piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Marzyciele w filharmonii

Marzyciele w filharmonii [GALERIA]

Marzyciele w filharmonii
Data publikacji: 2019-12-05 14:09
Wywietleń: 440 431590

Muzycznym koncertem zdolnych artystów i otwarciem wystawy plastycznej wyjątkowych marzycieli-podróżników uczczono w czwartek (5 grudnia) w Filharmonii Szczecińskiej Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Głównymi bohaterami i gośćmi wydarzenia byli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej z naszego województwa.

Uroczyste obchody tego dnia, po raz trzeci w podobnej formule i w tym pięknym miejscu, zorganizował Oddział Zachodniopomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Najpierw z repertuarem wystąpili artyści - Zespół Bronek Band, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 67 w Szczecinie oraz Danuta Tymecka. Potem na trzecim pietrze w Galerii przy Cerkwii odbył się wernisaż prac pochodzących z XVII. edycji konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Konkurs jest organizowany przez PFRON corocznie i adresowany do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz mieszkańców DPS. Tym razem tematem były „Podróże moich marzeń”. Do etapu wojewódzkiego zgłoszono prawie 80 prac, nagrody i wyróżnienia otrzymało ponad 20 artystów. Jeden z nich - Tadeusz Talik ze ŚDS w Choszcznie za obraz „Rower jest wielce OK, rower to jest świat” odebrał wyróżnienie na etapie ogólnopolskim konkursu.

- Staramy się pokazywać pokonkursowe wystawy w różnych miejscach i przestrzeniach instytucji kultury w naszym województwie - mówi Inga Mikee z PFRON. - Cieszą się dużą popularnością. Mamy się kim chwalić, co roku nasi artyści zdobywają nagrody na etapie ogólnopolskim. Dla autorów jest bardzo ważne, że te prace są prezentowane innym.

Wystawa w Filharmonii Szczecińskiej potrwa do 10 stycznia. W tym roku po raz pierwszy będzie można kupić prace konkursowe z poprzednich lat, które autorzy przekazali PFRON. 15 grudnia w godz. 11-15 w szczecińskim Centrum Handlowym Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy odbędzie się ich licytacja. Kto szuka wyjątkowego prezentu pod choinkę, koniecznie powinien wziąć w niej udział.

(gan)

fot. Ryszard PAKIESER

Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii Marzyciele w filharmonii

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie