Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Kolejna inwestycja na Odrze. „Parkingi” dla lodołamaczy i nowe oznakowanie

Data publikacji: 2021-07-14 18:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-14 19:57
Kolejna inwestycja na Odrze. „Parkingi” dla lodołamaczy i nowe oznakowanie
Podpisana umowa uruchamia inwestycję, w wyniku której powstaną stanowiska postojowe (tzw. dalbowiska). Umożliwią one postój lodołamaczy na rzece, przez co nie będzie konieczny powrót jednostek do bazy w toku prowadzonych prac, np. w nocy lub podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Fot. Wody Polskie  

Lodołamacze nie będą już musiały powracać do bazy. Powstanie dla nich siedem miejsc postojowo-cumowniczych oraz nowe oznakowanie szlaku żeglownego pojawi się na dolnym i granicznym odcinku Odry. Głównym wykonawcą została firma AARSLEFF sp. z o.o., która od ćwierć wieku działa na polskim rynku budowlanym. Prace mają potrwać do listopada 2022 roku.

- To kolejny kontrakt, który wchodzi w bardzo zaawansowany poziom realizacji - mówi Krzysztof Woś, wiceprezes Wód Polskich. - Przypomnę, że wpisuje się on w pakiet inwestycji Odra - Wisła, które realizowane są ze środków Banku Światowego oraz Unii Europejskiej, Wód Polskich i budżetu państwa. Zadania realizowane w ramach tego projektu są warte ponad 900 milionów złotych. Dzisiaj podpisujemy umowę na dalbowiska, czyli miejsca postojowe, które będą służyć lodołamaczom w czasie akcji lodołamania. W zależności od sięgania pokrywy lodowej nasze jednostki posuwają się w górę rzeki i żeby załogi czuły się bezpiecznie, stworzone zostanie takie miejsce.

Wiceprezes Woś zaznaczył, że te miejsca postojowe będą ogólnodostępne i będą się mogły nimi

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-07-2021

 

(b)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pomocnik
2021-07-14 19:33:52
Bardzo dobra informacja. Działać na Odrze

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA