poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Miliony z nowego RPO na rynek pracy

Miliony z nowego RPO na rynek pracy

Miliony z nowego RPO na rynek pracy
Data publikacji: 2015-09-22 19:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 560 23050

Prawie 3800 bezrobotnych jeszcze w tym roku zyska szansę na poprawę swojego losu. Powiatowe urzędy pracy jako pierwsze dostały bowiem pieniądze z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Trafią do nich 43 miliony złotych na staże, praktyki, szkolenia czy też pomoc w założeniu własnej firmy.

W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie we wtorek podpisane zostały umowy z dyrektorami PUP-ów bądź starostami na dofinansowanie ich przedsięwzięć z RPO na lata 2014 – 2020 (Europejski Fundusz Społeczny - 450 mln euro, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego -1150 mln euro).
- Jesteście historycznymi, bo pierwszymi, beneficjentami nowego RPO - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. - Inaugurujemy go w województwie od działań, które od lat są naszym największym wyzwaniem - aktywizacji zawodowej i przeciwdziałania bezrobociu.

Do 20 zachodniopomorskich PUP-ów trafią 43 mln zł. Pieniądze te są przeznaczone na wsparcie 3792 bezrobotnych. Przede wszystkich tych, który ukończyli 29 lat, oraz mających najtrudniejszą sytuację na rynku pracy (m.in. 809 osób w wieku 50+,  141 niepełnosprawnych, 1980 długotrwale bezrobotnych, kobiety, nisko wykwalifikowani). Będą mogli skorzystać z praktyk, staży, zatrudnienia subsydiowanego, szkoleń czy też uzyskać finansową pomoc na założenie własnej firmy.

Pod koniec lipca stopa bezrobocia w Zachodniopomorskiem wynosiła 13,2 proc. Chociaż wreszcie spadła do poziomu sprzed 2008 r., to i tak nasze województwo ciągle jest w czołówce tych, w których najtrudniej o pracę. Najgorsza sytuacja jest w powiecie białogardzkim (24,3 proc.)
- Mimo że po raz pierwszy od 2010 roku bezrobocie jest poniżej 25 procent - mówi Henryk Ręcławowicz, dyrektor PUP w Białogardzie. - Z przyznanych nam niemal 1,8 miliona złotych skorzysta jeszcze w tym roku blisko 155 osób. Już mamy 85 chętnych na odbycie staży.

(mag)

Na zdjęciu: od prawej  dyr. H. Ręcławowicz, marszałek O. Geblewicz z pierwszą z pierwszych umów z nowego RPO, oraz dyrektor WUP Andrzej Przewoda 

Fot.: Ryszard PAKIESER

 

Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy