Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wyjątkowi twórcy otworzyli serca [GALERIA]

Data publikacji: 2019-12-15 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-15 16:04
Wyjątkowi twórcy otworzyli serca
 

Piękne obrazy, wykonane różnymi technikami przez niepełnosprawnych artystów, można było licytować na świątecznej aukcji charytatywnej zorganizowanej w niedzielę (15 grudnia) w Galerii Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy w Szczecinie. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze pozwolą na zakup materiałów plastycznych dla tych wyjątkowych twórców.

Aukcja to inicjatywa Oddziału Zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundacji Witryna Kultury oraz Galerii Turzyn. Pod młotek poszły prace wykonane w placówkach rehabilitacyjnych i reintegracyjnych naszego województwa - podczas warsztatów terapii zajęciowej, w środowiskowych domach pomocy społecznej, DPS-ach, organizacjach pozarządowych. Część z nich wzięła udział w poprzednich latach w konkursie PFRON "Sztuka osób niepełnosprawnych" i została przekazana organizatorom. Na sztalugach wyeksponowano piękne pejzaże, portrety, martwą naturę. 

- Grudzień to wyjątkowy okres w roku, pełen magii, rodzinnych spotkań, atmosfery zbliżających się świąt i końca roku, to także szczególny czas, w którym otwierają się ludzkie serca i umysły na czynienie dobra - witała uczestników wydarzenia Anna Rąbel, dyrektor zachododniopomorskiego oddziału PFRON, zachęcając do szczodrości.

Cena wywoławcza obrazów wahała się od 30 do 120 złotych. O wiele z nich toczył się prawdziwy bój, umiejętnie podgrzewany przez prowadzącego aukcję Pawła Klimka z Fundacji Witryna Kultury. Licytującym udało się kupić piękne dzieła, sprawiając w ten sposób świąteczny prezent sobie lub bliskim i wspierając talent twórców. 

Bardzo udanej aukcji towarzyszyły występy artystyczne. Być może stanie się ona cyklicznym przedświątecznym wydarzeniem. ©℗

(gan)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA