Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Oto laureaci Pereł Biznesu 2018

Data publikacji: 2019-02-22 22:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Oto laureaci Pereł Biznesu 2018
 

Selfa Grzejnictwo Elektryczne SA i Paweł Fornalski, prezes IAI SA zostali laureatami Pereł Biznesu 2018. Nagrody wręczono w piątek (22 lutego) wieczorem na gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Perły Biznesu to nagroda gospodarcza Pomorza Zachodniego przyznawana w dwóch kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu. Organizatorem konkursu i gali jest redakcja Świata Biznesu, a mecenasem gali – Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Laureatów i wyróżnionych wybiera kapituła składająca się ze szczecińskich naukowców i publicystów ekonomicznych. Jej przewodniczącym jest prof. Andrzej Bąk z Akademii Morskiej w Szczecinie. Statuetka nagrody przedstawia mankiet koszuli z perłową spinką. Perły Biznesu rozdano po raz 15.

W kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2018 nagrodę główną przyznano szczecińskiej spółce Selfa GE – za ciągły rozwój przyjaznej dla środowiska produkcji modułów fotowoltaicznych. Wyróżnienia otrzymali: Garo Polska w Szczecinie (za rozwój produkcji stacji do ładowania samochodów elektrycznych), Kongsberg Maritime Poland w Szczecinie (za rozwój produkcji światowej klasy zintegrowanych systemów automatyki okrętowej), Urząd Morski w Szczecinie (za podpisanie umowy na pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m) oraz spółka Bio-Energetyka z Koszalina (za wdrożenie i dystrybucję technologii Red-Snake opartej na ogrzewaniu podczerwienią).

Nagrodą główną w kategorii Osobowość Biznesu 2018 uhonorowano Pawła Fornalskiego, prezesa i twórcę spółki IAI w Szczecinie, która świadczy usługi do prowadzenia sklepu i hurtowni internetowej. Wyróżnienia otrzymali:
Jan Przepłata i Dariusz Olkiewicz, właściciele grupy Polmotor w Szczecinie – dealera motoryzacyjnego, Piotr Tomaszewicz, właściciel firmy deweloperskiej Tomaszewicz Development w Szczecinie, Piotr Bartkiewicz, dyrektor oddziału GlobalLogic SA w Koszalinie (specjalizującego się w projektowaniu rozwiązań dla branży motoryzacyjnej i internetowej) oraz Renata Gabryszak, prezes spółki Instytut Zdrowia Sofra z Mielna.

Ponadto wręczono nagrody Inspirujący Start, przyznawane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i portal Szczecinbiznes.pl młodym przedsiębiorcom. W tym roku dyplomy trafiły do Natalie Palacz, założycielki marki ubrań i akcesoriów jeździeckich True Rider oraz do Przemysława Kwiatkowskiego, założyciela firmy Reefguard zajmującej się kompleksową obsługą i zaopatrzeniem w zakresie akwarystyki morskiej.

Gali towarzyszył minirecital Marty Uszko, której akompaniował Seweryn Ptaszyński.

(ek)

Fot. Marta Teszner

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ale jaja
2019-02-23 20:09:46
Perły są tylko biznesu nie ma. A kiedy nagrody oczywiście perły dla Januszy Biznesu?
Pytajnik
2019-02-23 14:45:36
Po ile trzeba zapłacić za wyróżnienie?
obserwator
2019-02-23 07:58:48
Perła biznesu jak co roku należy się Pani Laurze Hołowacz z firmy ATS INTERNATIONALE SPEDITION.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ