Piątek, 17 maja 2024 r. 
REKLAMA

Nagroda Marszałka dla najlepszych dyplomów Akademii Sztuki

Data publikacji: 18 października 2023 r. 14:36
Ostatnia aktualizacja: 18 października 2023 r. 16:36
Nagroda Marszałka dla najlepszych dyplomów Akademii Sztuki
Fot. UMWZ  

Monika Sarka, Małgorzata Zgorzelska, Artur Rawa i Marta Masella to autorzy najlepszych artystycznych dyplomów w roku akademickim 2022/2023 w Akademii Sztuki w Szczecinie. Ich pracę docenił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Nagrody artystom, 16 października br. podczas inauguracji kolejnego roku akademickiego, wręczyła członkini zarządu województwa Anna Bańkowska.

Nagrody Marszałka za Najlepsze Dyplomy Artystyczne wręczane są od 2002 r. Przyznawane są cztery nagrody, każda o wartości 4 tys. zł. Konkurs jest dedykowany studentom uczelni, którzy uzyskali najlepsze oceny na egzaminie dyplomowym studiów drugiego stopnia Akademii Sztuki w Szczecinie.

- Nagrody marszałka dla najlepszych dyplomów Akademii Sztuki trafiają do niezwykłych ludzi, którzy jako swoje życiowe powołanie wybrali zawód artysty – zawód wymagający nie tylko talentu i wrażliwości, ale również ogromnej dyscypliny i pracy. Gorące podziękowania składam także nauczycielom akademickim i profesorom Akademii Sztuki w Szczecinie. Państwa zaangażowanie przyczynia się do kształtowania młodego pokolenia artystów, którzy poprzez wiedzę i doświadczenie przekazywane przez wykładowców, mogą własną sztuką wpływać na otaczający nas świat. Dziękuję również za wkład wnoszony w rozwój kultury Pomorza Zachodniego - mówiła członkini zarządu województwa Anna Bańkowska.

Dla kogo Nagroda Marszałka

Monika Sarka to absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej na AS. Ukończyła również Wydział Kompozycji, Teorii, Wychowania Muzycznego i Rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi. W swojej pracy pedagogicznej, w szkołach artystycznych i muzycznych, prowadzi zajęcia muzyczno-ruchowe z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, a także w przedszkolach z dziećmi w wieku 3-6 lat. Podczas zajęć wdraża i realizuje autorskie programy i eksperymenty edukacyjne
z obszaru pedagogiki twórczości oraz treningu kreatywności. W centrum jej zainteresowań artystycznych i dydaktycznych oraz poszukiwań pedagogicznych jest interdyscyplinarne ujęcie treści z zakresu sztuki (muzyki i sztuk wizualnych) oraz dydaktyki w obszarze edukacji artystycznej, wyrażane przez dzieci w formie spontanicznej ekspresji, zwłaszcza muzycznej i plastycznej. Szczególną wartość odnajduje w łączeniu i wzajemnym przenikaniu się plastyki i muzyki, dziedzin artystycznych, gdzie wyobraźnia i jej rozwój ma znaczenie w kształtowaniu współczesnego człowieka, który wprowadzany od dziecka w świat piękna i wspierany w tym procesie, staje się aktywnym, wrażliwym i mądrym odbiorcą sztuki.

Małgorzata Zgorzelska jest absolwentką Wydziału Wokalnego z klasy śpiewu dr hab. Joanny Tylkowskiej-Drożdż i mgr Janusza Lewandowskiego. Brała udział w wielu koncertach organizowanych przez Akademię Sztuki, wykonując partie solowe jak i chóralne z Chórem Kameralnym Akademii sztuki. Na stałe związana z Operą na Zamku w Szczecinie, na stanowisku solistka chóru. W swoim dorobku (repertuarze) posiada wiele partii solowych i chóralnych (musicalowych, operetkowych i operowych), również koncerty oratoryjno-kantatowe. W 2022 roku odznaczona honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Artur Rawa jest absolwentem Akademii Sztukina kierunku Grafiki Projektowej. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym, w tym między innymi projektowaniem identyfikacji wizualnej, krojów pism i wydawnictw. Jego twórczość w dużej mierze koncentruje się na typografii oraz łączeniu różnych mediów projektowych i artystycznych. Aktualnie prowadzi zajęcia w Akademii Sztuki z zakresu komunikacji wizualnej i wspomagania technicznego.

Marta Masella to projektantka identyfikacji wizualnych, publikacji, opakowań, aplikacji, doświadczeń i spekulacji. Laureatka konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich w tym m.in. Agrafa Beyond 2021, Font Nie Czcionka 2021, Design'32 i Model Young Package. Jej prace prezentowane były m.in. na wystawach w Berlinie, Sztokholmie i Tel Avivie. Aktualnie brand managerka firmy Jobbli. W procesie najbardziej fascynuje ją popełnianie błędów i eksperymentowanie. W projektowaniu poszukuje świeżości i autentyczności. (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hm
2023-10-18 21:57:34
Jak zwykle te studenci z tych samych Wydziałów... kto podaję kandydatury?
toi
2023-10-18 20:49:34
od niego nic sie nie przyjmuje
jerzy
2023-10-18 20:40:35
Zatrudnić na etacie korektora absolwenta szkoły podstawowej z roku np. 1967 i gazeta będzie tryskała polszczyzną pierwszej klasy.
za najlepsze dyplomy
2023-10-18 19:56:00
To jakiś obcokrajowiec zatytułował ten artykuł ? Powinno być : za najlepsze dyplomy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA