Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Perły Biznesu wręczone. Główne nagrody dla obywateli Ukrainy i Marcina Hołuba [GALERIA]

Data publikacji: 2022-06-02 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-03 16:22
Perły Biznesu wręczone. Główne nagrody dla obywateli Ukrainy i Marcina Hołuba
Fot. Ryszard PAKIESER  

Po raz 18. przyznane zostały Perły Biznesu. Organizatorem konkursu jest redakcja Świata Biznesu, zachodniopomorskiego magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego. Uroczysta gala, podczas której uhonorowano laureatów, odbyła się 2 czerwca w hotelu Novotel Szczecin Centrum. Główne nagrody przypadły obywatelom Ukrainy oraz Marcinowi Hołubowi, prezesowi firmy mPower w Szczecinie.

Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego doceniony został nagrodą główną w kategorii Wydarzenie Gospodarcze. Od lat pracują oni w niemal wszystkich branżach zachodniopomorskiej gospodarki. Ich obecność pozwala wielu firmom realizować kontrakty i zachowywać konkurencyjność na rynku. Przedsiębiorcy z Ukrainy z powodzeniem prowadzą również w naszym regionie własną działalność gospodarczą. Nagrodę przekazano na ręce Henryka Kołodzieja, konsula honorowego tego kraju w Szczecinie.

W tej samej kategorii przyznano cztery wyróżnienia. Perłami Biznesu 2021 uhonorowano: rozwój winiarstwa i enoturystyki na Pomorzy Zachodnim, rozwój energetyki odnawialnej w naszym regionie, budowę Fabryki Przyszłości GEA Tuchenchagen oraz oddanie do użytkowania kompleksu usługowego Posejdon w Szczecinie.

W kategorii Osobowość Biznesu nagrodę główną otrzymał Marcin Hołub, prezes firmy mPower w Szczecinie. Laureat, wykorzystując doświadczenie i wiedzę, po 20 latach kariery akademickiej przeszedł do biznesu, tworząc ze wspólnikami bardzo innowacyjną spółkę technologiczną mPower, działającą w obszarze energoelektroniki oraz systemów automatyki napędu elektrycznego.  Projektuje ona i buduje autorskie, elektryczne systemy napędowe dla bezemisyjnego i wodorowego transportu.

Cztery wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Ryszard Mroziński, prezes Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie, Jarosław Kotarski, dyrektor Unity Line Limited w Szczecinie, Marcin Gardzielik, prezes firmy Coffeedesc z Kołobrzegu oraz Aleksandra Madeja, właścicielka szkoły językowej Presto ze Szczecina.

Ponadto wręczono Gwiazdę Świata Biznesu 2021. Statuetka trafiła do Andrzeja Wyganowskiego, burmistrza Stepnicy.

(ek)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan Mydełko Fa
2022-06-07 23:19:48
Biznes jest mocny to wszyscy wiedzą - te firmy dały 10.999 miejsc pracy i załaciły ludziom grube pieniądze a pracownicy tych firm płaczą ze szczęścia na ulicach czekając na nagród
obserwator
2022-06-03 10:30:31
Perłą "biznesu" jest własciciel placu budowy Hanza Tower. Juz 11 lat trwa budowa i końca nie widać, a "perła" kupuje nastepne place pod kolejne budo-wlanki. Dzisiaj na placu budowy przy Wyzwolenia 0 , słownie ZERO robotników i tylko drzwi do ToyToy'ów trzaskają na wietrze.
To jak robia taaki..
2022-06-03 10:17:34
Bizness... to nie moga rowniez Wplacic do Komunikacji Miejskiej pewne Sumy... ktore by po-krywaly ich Ziomkow darmowe przejazdy lub inna Pomoc...!!
Ups
2022-06-03 09:17:53
Komuna ma się dobrze, niestety...
zapomnieli ?
2022-06-03 08:10:53
A dlaczego wśród wyróżnionych nie ma KOpertowicza ? Przecież jego KOpoertowy biznes to PO prostu POkaz KOleżeńskiego biznesu na najwyższym POziomie
A perły pandemii?
2022-06-03 07:40:07
A czy będą wracać perły pandemii dla medyków, za ostatnie 2 lata, za nieleczenie, tj.za leczenie przez telefon. Może warto taka inicjatywę ogłosić? To tak w ramach ponurego żartu. Wiemy wszyscy jak to wyglądało od strony pacjenta, część tego nie przetrwała... A że dla Ukraińców takie nagrody, czy to nie jest zbieg okoliczności, czy faktycznie zasługują? Niech każdy sobie odpowie. Nie sądzę by Polacy u nich wcześniej dostali cokolwiek, no ewentualnie łomot.
OBSRWATOR
2022-06-03 06:32:44
Szczecinscy bizmesmeni plus 70. Perły biznesu dla emerytów. Jak rozkręcać biznes na emeryturze i zostać perłom.
obserwator
2022-06-03 06:07:06
Honorowy tytuł jak co roku dla upamiętnienia zasług dla Szczecina dla Prezesa firmy ATS INTERNATINALE SPEDITION SZCZECIN która to firma tchnęła powiew nowoczesności i innowacyjności w życie gospodarcze Szczecina i jej funkcjonowanie oraz rozwój był znaczącym impulsem w Sczecinskim businessie. Obeceni bizmesmeni ukazani w tej informacji i na zdjęciach powinni czerpać przykład oraz brac wzór z tej firmy i jej założyciela.
Ukrainizacja
2022-06-03 04:03:57
Ukraińcy mają taki wkład w rozwój Pomorza Zachodniego, że niedługo będziemy im stawiać pomniki a obywatele Ukrainy będą mieli specjalne przywileje szlacheckie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA