Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Aukcja prac niepełnosprawnych artystów

Data publikacji: 2019-12-14 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-14 20:48
Aukcja prac niepełnosprawnych artystów
 

W Galerii Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy w Szczecinie do soboty (14 bm.) trwa wystawa prac, które pochodzą z konkursu plastycznego "Sztuka osób niepełnosprawnych". Dzień później, w niedzielę, odbędzie się ich licytacja. To znakomita okazja, by poznać twórczość wyjątkowych artystów i wybrać piękny prezent pod choinkę.

Tę akcję na rzecz niepełnosprawnych artystów organizują oddział Zachodniopomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Witryna Kultury wraz z Galerią Handlową Turzyn. Wszystkie prace pochodzą z konkursu organizowanego przez PFRON, adresowanego do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów pomocy społecznej, mieszkańców domów pomocy społecznej. Konkurs odbywa się od 17 lat, ma etap wojewódzki i krajowy. Także niepełnosprawni twórcy z naszego regionu corocznie wysyłają na to wydarzenie swoje prace, których część pozostaje do dyspozycji Funduszu. W tym roku zachodniopomorski oddział PFRON postanowił zorganizować aukcję dobroczynną, z której środki trafią z powrotem do twórców.

Licytacja prac odbędzie się w niedzielę 15 grudnia od godz. 11 do 15 w lokalu Roofa na I piętrze Galerii Turzyn. Będą też występy artystyczne i zbiórka publiczna. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na cel społeczny - pomoc w zakupie materiałów takich, jak: pędzle, farby, ramy, artykuły kreślarskie, passe-partout itp.

(gan)

Fot. PFRON

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA