czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy

Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy [GALERIA]

Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy
Data publikacji: 2018-12-13 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-16 23:07
Wywietleń: 1809 366741

W kawiarni-księgarni "Między wierszami" odbyło się w czwartek spotkanie z pisarzami związanymi ze Szczecinem. Leszek Herman, Zbigniew Pankiewicz i Marek Stelar opowiadali, jak to jest pisać kryminał, thriller historyczny lub thriller z elementami grozy. Przybyli mogli poznać kulisy powstawania książek i dowiedzieć się, ile wysiłku trzeba włożyć w to, żeby fabuła wyglądała wiarygodnie i zainteresowała czytelnika.

Autorzy powieści ukazujących uroki naszego regionu – również po niemieckiej stronie granicy – opowiadali o pracy pisarza i o swoich kolejnych projektach. 

– Nie mam złych wspomnień związanych z pisaniem mojej pierwszej książki – zdradził Marek Stelar. – Pamiętam jedynie, że w trakcie korekty wyszło na jaw, że opisałem włosy osoby, która wcześniej w książce została ogolona na łyso. 

– Zdumiało mnie, jak wiele jest w internecie różnych bzdur – wspomniał Leszek Herman. – Żeby szukać wiedzy i filtrować potencjalne bzdury, trzeba mieć sporą wiedzę.

Autorzy zdradzili również, iż – mimo że piszą o prawdziwych miejscach, takich jak Szczecin, Darłowo czy Hintersee – czasem muszą stworzyć fikcyjne adresy. Jak tłumaczył Marek Stelar, nie każdy mieszkaniec miasta chciałby żyć pod jednym dachem z powieściowym seryjnym mordercą.

* * *

Leszek Herman - absolwent architektury na Politechnice Szczecińskiej. Prywatnie miłośnik tajemnic historycznych i architektonicznych. Autor powieści: "Sedinum", "Latarnia umarłych", "Biblia diabła".

Zbigniew Pankiewicz - wyjechał z Mazur na studia do Szczecina myśląc, że Szczecin leży nad morzem... I tak został tu już na stałe. Miłośnik Puszczy Wkrzańskiej, kanałów Doliny Dolnej Odry i promów w Świnoujściu. Szczeciński dziennikarz, wykładowca akademicki i trener biznesu. Od lat uczy ludzi, żeby robili to w czym są dobrzy. W końcu sam zastosował się do swoich rad. Zaczął pisać książki, bo najwięcej radości sprawia mu opowiadanie ciekawych historii. Autor powieści: "Tajemnica Hintersee".

Marek Stelar - rocznik 1976. Architekt, miłośnik kryminałów i horrorów, muzyki elektronicznej XX wieku. Zafascynowany Berlinem i starym Szczecinem. Autor powieści: "Rykoszet", "Twardy zawodnik", "Cień", "Niepamięć", "Niewiadoma" i "Nietykalny" (styczeń 2019).

Natan Pawłowski

Fot. Marta Teszner

Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy Spotkanie z dreszczykiem, czyli pisarze o powieściach grozy

Komentarze

trohan
lepiej gdyby otwarcie kradł :-)))))
2018-12-15 17:43:33
obserwator
zbyszek osmiesza sie pracując w komunalce w widuchowej...
2018-12-14 11:23:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie