Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Parking nie dla plażowiczów

Data publikacji: 2021-07-22 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-05 12:34
Parking nie dla plażowiczów
Chcesz parkować? Zapłać 15 zł za godzinę.  

W Dziwnówku, koło ronda, powstał nowy sklep przemysłowy, który nastawiony jest na wczasowiczów, którym oferuje, to co jest potrzebne na plaży, na grilla czy też na deszczowe dni. Taką liczbę przeróżnych parasoli trudno dostrzec w innych placówkach.

Kiedy sklepu nie było, teren ten był wykorzystywany jako bezpłatny parking przez mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy przybywali tu na jednodniowy wypad nad morze. Teraz już nikt tu nie parkuje, gdyż to słono kosztuje. Właściciel sklepu, który jest także właścicielem nowego parkingu, wprowadził na nim zasady, jakie obowiązują w wielu miastach. Pierwsza godzina jest gratis (zrób zakupy i zwolnij miejsce), a za każdą następną trzeba zapłacić 15 zł, co raczej zniechęca do parkowania na czas plażowania. Za brak biletu grozi kara 95 zł.

Przy okazji informacja dla tych co pomstują na panujące tu porządki: teren ten należał od wielu lat do prywatnego właściciela, który sprzedał go nowemu inwestorowi. Gmina Dziwnów nie miała z transakcją nic wspólnego. ©℗

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kwiatkowski
2021-07-23 08:31:32
Teraen ten gmina wystawiła na przetarg wiele lat temu. Wygrał ten co dał więcej. Tak jest wszędzie, w Szczecinie także. Każdy mógł go kupić i Znacjonalizowany też. Oferty działek są w ka[dej gminie i wystarczy tylko je obejrzeć i kupować.
znacjonalizować!
2021-07-23 07:04:52
Macie rację, Kwiatkowski. Znacjonalizować! To niedopuszczalne, by prywatny właściciel korzystał ze swojej, prywatnej własności w sposób, jaki sam uważa za stosowne. Poza tym, Kwiatkowski, kłamczuszkiem jesteście - gmina nie ma z tym nic wspólnego, bo teren został kupiony od poprzedniego właściciela. A ten poprzedni to jak wszedł w posiadanie gruntu? Zbrojnie najechał i zajął?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA