Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Remont ulicy Jarogniewa [GALERIA]

Data publikacji: 28 lipca 2020 r. 06:54
Ostatnia aktualizacja: 28 lipca 2020 r. 11:55
Remont ulicy Jarogniewa
 

Od drugiej połowy maja trwają prace drogowe na ul. Jarogniewa na osiedlu Książąt Pomorskich na szczecińskim Niebuszewie. Rozpoczęły się one od jej skrzyżowania z ul. Świętoborzyców i drogowcy krok po kroku przybliżają się z nimi do ul. Wilczej. Na razie dla samochodów zablokowany jest tam przejazd odcinkiem od wysokości skrzyżowania z ul. Pasterską.

Jak do tej pory – po pracach ziemnych – ułożona została odcinkami nowa nawierzchnia chodników do wysokości skrzyżowania z ul. Księżnej Zofii. Do tego także miejsca teraz możliwy jest dojazd samochodami do części urządzonych – nowych miejsc parkingowych. Wykonana została na jej fragmencie warstwa podbudowy jezdni i kontynuowane są prace brukarskie w pasach poboczy do rejonu skrzyżowania z ulicami Księcia Eryka II i Norberta Barlickiego.

W ramach zadania wyremontowane zostaną nie tylko jezdnia i chodniki, ale również wymieniona część sieci elektroenergetycznej (kable 0,4 kV i 15 kV), oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa oraz na nowo urządzone miejsca postojowe. Wyznaczonych stanowisk do parkowania prostopadłego do krawędzi jezdni ma być w sumie 69, a takich, które umożliwiają parkowanie równoległe do krawędzi jezdni 20. Pojawią się także elementy uspokojenia ruchu w postaci wyniesień jezdni oraz mała architektura – kosze, ławki i stojaki rowerowe.

ZDiTM, który rozpisał przetarg na to drogowe zadanie jako jedno z wielu z listy zaplanowanych na ten rok, zapłaci za nie ponad 3,5 mln zł, o kilkaset tysięcy złotych więcej w stosunku do wcześniejszej kalkulacji i wydatku zaplanowanego na ten cel w budżecie miasta. Wykonawca, którym jest firma z Płotów, w umowie zawartej z ZDiTM zobowiązał się do realizacji wszystkich prac drogowych w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia przekazania mu placu budowy. I powinny zakończyć się najpóźniej w listopadzie. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Kk
2020-07-28 10:53:36
Jestem spokojny K...., k....
Kk
2020-07-28 09:47:46
Jak to się wszystko po kończy to będziecie się cieszyć a teraz tylko nazekania że remonty ze wymiana nawieszchni a jak nic się nie dzieje to znów że nic nie robią ludzie czy wam jest ktoś wstanie dogodzić a nie narzekać musi być źle żeby było później dobrze i taka to kolej rzeczy Miłego dnia i bez nerwów
Pokażcie mapkę Szczecina z jakąś nie remontowaną ulicą,
2020-07-28 08:01:04
żeby można było kawałek normalnie przejechać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA