piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Aukcja prac niepełnosprawnych artystów

Aukcja prac niepełnosprawnych artystów

Aukcja prac niepełnosprawnych artystów
Data publikacji: 2019-12-14 20:48
Wywietleń: 538 432793

W Galerii Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy w Szczecinie do soboty (14 bm.) trwa wystawa prac, które pochodzą z konkursu plastycznego "Sztuka osób niepełnosprawnych". Dzień później, w niedzielę, odbędzie się ich licytacja. To znakomita okazja, by poznać twórczość wyjątkowych artystów i wybrać piękny prezent pod choinkę.

Tę akcję na rzecz niepełnosprawnych artystów organizują oddział Zachodniopomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Witryna Kultury wraz z Galerią Handlową Turzyn. Wszystkie prace pochodzą z konkursu organizowanego przez PFRON, adresowanego do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów pomocy społecznej, mieszkańców domów pomocy społecznej. Konkurs odbywa się od 17 lat, ma etap wojewódzki i krajowy. Także niepełnosprawni twórcy z naszego regionu corocznie wysyłają na to wydarzenie swoje prace, których część pozostaje do dyspozycji Funduszu. W tym roku zachodniopomorski oddział PFRON postanowił zorganizować aukcję dobroczynną, z której środki trafią z powrotem do twórców.

Licytacja prac odbędzie się w niedzielę 15 grudnia od godz. 11 do 15 w lokalu Roofa na I piętrze Galerii Turzyn. Będą też występy artystyczne i zbiórka publiczna. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na cel społeczny - pomoc w zakupie materiałów takich, jak: pędzle, farby, ramy, artykuły kreślarskie, passe-partout itp.

(gan)

Fot. PFRON

 

Aukcja prac niepełnosprawnych artystów Aukcja prac niepełnosprawnych artystów

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie