poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wczasy z koronawirusem. 50 osób na kwarantannie

Wczasy z koronawirusem. 50 osób na kwarantannie

Wczasy z koronawirusem. 50 osób na kwarantannie
Data publikacji: 2020-06-23 17:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-25 17:43
Wywietleń: 4744 460742

Po tym, jak u dwóch osób przebywających w jednym z ośrodków w Rewalu stwierdzono zakażenie koronawirusem, kwarantannie poddano resztę wypoczywających tam turystów i personel ośrodka.

Kobieta i mężczyzna, u których stwierdzono zakażenie, trafili do szpitala w Szczecinie. Pozostali wczasowicze, około 50 osób, którzy przyjechali do Rewala ze Śląska, zostali odizolowani. Luksusowe warunki w ośrodku pozwalają na bezpieczne spędzenie tam kwarantanny. W oddzielnym budynku wczasowicze czekają na wyniki testów. Jedzenie dostają do pokojów.

Niektórzy uważają, że to dopiero początek tego rodzaju problemów nad morzem. Jeśli takie sytuacje będą się powtarzały, znów uderzy to w hotelarzy. Pojawiły się też głosy o konieczności wykonywania testów przed przyjazdem do ośrodka, zwłaszcza wśród turystów ze Śląska. ©℗

(MK)

Fot. Piotr Barański

Komentarze

dla potomnych
#za Dudy na Śląsku zapanował covid19
2020-06-25 12:54:00
fido
Było do przewidzenia że jak przyjadą górnicy ze Śląska to przywiozą ze sobą zarazę
2020-06-25 08:33:38
Dyiego
To się nazywa podbijanie ceny.wirus to niezły zarobek dla decydentów
2020-06-25 06:54:04
Ja
No na pewno ta chora para miała styczność z każdym z 50ciu turystów z tego ośrodka! Zamykać wszystkich na kwarantannie to przegięcie. Co dadzą testy które nie są absolutnie wiarygodne? Nic. Poza tym,nawet gdyby, to test podobno wykrywa zakażenie po 2 do 5 dni, więc robienie testów to bzdura.
2020-06-24 22:25:39
rot
To jak tu iść na wybory?
2020-06-24 14:04:39
rot
Myjcie ręce, to lepsze o tych maseczek.
2020-06-24 14:02:22
rob
sLASK POWINIEN BYC ODIZOLOWANY OD RESZTY KRAJU kordonem sanitarnym a mieszkancy slaska siedziec na dupie w domach a nie roznosic zarrrrraze po kraju
2020-06-24 12:59:32
@Zed
Lekarz Szumowski który nakazuje nosić maseczki które szkodzą zdrowym ludziom i powodują niedotlenienie serca i grzybicę płuc to dramat!!
2020-06-24 09:27:58
Jak ktoś nie rozumie o co chodzi z pandemią
to polecam postudiować jakie programy pomocowe przeforsowano w tarczach. Niby w zwalczniu wirusa ma pomóc obostrzenie do 16 lat więzienia z kradzież, kara więzienia za aborcję, czy za nieumyślny błąd lekarski. Naród jest debilem to robi mu się wode z mózgu i przeforsowuje absurdy prawne by trzymać go za morde.
2020-06-24 08:53:41
zed
To są skutki nie noszenia maseczek.
2020-06-24 08:51:36
all
To jest taka pandemia że w Polsce, Włoszech, Hiszpanii czy Niemczech w tym sezonie wiosenno-zimowym zmarło mniej ludzi niż w latach poprzednich a zakłady pogrzebowe są na krawędzi bankructwa! Ludzie wyłączcie TV i zacznijcie samodzielnie myśleć bo idziecie jak barany na rzeż!
2020-06-23 23:30:31
k....k12
Pięknie robią ludzi w bambuko. Przekaziory już z trwogą w głosie biją pianę. Gdyby pojechali do kwater agroturystycznych nad morzem, a takie też są, to spędzali by czas na plaży, zwiedzali. A tak siedzą zamknięci i po to jechali tyli świat. Muszą się mieć z pyszna. Ciekawe czy czas tzw kwarantanny zostanie wliczony do turnusu. A i personel też pewnie ma nezłego pietra. Ludzie w Polsce rzeczywiście nie widzą, że jest rewolucja. W Hiszpanii kontynuują tą zaczętą w 1936 roku. W USA jest dopiero inicjowana. Spostrzegawczość i kojarzenie faktów to oznaki inteligencji. Ale tu nie ma z kim i o czym gadać.
2020-06-23 21:42:21
Bojkot
My, zdrowi Ślązacy, zapamiętamy wam ten hejt. Bojkot wczasów macie gwarantowany. Wolimy Egipt niż chytrą babę z nad Bałtyku.
2020-06-23 21:23:34
Tralala
Mój ośrodek nie jest prowadzony przez chytrego Janusza. Człowiek szanuje moje zdrowie i nie przyjmuje ludzi ze śląska. Dodatkowo obowiązuje konieczność akceptacji (czyli wysłania) oświadczenia przy składaniu rezerwacji.
2020-06-23 20:58:27
Odliczanie do wybuchu zarazy w regionie.
To Geblewicz poluzował (czytaj zniósł) obostrzenia? Nie wiedziałem, że ma aż taką władzę. Jak zwykle zaczyna się odwracanie kota ogonem. W tym jesteście mistrzami, pisiory.
2020-06-23 20:27:24
do Odliczanie do wybuchu zarazy w regionie.
Trzeba było testować , nie interesy na maseczkach i respiratorach ( kupionych niedostarczonych robić) vel Szumowski :)) Nie róbcie z szamba perfumerii ( cytując waszego Ojdyra z Torunia ) :))
2020-06-23 20:25:28
Przecież zapłaciłem
Tak może się dalej wirus rozprzestrzeniać. Ciekawe czy tuż przed przyjazdem nad morze nie mieli ci państwo pierwszych objawów. Tylko jak zapłacili to przecież nie zrezygnują. Tak jak i ci co w marcu do Włoch na narty jeździli, a wracali zarażeni. Ale, przecież wszyscy są równi z covid czy bez. Nie może być dyskryminacji.
2020-06-23 20:16:40
Odliczanie do wybuchu zarazy w regionie.
Dla właścicieli hoteli i pensjonatów liczy się tylko kasa , a nie zdrowie turystów. Nie będą wymagać badań od przyjeżdzających , bo wtedy turysta wybierze inny hotel. Nie będą wymagać też maseczek , bo turysta się obrazi i hotelarz straci kasę. To jest początek. Za jakiś czas będą następne przypadki koronawirusa w ośrodkach wczasowych. A wtedy Geblewicz i biznesmeni znad morza popierający PO oskarżą o wybuch zarazy rząd PIS. Ale Trzaskowski i tak przegra , bo o to toczy się tak naprawdę ta gra.
2020-06-23 18:50:58
Hanna
Powinni wymagać testów od turystów przed przyjazdem do ośrodka na własny rachunek. I obowiązkowo maseczki nosić.
2020-06-23 17:54:02
Kokos
Strach jechać nad morze. Szczególnie, że ludzie za nic mają obostrzenia. O maseczkach większość już zapomniała, a dystans? Jaki dystans... tylko patrzeć, jak wrócą restrykcje.
2020-06-23 17:48:52
No to macie Pisiornio...
Nie zza zamknętych granic Niemiec tylko z braku testów w Wolsce Kaczelnika ...mamy pasmo sukcesów Dudy :)) takie ,że to nas nie wpuszczaja do innych krajów ...