszystko musi być nazwane i określone.

Oto obsada spektaklu: Maja Bartlewska, Danuta Kamińska, Marta Łągiewka, Grażyna Nieciecka - Puchalik, Edyta Niewińska-Van der Moeren, Rafał Hajdukiewicz, Dariusz Kamiński, Mirosław Kucharski, Zbigniew Wilczyński i Przemysław Żychowski.

Co słychać… w moim salonie?

Szczeciński Dom Kultury "13 Muz" organizuje rozmaite, ciekawe zajęcia dla dzieci w ramach warsztatów online pt. "Domowy Animator Kultury". W sobotę i niedzielę na profilu na Facebooku tej instytucji, a także na kanale YouTube, zaplanowane są "Nadęte Warsztaty: Co słychać… w moim salonie?!". Sobotnie zajęcia rozpoczną się w południe, a niedzielne - o godz. 14.

Co tym razem się będzie działo podczas zajęć? Oddajmy głos organizatorom: "Proponujemy wam muzyczne warsztaty, o tym że dom pełen jest dźwięków, a w ferworze codziennych obowiązków przestaliśmy je słyszeć. Sprawdźmy czy w naszych pokojach wszystko gra, a ukryte w nich dźwięki są szybkie i rytmiczne czy może wolne i ociężałe?".

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA