wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > Ustanowili nowy rekord. Mikołajkowa aukcja dla Szymona

Ustanowili nowy rekord. Mikołajkowa aukcja dla Szymona

Ustanowili nowy rekord. Mikołajkowa aukcja dla Szymona
Data publikacji: 2019-12-06 17:07
Wywietleń: 392 431814

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego po raz kolejny odbyła się charytatywna „Aukcja Mikołajowa WPiA US”, która jest organizowana przez nauczycieli akademickich i wydziałowy Samorządu Studentów.

Aukcja corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczelnianej społeczności, o czym świadczy zebrany dochód. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 9,5 tysiąca złotych, jednakże w tym roku został ustanowiony nowy rekord.

Podczas wydarzenia panuje niezwykle świąteczna atmosfera, ponieważ jej gościem corocznie jest Święty Mikołaj oraz towarzysząca mu uniwersytecka Sowa. Z kilkutygodniowym wyprzedzeniem zbierane są przedmioty na aukcję. Przekazują je pracownicy i studenci Wydziału Prawa i Administracji. W tym roku do wylicytowania były m.in. koszulka S. Kowalczyka z Pogoni Szczecin i płyta zespołu Tulia z autografami. 

Jak wiadomo, ideą tego wydarzania jest okazanie wsparcia i pomocy osobom potrzebującym. Czwartkowa aukcja odbyła się pod hasłem #wsparciedlaSzymona, ponieważ całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie 6-letniego Szymona chorego na autyzm, który jest synem jednego z pracowników WPiA. Chłopiec to podopieczny Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Rok temu nauczył się mówić pełnymi zdaniami, lecz nadal boryka się z niepoprawnym wysławianiem się. Nie panuje nad lękami, boi się zwierząt. Codzienne życie utrudnia mu stale swędząca skóra oraz zaburzenia integracji sensorycznej. Rehabilitacje i zajęcia są bardzo kosztowne. Dzięki nim Szymon ma szanse normalnie żyć.

Organizatorzy charytatywnej aukcji mikołajkowej są niezwykle poruszeni i dziękują każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę – zarówno tym, którzy podarowali przedmioty, jaki i tym, którzy je zawzięcie licytowali. 

(isz)

Fot. WPiA US

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie