wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Wyjątkowi twórcy otworzyli serca

Wyjątkowi twórcy otworzyli serca [GALERIA]

Wyjątkowi twórcy otworzyli serca
Data publikacji: 2019-12-15 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-15 16:04
Wywietleń: 366 433360

Piękne obrazy, wykonane różnymi technikami przez niepełnosprawnych artystów, można było licytować na świątecznej aukcji charytatywnej zorganizowanej w niedzielę (15 grudnia) w Galerii Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy w Szczecinie. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze pozwolą na zakup materiałów plastycznych dla tych wyjątkowych twórców.

Aukcja to inicjatywa Oddziału Zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundacji Witryna Kultury oraz Galerii Turzyn. Pod młotek poszły prace wykonane w placówkach rehabilitacyjnych i reintegracyjnych naszego województwa - podczas warsztatów terapii zajęciowej, w środowiskowych domach pomocy społecznej, DPS-ach, organizacjach pozarządowych. Część z nich wzięła udział w poprzednich latach w konkursie PFRON "Sztuka osób niepełnosprawnych" i została przekazana organizatorom. Na sztalugach wyeksponowano piękne pejzaże, portrety, martwą naturę. 

- Grudzień to wyjątkowy okres w roku, pełen magii, rodzinnych spotkań, atmosfery zbliżających się świąt i końca roku, to także szczególny czas, w którym otwierają się ludzkie serca i umysły na czynienie dobra - witała uczestników wydarzenia Anna Rąbel, dyrektor zachododniopomorskiego oddziału PFRON, zachęcając do szczodrości.

Cena wywoławcza obrazów wahała się od 30 do 120 złotych. O wiele z nich toczył się prawdziwy bój, umiejętnie podgrzewany przez prowadzącego aukcję Pawła Klimka z Fundacji Witryna Kultury. Licytującym udało się kupić piękne dzieła, sprawiając w ten sposób świąteczny prezent sobie lub bliskim i wspierając talent twórców. 

Bardzo udanej aukcji towarzyszyły występy artystyczne. Być może stanie się ona cyklicznym przedświątecznym wydarzeniem. ©℗

(gan)

Fot. Marta Teszner

Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca Wyjątkowi twórcy otworzyli serca

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie