środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > „Biblia diabła” wśród najlepszych. Życzymy zwycięstwa!

„Biblia diabła” wśród najlepszych. Życzymy zwycięstwa!

„Biblia diabła” wśród najlepszych. Życzymy zwycięstwa!
Data publikacji: 2019-04-18 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-27 21:24
Wywietleń: 1114 386640

Książka szczecinianina Leszka Hermana, pt. „Biblia diabła", znalazła się na tzw. długiej liście najważniejszej nagrody literackiej dla powieści kryminalnych i sensacyjnych. Mowa tu o Nagrodzie Wielkiego Kalibru.

Jurorzy wybrali zatem szesnaście najlepszych, według nich, książek 2018 roku. Następnie 6 maja zostanie opublikowana lista finałowa - będzie to tylko siedem tytułów. Nazwisko zwycięzcy (i zdobywcy 25 tys. zł) zostanie ogłoszone w czerwcu we Wrocławiu, w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

Wraz z wpisaniem jego książki na tzw. długą listę, L. Herman znalazł się w doborowym towarzystwie, bo obok uznanych i nagradzanych wielokrotnie autorów. Na liście są bowiem powieści m.in. laureatów wspomnianej nagrody w poprzednich latach, np. Wojciecha Chmielarza (w tym jego „Żmijowisko", książka, która wkrótce zostanie sfilmowana z Pawłem Domagałą w roli głównej), Mariusza Czubaja, Ryszarda Ćwirleja czy Marty Guzowskiej. W skład Kapituły Nagrody Wielkiego Kalibru 2019 wchodzą: prof. Zbigniew Mikołejko (przewodniczący), Witold Bereś, prof. Anna Gemra, prof. Inga Iwasiów, Anna Marchewka, prof. Małgorzata Omilanowska, Grzegorz Sowula.

Na swoim profilu facebookowym szczecinianin tak skomentował nominację do nagrody: Pochwalę się. „Biblia diabła" zakwalifikowała się do ćwierćfinału Nagrody Wielkiego Kalibru! Jako że o samej nagrodzie nie śmiem marzyć nawet, w zupełności wystarczy mi jak się dostanę do półfinału - zatem do 6 maja proszę trzymać za mnie kciuki".

 

Trzymamy zatem bardzo mocno kciuki!

(MON)

Fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

Ajo
Zdecydowanie pierwsza ksiązka Sedinum była najlepsza.Nastepne coraz gorsze i całkowicie niepotrzebnie autor odsłania swoją polityczną agitacje.
2019-10-27 21:10:35
No pewnie
Bohaterka, dziennikarka gardzaca polska moherowska holota. Sama tolerancja. A pan autor byl zachwycony holota lewacka sikajaca na znicze po smierci L. Kaczynskiego?
2019-04-21 20:41:32
Tytusa
Litości!!!
2019-04-19 09:07:07
napisali sobie nowa biblię ?
Czyżby własciciele boga napisali sobie nowa biblię zezwalającą pedałopedofilować ?
2019-04-18 20:54:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie