Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nad jeziorem w Nowogardzie też jest pięknie

Data publikacji: 2022-06-30 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-05 12:34
Nad jeziorem w Nowogardzie też jest pięknie
Zofia Lepka, Piotr Sośnicki oraz ratownik Kacper Biskupski polecają wypoczynek na nowogardzkiej plaży.  

Dobrze jest zwiedzić trochę świata, nie trzeba jednak koniecznie jechać daleko, żeby zregenerować siły i wypocząć. Wystarczy przyroda i dobre towarzystwo. Wiedzą o tym świetnie mieszkańcy Nowogardu, z którymi ucięliśmy sobie miłą wakacyjną pogawędkę.

– Lubimy poznawać ciekawe miejsca. Uwielbiamy Hiszpanię, pracujemy tam też, ale przecież trzeba kiedyś odpocząć i zregenerować siły. Z pewnością będziemy przemierzać hiszpańskie szlaki, jak tylko będzie odpowiedni czas na rekreację i urlop. Wybrzeże Hiszpanii wciąż nas zachwyca! Zalane słońcem kilometry plaż, wspaniałe promenady, a także urokliwe zakątki… – mówią Honorat Terczyński i Dagmara Antczak-Lewków z Nowogardu. – Tu w Nowogardzie także nie brakuje pięknych miejsc. Polecamy na przykład mieszkańcom i turystom ścieżkę spacerowo-rowerową dookoła nowogardzkiego jeziora!

Franciszka i Jan Sitarzowie zdradzili nam, że wykorzystują każdą okazję, żeby „się poruszać”.

– W tej chwili, jak pan widzi, chodzimy na spacery z kijkami. Jesteśmy już z mężem na emeryturze i to jest urlop – jak to mawiamy – wieczny. No ale… wolny czas? Nic podobnego, zawsze coś mamy do roboty w domu. Może to dziwnie zabrzmi, ale robimy już bombki na święta Bożego Narodzenia, które na pewno będą piękne – mówi Franciszka Sitarz. – W maju już byliśmy w Wielkiej Brytanii u syna przez dwa tygodnie, ale nie wykluczamy, że wkrótce znowu go odwiedzimy. W Nowogardzie cieszymy się przyrodą. Widać też, że wiele osób ochłody szuka nad jeziorem w Nowogardzie.

Skoro o jeziorze mowa… Na plaży spotkaliśmy Zofię Lepkę i Piotra Sośnickiego z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego oraz Kacpra Biskupskiego – ratownika wodnego.

– U nas można liczyć na pełen relaks przy aktywnym wypoczynku. Wydajemy za darmo sprzęt wodny, który jest bezpieczny – mówią Zofia i Piotr. – Tuż obok wypożyczalni znajduje się plaża oraz pizzeria, w okolicy są ścieżki rowerowe. Na plaży jest ratownik, który dba o bezpieczeństwo.

– Nie jadę nigdzie na razie na urlop, bo mam pracę tu, na plaży w Nowogardzie. Strzegę bezpieczeństwa plażowiczów nad jeziorem od 24 czerwca, dlatego nie będę miał czasu na prywatny wypoczynek i wyjechanie z miasta. Przy okazji przypominam, że najczęstsze przyczyny tragedii nad wodą to obok brawury i alkoholu, lekceważenie zasad bezpieczeństwa – mówi Kacper Biskupski, patrolujący plażę w Nowogardzie ratownik wodny. ©℗

Tekst i fot. Jarosław BZOWY

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA