sobota, 05 grudnia 2020r.

Ustanowili nowy rekord. Mikołajkowa aukcja dla Szymona

Data publikacji: 2019-12-06 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Ustanowili nowy rekord. Mikołajkowa aukcja dla Szymona
 

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego po raz kolejny odbyła się charytatywna „Aukcja Mikołajowa WPiA US”, która jest organizowana przez nauczycieli akademickich i wydziałowy Samorządu Studentów.

Aukcja corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczelnianej społeczności, o czym świadczy zebrany dochód. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 9,5 tysiąca złotych, jednakże w tym roku został ustanowiony nowy rekord.

Podczas wydarzenia panuje niezwykle świąteczna atmosfera, ponieważ jej gościem corocznie jest Święty Mikołaj oraz towarzysząca mu uniwersytecka Sowa. Z kilkutygodniowym wyprzedzeniem zbierane są przedmioty na aukcję. Przekazują je pracownicy i studenci Wydziału Prawa i Administracji. W tym roku do wylicytowania były m.in. koszulka S. Kowalczyka z Pogoni Szczecin i płyta zespołu Tulia z autografami. 

Jak wiadomo, ideą tego wydarzania jest okazanie wsparcia i pomocy osobom potrzebującym. Czwartkowa aukcja odbyła się pod hasłem #wsparciedlaSzymona, ponieważ całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie 6-letniego Szymona chorego na autyzm, który jest synem jednego z pracowników WPiA. Chłopiec to podopieczny Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Rok temu nauczył się mówić pełnymi zdaniami, lecz nadal boryka się z niepoprawnym wysławianiem się. Nie panuje nad lękami, boi się zwierząt. Codzienne życie utrudnia mu stale swędząca skóra oraz zaburzenia integracji sensorycznej. Rehabilitacje i zajęcia są bardzo kosztowne. Dzięki nim Szymon ma szanse normalnie żyć.

Organizatorzy charytatywnej aukcji mikołajkowej są niezwykle poruszeni i dziękują każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę – zarówno tym, którzy podarowali przedmioty, jaki i tym, którzy je zawzięcie licytowali. 

(isz)

Fot. WPiA US

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ