wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Marzyciele w filharmonii

Marzyciele w filharmonii [GALERIA]

Marzyciele w filharmonii
Data publikacji: 2019-12-05 14:09
Wywietleń: 325 431590

Muzycznym koncertem zdolnych artystów i otwarciem wystawy plastycznej wyjątkowych marzycieli-podróżników uczczono w czwartek (5 grudnia) w Filharmonii Szczecińskiej Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Głównymi bohaterami i gośćmi wydarzenia byli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej z naszego województwa.

Uroczyste obchody tego dnia, po raz trzeci w podobnej formule i w tym pięknym miejscu, zorganizował Oddział Zachodniopomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Najpierw z repertuarem wystąpili artyści - Zespół Bronek Band, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 67 w Szczecinie oraz Danuta Tymecka. Potem na trzecim pietrze w Galerii przy Cerkwii odbył się wernisaż prac pochodzących z XVII. edycji konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Konkurs jest organizowany przez PFRON corocznie i adresowany do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz mieszkańców DPS. Tym razem tematem były „Podróże moich marzeń”. Do etapu wojewódzkiego zgłoszono prawie 80 prac, nagrody i wyróżnienia otrzymało ponad 20 artystów. Jeden z nich - Tadeusz Talik ze ŚDS w Choszcznie za obraz „Rower jest wielce OK, rower to jest świat” odebrał wyróżnienie na etapie ogólnopolskim konkursu.

- Staramy się pokazywać pokonkursowe wystawy w różnych miejscach i przestrzeniach instytucji kultury w naszym województwie - mówi Inga Mikee z PFRON. - Cieszą się dużą popularnością. Mamy się kim chwalić, co roku nasi artyści zdobywają nagrody na etapie ogólnopolskim. Dla autorów jest bardzo ważne, że te prace są prezentowane innym.

Wystawa w Filharmonii Szczecińskiej potrwa do 10 stycznia. W tym roku po raz pierwszy będzie można kupić prace konkursowe z poprzednich lat, które autorzy przekazali PFRON. 15 grudnia w godz. 11-15 w szczecińskim Centrum Handlowym Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy odbędzie się ich licytacja. Kto szuka wyjątkowego prezentu pod choinkę, koniecznie powinien wziąć w niej udział.

(gan)

fot. Ryszard PAKIESER

Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie