Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Komendant główny policji wyznaczył 1 mln zł nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy na Odrze

Data publikacji: 13 sierpnia 2022 r. 11:32
Ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia 2022 r. 21:47
Komendant główny policji wyznaczył 1 mln zł nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy na Odrze
Fot. PAP  

Komendant główny policji wyznaczył 1 mln zł nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej – powiedział w sobotę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

W czasie konferencji prasowej w Gorzowie Wielkopolskim wiceszef MSWiA Maciej Wąsik powiedział, że służby państwowo działają w trybie ciągłym.

"Dziś była odprawa z wojewodami w woj. lubuskim. Jeszcze dziś odbędzie się posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego o godz. 16.30 w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie" – zapowiedział Wąsik.

Jak zaznaczył, "jutro, pojutrze i przez następne dni będziemy odbierali do służb stosowne informacje".

"Działamy w trzech segmentach: usunięcie skutków, czyli przede wszystkim usunięcie martwych ryb i szybkie doprowadzenie rzeki do pierwotnego stanu, monitoring stanu wody zarówno pitnej w najbliższych miejscowości Odry, co robi sanepid, jak i samej wody w Odrze, co robi wojewódzka inspekcja środowiska oraz monitoring i badanie martwych ryb, co robi inspekcja weterynaryjna" – wyjaśnił wiceminister Wąsik.

"Mam nadzieję, że te badania szybko przyniosą oczekiwany skutek poznania dokładnej przyczyny śnięcia ryb" – zaznaczył.

Poinformował, że "najprawdopodobniej to człowiek jest przyczyną tego zjawiska – to jest albo nieodpowiedzialność, albo usuwanie jakiś ścieków w sposób nieuprawniony".

Wąsik przekazał, że policja razem z prokuraturą prowadzi postępowanie. "Komendant główny policji wyznaczył dziś nagrodę za pomoc w wykryciu sprawców tej katastrofy ekologicznej w wysokości 1 mln zł" – oświadczył wiceszef MSWiA Maciej Wąsik

W czwartek fala zanieczyszczonej Odry ze śniętymi rybami dotarła na teren woj. zachodniopomorskiego. W piątek w Szczecinie zebrał się sztab kryzysowy w związku z sytuacją na rzece. Z kolei zarząd woj. lubuskiego w związku z katastrofą ekologiczną w Odrze informował, że skieruje do rządu oraz wojewody lubuskiego wniosek o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A moze to i Ktos.. ?
2022-08-14 12:47:51
Z PO-trzaskanych z W-wy... co ma juz wprawe wypuszczac Wielekie zanieczyszczenia i do Wisly... ??
Paula
2022-08-13 21:08:26
Jak nie wiadomo, kto to? Będą to zagraniczne służby specjalne i interesy mocarstw zza atlantyku, ze wschodu i z zachodu Europy.
Bronisław
2022-08-13 16:13:58
Podobno zanieczyszczanie Odry i innych rzek odbywa się już od dłuższego czasu. Może w końcu trzeba zacząć namierzać i karać surowo niszczycieli środowiska, aby to się więcej nie powtarzało?
Nick
2022-08-13 12:54:49
1mln a w Szczecinie wandali typu ani nikt nie potrafi złapać nawet za darmo
Papa Smerf
2022-08-13 11:53:19
Ta i pewnie z własnej kieszeni tak sypnie nagrodami. Panie komendancie to jest twój zasra... obowiązek złapać tych przestępców. Właściwie to powinieneś robić to już od ponad tygodnia, a nie że dostałeś zielone światło z Nowogrodzkiej dopiero teraz do działania. Masz przecież za to płacone z wcale nie małej pensyjki też z naszych podatków.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA