Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Wojna Magów na Łące Kany

Data publikacji: 2019-07-25 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-29 03:05
Wojna Magów na Łące Kany
 

Każdy kto chce przeżyć prawdziwą "Wojnę Magów" powinien w piątek wieczorem przyjść na łąkę Kany w Szczecinie. Odbędzie się tam pokaz widowiska plenerowego, przygotowanego w ramach projektu Człowiek - Maszyna. Po raz drugi spektakl zostanie pokazany w sobotę w Stepnicy.

Piątkowy pokaz plenerowy na łące Kany zapowiada się bardzo atrakcyjnie, początek o godz. 21.30. Publiczność będzie świadkiem konfrontacji dwóch światów. Pierwszym jest mistyczny i duchowy świat filozofa Georgija Gurdżijewa. Drugim zaś świat zdominowany przez technologię, wykreowany w powieściach futurologicznych przez Stanisława Lema. Każdy ze światów to opowieść o walce z własnymi słabościami, a także panującymi uprzedzeniami i stereotypami. To refleksyjne spojrzenie w przyszłość, ale za obopólną zgodą i zrozumieniem dla nowoczesnych mediów i postępu technologicznego.

Otwarte przedstawienie będzie podsumowaniem prawie dwutygodniowej pracy młodzieży, która część wakacji postanowiła poświęcić na rozwój swojej pasji, jaką jest teatr. Plenerowe widowisko młodzi ludzie przygotowują pod okiem artystów, instruktorów i pedagogów w ramach programu Lato w Teatrze. Organizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy przy współpracy z Ośrodkiem Teatralnym KANA. W sobotę, 26 lipca o godz. 21.30 przedstawienie zostanie wystawione po raz drugi, tym razem w amfiteatrze w Stepnicy.

Projekt „Człowiek-Maszyna”, w ramach którego realizowane jest widowisko "Wojna Magów", to autorski program warsztatowo-artystyczny, realizowany na terenie Stepnicy i Szczecina od 15 do 28 lipca. Głównym celem projektu jest rozwój kreatywności oraz twórcze spędzenie wolnego czasu podczas wakacji przez młodzież w wieku 13-18 lat. W ramach Lata w Teatrze młodzi ludzie pracują pod okiem instruktorów w czterech grupach warsztatowych: teatralno-ruchowych, muzycznych, kostiumowo-scenograficznych i promocyjno-multimedialnych. Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji o widowisku na https://www.facebook.com/teatrwkrzywymzwierciadle/, na temat programu na: www.latowteatrze.pl www.facebook.com/programLatowteatrze. ©℗

(el)

Fot. Piotr Nykowski

Na zdjęciu: Próba do spektaklu "Wojna Magów"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To LGBT-owcy
2019-07-29 00:13:23
Az tak musza trenowac...???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA