Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Perły Biznesu dla gazoportu i Borowczyka

Data publikacji: 2017-02-09 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Perły Biznesu dla gazoportu i Borowczyka
Laureaci Pereł Biznesu 2016  

Oddanie do użytku terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zostało ogłoszone Wydarzeniem Gospodarczym 2016 roku. Druga Perła Biznesu trafiła do Jakuba Borowczyka z firmy brightONE.

Już po raz 13. wręczone zostały Perły Biznesu, nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego, przyznawane przez redakcję Świata Biznesu. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy w czwartek (9 lutego) podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Wydarzeniem Gospodarczym minionego roku zostało wybrane oddanie do użytku świnoujskiego terminalu LNG – wielkiej inwestycji o olbrzymim znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Nagrodę odebrał Artur Zawartko, wiceprezes zarządu Gaz – System SA z Warszawy. Kapituła konkursu, która obradowała pod przewodnictwem prof. Stefana Domka, prorektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, przyznała w tej kategorii także cztery wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do szczecińskiej firmy Autocomp Management za wdrażanie innowacyjnych technologii lądowych i morskich. Przykładowe jej projekty to symulatory transportera opancerzonego „Rosomak” i pociągu EN 57-AL, czy też trenażery, na których nawigacji uczą się studenci Akademii Morskiej w Szczecinie.

Kolejne wyróżnienie trafiło do The Freegroup z Kołbaskowa za stworzenie nowoczesnego i innowacyjnego produktu w postaci konstrukcji sferycznych Freedomes. Ich futurystyczne konstrukcje „zagrały” w amerykańskiej produkcji SF„Marsjanin” w reżyserii Ridleya Scotta. Dwa kolejne wyróżnienia odebrali przedstawiciele Wafe Catamarans Shipyard za uruchomienie produkcji ekskluzywnych jachtów katamaranów w Szczecinie, oraz Alleceny.pl ze Szczecina, autorzy największej polskiej porównywarki cen żywności i produktów codziennego użytku.

Statuetka Pereł Biznesu w kategorii Osobowość Biznesu trafiła do Jakuba Borowczyka, dyrektora zarządzającego firmy brightONE ze Szczecina (sektor ICT). Wyróżnienia odebrali zaś Jan Stasiak, prezes spółki Fast Terminals i przewodniczący Rady Interesantów Portu Szczecin, oraz Jan Filipowiak -założyciel firmy Pixel Legend ze Szczecina, która stworzyła aplikację Past Guide do zwiedzania zabytkowych lokalizacji. Dwa kolejne wyróżnienia trafiły do Moniki Kowalskiej, dyrektor generalnej hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach, oraz Robertasa Liudvinaviciusa, prezesa spółki Sano z Koszalina.

Gali Pereł Biznesu towarzyszyło wręczenie dwóch wyróżnień Inspirujący Start przyznanych młodym przedsiębiorcom przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i portal Szczecinbiznes.pl. Dyplomy otrzymała Katarzyna Palejko, która otworzyła MK Clinique, oraz Paweł Lepert, który produkuje oprawy okularowe pod własną marką Paul Vadim Eyewear.
(masz)

Fot. Michał Abkowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dobra zmiana
2017-02-10 09:02:14
Stasiak chyba spodziewał się czegoś wiecej. Mina niezbyt zadowolona. Ale gratulacje dla wszystkich.
perł
2017-02-10 07:06:20
Co prawda Paul Vadim nie brzmi jak Ray Ban, a raczej jak jakiś syberyjski optyk, ale zawsze to produkt regionalny, a to się zawsze chwali.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ