piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy

Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy [GALERIA]

Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy
Data publikacji: 2018-12-13 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-16 23:07
Wywietleń: 2108 366741

W kawiarni-księgarni "Między wierszami" odbyło się w czwartek spotkanie z pisarzami związanymi ze Szczecinem. Leszek Herman, Zbigniew Pankiewicz i Marek Stelar opowiadali, jak to jest pisać kryminał, thriller historyczny lub thriller z elementami grozy. Przybyli mogli poznać kulisy powstawania książek i dowiedzieć się, ile wysiłku trzeba włożyć w to, żeby fabuła wyglądała wiarygodnie i zainteresowała czytelnika.

Autorzy powieści ukazujących uroki naszego regionu – również po niemieckiej stronie granicy – opowiadali o pracy pisarza i o swoich kolejnych projektach. 

– Nie mam złych wspomnień związanych z pisaniem mojej pierwszej książki – zdradził Marek Stelar. – Pamiętam jedynie, że w trakcie korekty wyszło na jaw, że opisałem włosy osoby, która wcześniej w książce została ogolona na łyso. 

– Zdumiało mnie, jak wiele jest w internecie różnych bzdur – wspomniał Leszek Herman. – Żeby szukać wiedzy i filtrować potencjalne bzdury, trzeba mieć sporą wiedzę.

Autorzy zdradzili również, iż – mimo że piszą o prawdziwych miejscach, takich jak Szczecin, Darłowo czy Hintersee – czasem muszą stworzyć fikcyjne adresy. Jak tłumaczył Marek Stelar, nie każdy mieszkaniec miasta chciałby żyć pod jednym dachem z powieściowym seryjnym mordercą.

* * *

Leszek Herman - absolwent architektury na Politechnice Szczecińskiej. Prywatnie miłośnik tajemnic historycznych i architektonicznych. Autor powieści: "Sedinum", "Latarnia umarłych", "Biblia diabła".

Zbigniew Pankiewicz - wyjechał z Mazur na studia do Szczecina myśląc, że Szczecin leży nad morzem... I tak został tu już na stałe. Miłośnik Puszczy Wkrzańskiej, kanałów Doliny Dolnej Odry i promów w Świnoujściu. Szczeciński dziennikarz, wykładowca akademicki i trener biznesu. Od lat uczy ludzi, żeby robili to w czym są dobrzy. W końcu sam zastosował się do swoich rad. Zaczął pisać książki, bo najwięcej radości sprawia mu opowiadanie ciekawych historii. Autor powieści: "Tajemnica Hintersee".

Marek Stelar - rocznik 1976. Architekt, miłośnik kryminałów i horrorów, muzyki elektronicznej XX wieku. Zafascynowany Berlinem i starym Szczecinem. Autor powieści: "Rykoszet", "Twardy zawodnik", "Cień", "Niepamięć", "Niewiadoma" i "Nietykalny" (styczeń 2019).

Natan Pawłowski

Fot. Marta Teszner

Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy

Komentarze

trohan
lepiej gdyby otwarcie kradł :-)))))
2018-12-15 17:43:33
obserwator
zbyszek osmiesza sie pracując w komunalce w widuchowej...
2018-12-14 11:23:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie